Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Atlantida 2: Vodopád

3. října 2015 v 18:18 | Barunka |  Všechny recenze

Atlantida 2: Vodopád

Lauren Kate

Fantasy romance
2013 (originál) 2015 (CZ)
Pro nácti-letéHodnocení (max. 5)Anotace (databáze knih) -

Strhující milostná sága plná ničivých tajemství a temné magie o dívce, jejíž slzy mají sílu vynést na povrch ztracený kontinent Atlantidu, pokračuje. Eurečiny slzy zaplavily zemi a nyní Atlantida roste a s ní i moc zlého vládce Atlase. Eureka je jediná, kdo ho může zastavit, ale nejprve se musí naučit, jak bojovat. Ku pomoci jsou jí naštěstí přátelé. Vydává se na cestu přes oceán s kamarádkou Cat, její rodinou, Anderem a rovněž oslňujícím, ale i tajemným Sadařem, který Eurece přislíbil, že jí pomůže najít Solona. Ten totiž jako jediný ví, jak porazit velkého Atlase. Eureka má šanci zachránit svět, ale co všechno bude muset obětovat? Nebude právě její láska k Anderovi zároveň největší překážkou?


Lauren Kate
je mezinárodní autorka bestsellerů. Z jejího pera vzešla série Andělé - Pád, Muka, Vytržení, Vykoupení a Zamilovaní andělé. Dalším jejím dílem je také Zrada Natalie Hargrove. A v neposlední řadě samozřejmě také kniha Slza, která mne zatím - z jejích knih - uchvátila nejvíce. Pokračování Vodopád již vyšlo v originále a v ČR se na něj můžeme těšit letos - tudíž roku 2015. Její knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků. A kde se autorka schovává? Žije se svým manželem v Los Angeles.Odkazy -

První díl této dilogie mě uchvátil, bohužel, tenhle se mu nemohl rovnat a tak musím s politováním říct: "Tohle se moc nepovedlo..." Je to docela škoda, ale kvality této knihy jsou velice nízké. Chvíli mi trvalo, než jsem se opět dostala do děje, což z větší části způsobil autorčin sty a z menší půlroční prodleva mezi díly, kterou jsem měla.
Dalším mínusem byla mírná přeplácanost. I fantasy má dle mého nároru nějaké hranice, které autorka překročila a udělal z toho jakousi parodii, či pohádku.
Dále mi přišli docela "zajímavé" - ve špatném slova smyslu - některé myšlenkové pochody Eureky. Ta holka není úplně můj typ hlavní hrdinky.
A závěr, tak ten byl ze všeho "nejlepší". Knihu jsem dočetla před chvílí - no dobře, asi před hodinou a půl - a pocit praště mě někdo do hlavy, abych si to nepamatovala mě ještě nepřešel.
Názor si samozřejmě musíte udělat sami, ale za mě by kniha rozhodně doporučení nedostala a myslím, že nebudu jediná, kdo si to myslí.


"Myslela jsem, že láska znamená,
že si člověk připadá víc naživu," hlesla Eureka.
"Tvoje láska je spíš taková jako dřív já... sebevražedná."
- Eureka


Eureku sice ještě z části obdivuji za statečnost, ale časem jsem musela uznat, že to opravdu není moje nejoblíbenější hrdinka arozhodně nebude a některé její myšlenky mě opravdu dostali. To opravdu ne.
Andera mám pořád ráda, ale něco se opravdu stalo a nebudu lhát. Naštvalo mě to. Eureka je prostě...
A Atlas? Škoda slov, prostě záporák.
Okolí bylo nepřívětivé, hlavně kvůli Eurečiným slzám prolitým v prvním díle. Všude tmavo, voda a bouře. Nic pro mně, ale pro koho ano, že?


Autorčin styl psaní jsem u minulého dílu pochválila, opravdu se od prvního dílu série Andělé změnil a zlepšil, ale teď mi to tak moc nepřipadá a určitě mi moc nepřirostl k srdci a rozhodně to není tím, že mám raději ICH-formu, ale tak nějak obecně mi nesedl.
Obálka
je jako Ó můj Bože... Kdyby byl děj knihy a její obsah obecně, alespoň z pola tak krásný jako obálka, dostala by kniha o dvě hvězdičky více. To se musí nechat, obálky knih Lauren Kate jsou překrásné.
Zdroje:
google.com , laurenkatebooks.net , databazeknih.cz

Za recenzní výtisk mockrát děkuji megaknihy.cz!

Budu ráda, když mi řeknete svůj
názor na tuto knihu, když se mě na něco
zeptáte, za komentář a za všechno!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám můj blog?

Ano
Jde to
Moc ne
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie