Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Červen 2015

Temné bratrstvo

28. června 2015 v 21:59 | Barunka |  Všechny recenze

Temné bratrstvo 1

Luke Scull

Sci-fi/fantasy román
2013 (originál) 2014 (CZ)
15+


Hodnocení (max. 5)
Anotace -

Je doba temna. Zásoby kouzla čerpaného z mrtvých bohů pomalu docházejí. Démoni a krakatoni zamořují zemi a poslední hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Žárliví vládci tří velkých měst sedí ve svých kamenných věžích a přemítají nad tou špetkou magie, která zbývá…
Není to doba stvořená pro hrdiny. Hrdinské písně jsou už dávno zapomenuty, odvážné činy nikdo nezapisuje. I v takových chvílích se však najde pár odvážlivců, kteří si uchovají jiskru naděje, spojí své síly na obranu proti tyranii nesmrtelných mágů a vytvoří nezvyklou skupinu - Temné bratrstvo.

Luke Scull se narodil v Bristolu a nyní žije se svou ženou ve Warminsteru. Živí se jako designér počítačových her a pro společnosti Ossian Studios a BioWare pracoval na několika uznávaných titulech. Román Temné bratrstvo (2013) je prvním dílem plánované trilogie a zároveň autorovou první vydanou knihou. Byla nominována na cenu Gemmell Awards 2014 za nejlepší fantasy roku ve třech kategoriích. Autor v současnosti dokončil druhý díl trilogie Sword of the North (Meč severu), který ve Velké Británii vyjde na jaře 2015.


Kniha mě z počátku nesmírně zklamala a to asi hlavně proto, jak o ní všude básní a totéž i o autoru samotném. Čekala jsem vtažení do děje a okamžity boj. To se ale nestalo a tak jsem se nudila. Že jsem Vám knihu znechutila? Jen čtěte dál.
Prvních sto až stopadesát stran byla opravdu nuda a chvílemi jsem se ke čtení musela opravdu nutit. Pak ale jako by obrátil list a já se do toho konečně dostala. Nemohu si pomoci, ale kdyby počáteční nuda a vyprávění příbehu asi z pěti úhlů pohledu autor trochu ukrátil, získala by kniha více hvězdiček, ale co už.


Kniha si mě tedy nakonec získala a akce bylo tolik, až bylo všude dusno a nedýchatelno. Ještě si sice nejsem jista, zda se pustím i do dalšího dílu, ale jsem ráda, že se vše nakonec přetočilo k opravdovému napětí.
Na hrdinech se mi více než co jiného líbilo, že byli lidští. Měli jak kladné tak i záporné vlastnosti, což se mnohdy nevidí. Nic nebylo bílé ani černé, ale odstíny šedé se tu protínaly jako o život. Vše mělo dvě strany a to i hrdinové.

Okolí mi přišlo ponuré a šedivé, více než v jiných knihách. Myslím, že se v tom autor opravdu hodně vyžíval, což je samozřejmě dobře. Vše mělo svou atmosféru, která na vás dokázal dýchnout. To se Lukovi opravdu povedlo a patří mu za to poklona.Styl psaní nebyl pro mne úplně nejideálnější obzvláště ze začátku ne, ale nakonec se to - stejně jako zvraty a děj - zlepšilo a já si to mohla i mírně pochvalovat.
Obálka sama o sobě vypovídala hodně o ději, postavách i prostředí a tak i tu musím pochválit. Jediné, co mne na knize tedy zklamalo byl chaos v lidech a počáteční rozpaky autora, kdy jsem se opravdu nudila. Proto 3*.

Za recenzní e-knihu mockrát děkuji nakladatelství HOST!

Budu ráda, když mi tu
zanecháte komentář či dotaz.
Na vše s radostí odpovím!


Filmové premiéry Červenec 2015

28. června 2015 v 9:00 | Barunka |  FILMY A SERIÁLY

Méďa 2 (Ted 2) - 2. 7. 2015

Terminator: Genisys - 9. 7. 2015

V hlavě (Inside out) - 9. 7. 2015

Ant-Man - 16. 7. 2015

Bez kalhot XXL (Magic Mike XXL) - 9. 7. 2015

Papírová města (Paper towns) - 23. 7. 2015


Cassie Palmer 2: Unesena stínem

27. června 2015 v 19:44 | Barunka |  Všechny recenze

Cassie Palmer 2: Unesena stínem

Karen Chance

Fantasy román
2010 (originál) 2012 (CZ)
15+


Hodnocení (max. 5)

A PŮL

Anotace -

Jasnovidka Cassie Palmerová zdědila nové magické schopnosti - včetně možnosti cestování časem. Přináší to s sebou
ale velkou odpovědnost, kterou by raději neměla. Najednou je z ní nejžádanější dívka ve městě, jak se ji celá řada upírů, duchů a mágů snaží přesvědčit, přinutit nebo svést, aby se přidala na jejich stranu - a s ní i její magie. Jeden z
upírských mistrů se však předtím, než na ni vznese svůj nárok, ani nezeptá, co Cassie chce. Nechal vytvořit kouzlo, které ji k němu váže, ona ale neví, jestli to, co k němu cítí, je skutečné - nebo zda si to jen představuje...

Autorka této knihy, Karen Chance, vyrostla na Floridě, ale poté žila ve Velké Británii, Francii, Hong Kongu a New
Orleans. Nyní žije opět na Floridě. Její tvorba se objevila i na žebříčcích NY Times nebo USA Today. Napsala například právě Dotkni se temnoty, což je první díl série Cassie Palmer, nebo sérii o Dorině Basarab a další.


Odkazy -
I přes to, jak jsem si minulý díl pochvalovala, jsem tomuto udělila 3,5 hvězdy. Do děje jsem sice byla opět vhozena, ale bohužel někam úplně jinam, než kde jsem naposledy skončila. Což mě tedy nepotěšilo. Vše mi přišlo jakési zmatené a neurovnané. V ději jsem se ztrácela. Děj jako takový nebyl špatný, vlastně byl dobrý, ale než jsem se rozkoukala, byla
jsem opět někde jinde a to téhle knize u mne hodně ubralo na hodnocení.
Kniha mě tedy docela zklamala, ale musím uznat, že zde bylo i docela dost pozitivních chvil, kdy jsem se divila, co se to děje a zvraty byly nepředvídatelné. To se mi líbilo. To knize naopak přidalo.
I přes nynější rozpaky u druhého dílu, se ráda pustím do dalšího. Už se na něj i docela těším.

Nyní opět něco k hrdinům:
Pritkin není až tak strašný, jak jsem myslela. Vlastně je docela faj. Mrk...
Na začátku knihy jsem si o Mirceovi začala myslet, že je opravdů sprosté slovo, ale nakonec se to vysvětlilo a opět ho mám ráda.
Také se ukázalo, že Tomas nebude až tak hrozný. Vlastně je celkem dobrý.
No a Cassie, myslím si, že trochu zhloupla, ale jinak je celkem v pohodě. Mohlo by to být ovšem lepší.


V tomto dílu jsme krátce nahlédli i do nehostinné říše světlých a moc se mi tam tedy nelíbilo. Mnohem více se mi líbilo v
lidském světě, třeba v sídle MAGIC, kasinu nebo prostě v Las Vegas.


V tomto díle mě autorčin styl psaní trochu zklamal a přišlo mi, že v předchozí knize byl mnohem lepší. Doufám, že v následující knize to tak opět bude.Obálka se mi také moc líbila a získala tak steejnou pochvalu jako ta předchozí.


Za recenzní e-knihu mockrát děkuji knihy.idnes.cz!

Budu ráda, když mi tu
zanecháte komentář či dotaz.
Na vše s radostí odpovím!


Zdroje:
google.com, oficiální stránky autorky

Jen si troufni

14. června 2015 v 11:02 | Barunka |  Všechny recenze

Překroč svůj stín 2: Jen si troufni


Katie McGarry

psychologický love-story román
2013 (originál) 2014 (CZ)
Mládež
Hodnocení (max. 5)


Anotace -


Pravda o Beth a jejím životě by poslala její patku do vězení, proto ji musí chránit za každou cenu. Až její strýc přinutí
Beth vybrat si mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím... Musí však chodit do školy, kde jí nikdo nerozumí. Snad kromě jednoho kluka...
Pro Ryana to na začátku byla výzva... Stala se z výzvy přitažlivost?
O Katie McGarry jsem toho moc nenašla, ale vše co vím tu najdete. Vyrůstala v dobách chlapeckých kapel a grunge. Toto období svého života považuje za nejhorší a nejlepší zároveň. Miluje happyendy, realityshow a hudbu a tajně fandí


basketbalovému týmu Univesity of Kentucky. V česku od ní vyšly zatím pouze dvě knihy a to: Překroč svůj stín a Jen si troufni, která je volným pokračováním té první. Spisovatelce ovšem vyšlo mnohem více knih například: Breaking the rules, která plně souvisí s Překroč svůj stín, dále pak Crossing the line, Crash into you, Take me on, které na sebe s ostatními volně navazují a Red at night, které si o návaznosti nejsem momc jistá, ale na 79 % si myslím, že také navazuje.Odkazy -
Nevím, zda to nebyly jen pouhé přeudy, ale příběh této knihy mě uchvátil snad ještě více, než ten z té předchozí. Snad kvůli tomu, že to nemělo až tak záhadně duhově sentimentální konec, či kvůli tomu, že hlavní hrdinka byla
prostě... nevím, jak to pořádně vyjádřit... snad velmi okázala a drsná, ale uvnitř, to už bylo něco jiného. Samozřejmě se dalo předvídat s kým tedy nakonec skonší, ale stejně si mě příbeh získal.
Úžasné zápletky a pohled na Echo a Noaha z úplně jiného úhlu byl také velmi zajímavý. Nikdo zde nešetřil sprostými slovy, což se mi ale líbilo. Řekli vše naplno. Tuhle knihu bych si s chutí přečetla znovu!
Beth Risková byla nejen vytržena ze svého prostředí, které - ač se za něj prala jakkoli - rozhodně nebylo nejlepším, ale byla také nucena změnit vše od základu. Sebe, svůj vzhled i své chování. Svérázná Beth si toho ovšem nenechala moc líbit a to na ní bylo úžasné. Ona nesklonila hlavuu a nevzdávala to. Šla si za tím, co chtěla.
Ryan miluje výzvy a ona byla jednou z nich. On se ale v hodně ohledech postupně měnil a nešlo si ho nezamilovat, že, Beth?
Scott - strýc - byl takouvou neutrální osobou - alespoň pro mne - i když se sem tam vychýlil z kurzu. Jeho manželka mi ovšem na nervy lezla docela dost, stejně jako Beth, ale nakonec z toho vyšlo něco jinačího.
Isaiah tu byl sice zřídka, ale když už se objevil, stálo to docela za to.
Prostředí
bylo obyčejné, zkrátka město a střední škola, nic víc jsem v tom ani nehledala a ono to ani nešlo.


To, jak Katie píše je naprosto úžasné. Její styl je mi velmi blízký a je jaksi podmanivý. Líbí se mi, že píše v ich formě a také se mi líbí, že se nebojí použít sprostá slova častěji. Už se moc těším na nějakou další knihu, která od ní vyjde. Vážně hrozne moc!

Obálka je také naprosto úchvatná a má něco do sebe. Déšť a tmavě modrá barva tomu všemu dávají jakýsi až ponurý nádech a pozornost soustřeďují právě na hlavní hrdinku a hrdinu.

Komentujte!
Řekněte mi svůj názor!
Jak se vám kniha líbila?
Nebo o její koupi teprve uvažujete?

Za recenzní výtisk ještě jednou děkuji MEGAKNIHY.CZ
Zdroje:
google.com , pinterest.com

30 Day Challenge 30 - POSLEDNÍ

13. června 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Cokoli, o čem chceš "postnout"

No, vzhledem k tomu, že mám náladu na tvoření outfitů, tak "postnu" Last school day outfit ideas, vím, že je to anglicky, ale zní to líp :-D


Last school day idea 1 201530 Day Challenge 29

11. června 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Moje fotka

Nejvíc best face... Na společných fotkách jsem ta vpravo a pak ta na poslední řádku, Ta vlevo a na prvním řádku je Šárka :-3 Inteligentněji jsme se tvářit opravdu nemohli :-D
PS.: Šáry, pls, dont kill me :-P

30 Day Challenge 28

9. června 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Přála sis někdy něco v 11:11? Ano? Co?

No, nevím, jestli to bylo zrovna jedenáct jedenáct, ale třeba 12:12, 13:13 atd.
Určitě ano, ale přání jsou tajná, kdyby se prozradila, nemusela by se splnit...


30 Day Challenge 27

6. června 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Obrázek mého písma


30 Day Challenge 26

4. června 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Malé věci, které tě rozpálí a zmatou


Rozpálí... Hmm tak asi třeba pochvala nebo tak... Usmívající se
To se pak červenám, ale já mám rudé tváře stále, so...


Zmatou... Když si s někým píšu a on nepíše smajlíky.
Je to asi divný, no, ale já pak prostě nevím, co je
myšleno vážně, co ne a tak...

30 Day Challenge 25

2. června 2015 v 8:00 | Barunka

Potkat raději: obyčejného s úžasnou osobností nebo naopak?

To první, obyčejný s úžasnou osobností.
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie