Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

FILMY A SERIÁLY

Vánoční televize 1. - 5. 12. 2015

30. listopadu 2015 v 7:06 | Barunka
V televize samozřejmě dávají více filmů, seriálů a pohádek, ale já - už tradičně - zařazuji jen ty, co podle mně souvisí s Vánoci.

1. 12. 2015

Nova Cinema

11:25Santa JuniorKomedie USA (2002)

Prima Cool

19:20Simpsonovi XV(7) - 15. Vánoce u SimpsonůAnim. seriál USA (2003-2004)
5. 12. 2015

Prima

13:05Šíleně smutná princeznaPohádka ČR (1968)
Zdroj: weheartit.com

Filmové premiéry Červenec 2015

28. června 2015 v 9:00 | Barunka

Méďa 2 (Ted 2) - 2. 7. 2015

Terminator: Genisys - 9. 7. 2015

V hlavě (Inside out) - 9. 7. 2015

Ant-Man - 16. 7. 2015

Bez kalhot XXL (Magic Mike XXL) - 9. 7. 2015

Papírová města (Paper towns) - 23. 7. 2015

Filmové premiéry Červen 2015

31. května 2015 v 13:33 | Barunka
Tak mě tak napadlo, co kdybych každého posledního v měsíci - nebo i dřív - zveřejnila seznam filmů + trailery, které následující měsíc vychází a zaujaly mě? Tak jo...
Tady je červen 2015:

Špion (Spy) - 4. 6. 2015


Jurský svět (Jurassic World) - 11. 6. 2015Vincentův svět (Entourage) - 18. 6. 2015Mimoni (Minions) - 25. 6. 2015Zocelovací kůra (Get hard) - 25. 6. 2015

Pár filmových trailerů, které předpovídají super filmy

27. července 2014 v 9:04 | Barunka
Tak, tady je pár trailerů k filmům, které teprve vyjdou a mohly by opravdu stát za to!

1.- Love, Rosie


2.- Addicted


3.- Fifty shades of grey


4.- If I stay


5.- Teenage mutant Ninja turtles

Filmové adaptace

24. července 2014 v 23:17 | Barunka
Já a moje názory. To je leckdy běh na dlouhou trať. Tentokrát bych chtěla rozebrat Filmové adaptace knih.
Rozebírat budu pouze ty filmy, které jsem viděla, ale i jsem četla knižní předlohu, abych měla dle čeho soudit.

Některé filmy jsou povedenou adaptací, ale některé bych okamžitě zase vrátila do hlavy toho, kdo to vytvořil.


Takovým nepsaným pravidlem, ve kterém jsem se v poslední době ještě více utvrdila je,
že kniha je lepší než film. Samozřejmě to není pravda úplně pokaždé, ale dle mého
názoru obvykle ano.
Jednou z dalších věcí, nad kterými vždy přemýšlím, když se chci kouknout na nějaký film natočený podle knihy je:
"Mám si nejdříve přečíst knihu a poté být nejspíše zklamaná filmem?"
"Nebo se mám podívat na film, který nejspíše bude horší a tím se připravit o největší napětí v knize, protože hlavní pointu budu znát?"
Toto jsou otázky, které si vždy pokládám a každý způsob má svá plus i minus. Já ale preferuji spíše první způsob.
Nejdřív kniha, poté film, případně seriál.
Teď bych ráda přešla k několika konkrétním adaptacím. Některé jsou skvělé a některé zase tolik ne.Jako první bych chtěla zmínit seriál Upíří deníky natáčený podle stejnojmené série od L. J. Smith.
První příklad je to naprosto ukázkový, obzvláště pro to, že se to už snad ani nedá považovat za adaptace ke knihám, ale spíše za normální seriál. Dokonce bych řekla, že paní scénáristka knihy možná ani nečetla.
Já jsem si sérii velice oblíbila a tak mě mrzí, že seriálové podání se jí podobá snad jen v názvech postav, městečka a občasně i v ději, ale to jen zřídka a ještě vzdáleně.
Např.: Elena Gilbert - Kniha - malá, hubená, blond, modré oči, "princezna" školy, bledá.
Seriál - vysoká, sportovní postava, hnědé vlasy, hnědé oči, normální žákyně, opálená.
Nebo třeba Jeremy Gilbert - Kniha - Jeremy Gilbert, cca 16 nebo 17 let
Seriál - Margareth Gilbert, asi 4 roky
No, trochu rozdíl. A není to jiné ani s dějem. Klaus? V knize mrtvý, pokud nebudeme mluvit o posledních dvou knihách.
V seriálu? Sakra, vždyť on už má vlastní seriál.
Když to shrnu, Upíří deníky jsou spíše hodně, hodně, hodně a ještě hodněkrát hodně vzdálenou adaptací na jinak velmi povedenou knižní sérii.
Dokonce i seriál sám o sobě v poslední době dosti upadá.


Jako další bych chtěla vyzdvihnout Twilight sagu od Stephenie Meyer. Zde
je to absolutně naopak. Stephenie se
podílela na psaní scénáře a dokonce se ve filmech i nenápadně objevila jako neznámá v restauraci nebo na svatbě. Sama si dohlížela na to, aby byl film natočen skoro do detailu podle knihy, za což jsem ráda. Dokonce, jak jsem viděla ve filmu o filmu, za ní herci chodili, aby jim např. poradila, jak mají co zahrát. Klapalo jim to.
Samosebou je tam několik málo změn, které jsou ovšem naprosto nepatrné. Poznáte to, když vidíte film a četli jste knihu, ale nijak to neovlivňuje hlavní děj a vše je tak, jak má být.
Za to Stephenii obdivuji, protože málokterá adaptace je vážně skoro do detailu podle knihy, což je většinou celkem na houby.


A jako poslední bych chtěla poukázat na Nástroje smrti 1: Město z kostí od Cassandry Clare, které jsou někde ve středu mého hodnocení. Film je točen podle knihy a drží se hlavní myšlenky, a ačkoli jsou některé scény pozměněny, některé malé vynechané a nebo je tam něco trochu jinak, film je skvělý.
Jedinou menší chybičkou celého filmu je to, že se občas ztrácíme v ději, přičemž něco třeba ani nechápeme. V knize je vše dokonale vysvětlené a tudíž vše chápeme a nic nám neuniká. Ve filmu jsme občas trochu mimo, ale i přes to je to dobrá adaptace, výběr herců nevyjímaje.
Jamie Campbell Bower jako Jace Wayland je naprosto skvélá volba a stejně tak i Lily Collins jako Clary Fry.

Divergence (FILM)

4. května 2014 v 17:35 | Barunka
Tak, všechny moc a moc zdravím!
Jsem ráda, že jsem se k blogu zase dostala, proboha, jak já nesnáším časový pres.

Ale teď jsem tady a mám tu pro vás malé hodnocení nového filmu Divergence, který byl natočen podle stejnojmenné knihy.
Bohužel zatím nemohu porovnat knihu a film, protože - ačkoli ji mám doma - jsem ji ještě nečetla. Zkrátka jsem se k ní ještě nedostala, ale po tom, co mě uchvátil film, se na ni už moc a moc těším.

A teď k filmu...
Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.(Bontonfilm CZ)
Já osobně si myslím, že i kdyby byla kniha jen zpola dobrá tak, jako byl film - což se nestává, obvykle jsou filmy horší, podle mně - tak by byla naprosto uchvacující. Film byl napínavý, strhující. Chvílemi jsem se musela držet, abych nevybuchla smíchy a chvílemi jsem zace skoro brečela, ale rozdýchala jsem to. Tento film vám na 100% doporučuji, protože to ani jinak nejde. Líbil se mi adrenalin, který tam zažívali, strašně ráda bych si to samé také vyzkoušela. A na závěr: Když jsem se nad tím zamyslela, na 95% bych si vybrala Neohroženost :-).

Vampýrská akademie 1 - film

8. března 2014 v 18:15 | Barunka
Film. Ráda bych prohlásila, že se neliší od knihy a tím pádem je naprosto úžasný, ale to říct nemolhu, bohužel. Je mi strašně líto, že se nedrželi knihy, a že si tam přidávali to, co tam vůbec nemá být. Nesedla mi ani volba herců. A to obzvláště u Dimitrije Belikova. Když jsem asi před měsícem zjistila, kdo ho bude hrát řekla jsem si, který blbec to obsazoval. Prostě mi to nesedlo.
Změny v ději, některé byly vcelku k vydržení a byly i zajímavě a velmi dobře pojaty a natočeny, ale když se tam pak objevilo něco, co absolutně, ani vzdáleně, nebylo podle knihy, málem mě kleplo, jak to mohli takhle předělat. Místy byl celý film chaotický a nedal se pochopit a my jen kroutili hlavami. Nejvíce se v tom ztrácela kamarádka, která knihu nečetla což by se určitě stát nemělo.
Ovšem kdyby to nebylo knihy a kdyby, ještě že to tak není, nebyla žádná knižní série VA, film by se mi líbil víc, ale jelikož to mělo být podle knihy, která je sama o sobě uchvacující a vtahující čtenáře do děje, moc zářné hodnocení ode mně tento film čekat nemůže.
Nakonec jsme se tedy usnesli, že kdyby kniha nebyla, film by byl pěkný, ale kniha tu je a tu tenhle fil nemůže ani zdaleka překonat. A proto: I když na film nejspíše zapomenu (v budoucnu), kniha navždy zůstane v mém srdci jako jedna z nejlepších.

Ještě pak perlička na konec, která patří k filmu, ale vinu nenese nikdo z těch, kteří se na tvorbě filmu podíleli, ale ten, kdo tvořil webové stránky kina, ve kterém jsme byli. Potřebovala jsem se podívat, když už jsme měli zarezervované lístky, kolik že to vlastně bude stát, protože jsem to zapomněla.
Otevřela jsem tedy stránky kina a našla jsem si VA a to, co jsem uviděla mě naprosto dostalo. Ten z vás, kdo viděl film, nebo viděl, jak vypadají herci a hrečky by si stejně jako já poklepal na čelo. Jako hlavní obrázek u filmu bylo toto:

A další tam byl tento:
To mě vcelku dožrelo. Člověk by řekl, že když už tam dají obrázek, který k filmu nesedí, tak se aspoň budou obtěžovat s tím, aby na tom druhém, který tam dají, byli stejní lidé, ale oni ne. To bylo dost k smíchu.
Jen tak pro upřesnění, správní herci zde:Film proto dostává-
Bodování: 7,5/10

Anděl smrti

4. února 2014 v 19:05 | Barunka
Dnes jsem zkoukla film Aděl smrti. Není sice nový a není to myslím ani kinový hit, protože si ho z kin nepomatuji. Každopádně jsem se k němu po dlouhé době dostala a začátek mě překvapil. Vím, že je to asi směšné, ale čekala jsem, že opravdu uvidím anděla :-). Neviděla jsem ho. Místo toho jsem hned při prvním pohledu uviděla Denzela Washingtona plazícího se po zemi a lapajícího po dechu. Překvápko, ano. Všechno to vypráví ve své podstatě padlý anděl. Anděl, který se prohřešil a tak mu byla odebrána lidská podoba a je z něj de fakto duch, který se ovšem může dostat do někoho. Teď je z něj démon, chodí po světě a nosí utrpení a smrt. Myslela jsem si sice celou tu dobu, že to vypráví Hobbs (Denzel), ale byo to jinak. Ovšem film se mi líbil a překvapil mě. Děj byl samozřejmě taky docela zajímavý a jelikož to není nejnovější kinový hit, tak ho s nimi také nemůžu srovnávat a tak tady jsou body.

Bodování 8/10 ;-)

Já, Frankenstein

2. února 2014 v 18:21 | Barunka
V pátek jsem si s kamarádkama zajela do Loun, v rámci našeho super víkendu, o kterém se dočtete v článku Můj víkend 31.1. - 2.2. 2014 v nové rubrice Můj deníček. Ale abych neodbíhala od tématu.

V pátek jsme si zašli do kinana film Já, Frankenstein, který dávali od deseti hodin a trval 92 minut, tudíž cirka do půl dvanácté.
Film byl samozřejmě fantasy. V hlávní roli jste mohli vidět frankensteinovo "monstrum", dále pak řád Chrliču a spoustu démonů, jak jejich názvy napovídají, démoni jsou ti zlý a Chrliči ti hodní. A jak už je zvykem, a ani zde se tomu nevyhneme, mezi Chrliči a démony zuří odvěká válka dobra se zlem.
Jak to všechno skončí?
Jakou roli tam hraje Frankenstein?
Vyhraje dobro nebo zlo?
Dopadne to opravdu tak, jak si myslíte?
Nebo to dopadne úplně jinak?
To se dozvíte z filmového plátna

Bodování 7, 5/10
Dala jsem pouze 7, 5 bodů z deseti, i když se mi film opravdu líbil, jistě by mohl být ještě lepší a pak už by byl skoro dokonalý. Je tam nějaké místečko pro zlepšení a také v tom hraje roli to, že už jsem viděla celkem dost filmů fantasy, dokonce i akčních fantasy a shlédla jsem i lepší. Proto toto obodování. Ale každý má svůj názor a já nechci ten svůj nikomu vnucovat, zkoukněte film a napište mi, co si o něm myslíte, nebo pokud jste ho už viděli, napište mi o něm rovnou ;-)

 
 

Reklama
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie