Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Duben 2015

30 Day Challenge 10

28. dubna 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Po zbytek života pouze jedno jídlo a jedno pití

Neumím si to moc představit a trvalo mi pěknou chvíli přijít na to, co bych si zvolila. Po dlouhé úvaze jsem na to přišla a má odpověď je jednoduchá.

PITÍ
Obyčejná voda...
Nedokážu to nijak zdůvodnit. Zkrátka bych zvolila vodu.JÍDLO
Nevím, zda to je po článku likes a dislikes překvapení,
ale s největší pravděpodobností bych zvolila...
Hranolky! Mňam. Mám na ně teď hroznou chuť.

30 Day Challenge 9

26. dubna 2015 v 18:37 | Barunka |  Projekty
Toto s jednodenním zpožděním, ale přece, no ne?

Věci, které nesnáším

Vypíchnu jen pár nejhlavnějších asi čtyři.Nesnáším, když někdo o knížce řekne,
že je to kravina a přitom ji nečetl
nebo četl jednu nahodilou scénu.

Pavouky opravdu nezvládam.
Jsou to sice nevinná stvoření,
ale bože, nemůžu se zdržovat
v jejich blízkosti. Zešílela bych.


Nesnáším, když po mně
každý něco chce a pak se
zlobí, že nezvládám ještě
něco navíc.

Nesnáším, když nestíhám to,
co potřebuji a pak i to,
co bych chtěla dělat.

30 Day Challenge 8

26. dubna 2015 v 18:23 | Barunka |  Projekty
Vím, že mám asi čtyřdenní zpoždění a jsem ve skluzu, ale dnes to - doufám - doženu. Mám toho hodně

Co chci říct třem (já čtyřem) lidem

Tohle je velmi zajímavé. Budu mluvit v podstatě ke čtyřem lidem, ale dva budou dohromady. Pravděpodobnost, že si to někdo z nich přečtě je skoro sto procent pouze u jedné osoby, takže Šárko, jestli si to přečteš, opovaž se nehlasovat v anketě pod článkem. :-D

Rodiče

Milí rodiče,
možná Vám to - jak už jsem psala dříve - neříkam nebo nedávám moc najevo, ale mám Vás ráda a neměnila bych. Samozřejmě mě občas štvete, ale to jen v případě, že prcek něco provede a Vy mluvíte v množném čísle, jako bych za to také mohla. Ale mám Vás ráda.


Brácha


Marťo,
štveš mě a Ty to víš, ale taky tě mám ráda, i když to dávám najevo ještě míň než mamce s taťkou. Takže se drž a měj trpělivost, i když je ti osm. Jo a i když mě přerosteš - a já vím, že jo, protože už teď jsi jen o hlavu menší než já - stejně ti budu říkat prcku.


Šárka

Šárko,
mám tě ráda a neměnila bych. Jsi jako sestra. Na naše víkendy se fakt nedá zapomenout. Kdo jinej může dělat retardovaný lachtany, pít šampáňo s džusem a sníst tři popcorny naráz. Myslím, že jen my dvě.

Strážci Stealenor

26. dubna 2015 v 18:02 | Barunka |  Všechny recenze

Strážci Stealenor

Charlie Greenberg

Fantasy/Sci-fi novela
2015 (CZ)
13+Hodnocení (max. 5)Anotace -


Příběh muže ukrytý v této knize je z počátku temný, hořký a osamocený. Přál si, aby jeho život byl jiný a on nemusel ztratit vše, co miloval. Potom by však pravděpodobně měly dějiny pradávné země Askalornu zcela jiný vývoj. Máme štěstí, že si vybíráme svůj osud nebo je to naše prokletí? Elendir si pokládal ještě další otázku po dobu své cesty. Mohu své rozhodnutí změnit a žít jiný život?Charlie Greenberg je mladý autor plný snů a ideálů. Moc jsem toho nezjistila. Prvním překvapením je, že je to - alespoň jak jsem pochopila - Čech. Má vlastní vydavatelství a vydává v něm e-knihy. Pomáhá tak mladým lidem plnit jejich spisovatelské sny. Což je úžasné. Více informací se můžete dozvědět na jeho webu, odkaz níže.
Jo a Strážci nejsou jeho jedinou knihou, napsal celkem 11 knih. Například Legendy Atalien nebo Bílý Tygr a Stříbrný Strom.

Kniha mě zpočátku absolutně nezaujala a docela jsem se nudila. Přemáhala jsem se, abych četla. Původně to vypadalo na jednu hvězdičku, ale já četla a tím - relativně nudným - začátkem jsem se prokousala. Někomu by se mohl líbit, ale mě
zkrátka chyběla nějaká akce a to, že jsem byla mimo obraz více, než by se slušelo, mě také štvalo. Ze začátku jsem
nevěděla nic o ničem a nic jsem nemohla pochopit. Postupně se vše ale rozkrývalo a já začínala - trochu - chápat. Ale nebudu vám lhát, rozjezd byl pomalý.
Nakonec jsem se dostala k něčemu, čemu by se dalo říkat akce a s přestávkami jich začalo i přibývat a nabírali na intenzitě. Stále jsem se ale ztrácela.
A konec? Ten mě dostal. Nebyl sice otevřený, ale nezodpovězené otázky stále visí ve vzduchu. Knihu bych doporučila jen pokud máte nějakou trpělivost na pomalejší začátky.
Nebudu ale mluvit jen o záporném. Kniha má i své klady. Filosofické úvahy nad životem a životním posláním z pohledu hrdiny a pera Charlieho Greenberga jsou opravdu senzační a to je také jeden z nejhlavnějších důvodů, proč kniha dostala tři - a ne dvě - hvězdičky.


Hlavní hrdina Elendir z Helsferianu byl samá záhada až skoro do konce a asi by mě hodně naštvalo,
kdyby se vše nakonec
nerozkrylo. Přišel mi také dosti náladový, ale v jeho těžké životní situaci, kdo by nebyl. Bereme jej na milost.
Maldegar mladý král. Záporák. Zlý, namyšlený a zárove%n i opravdu smutný. Další spletenec emocí v jedné osobě.Arindel princezna - nebo tak - a velmi zmatená - vnitřně - osoba. Jednu chvíli se mi líbila, druhou jsem myslela, že by ji mohl někdo zabít.
Nejoblíbenější postava? Pes Fiern. Byl mi ze všech absolutně nejsympatičtější.Zárověn to ale mělo své kouzlo.Prostředí, které nám kniha předvádí bylo po věčinu časou kouzelné - doslova - a také nepřívětivé, ale co by to bylo za knihu, kdyby proti hlavnímu hrdinovi, nestálo skoro všechno a všichni. Asi by to kniha nebyla. Teda ne pořádná.

"Celý život píšeme knihu. Jen my rozhodujeme o
každém dalším slově, větě, odstavci a kapitole.
Je však důležité poznat, kdy nám docházejí stránky
a kdy je třeba příběh ukončit."

- ValionV autorovo stylu jsem si našla trochu svého, ale některé chyby v textu byly do očí a to hodně. Nicméně to bylo hezké a
k příběhu by se snad ani nic jiného nehodilo.
K obálce nejde nic dodat, osobně si myslí, že představuje hlavního hrdinu Elendira, ale kdo ví... Moc mě nezaujala. Prostě normální obálka.Za recenzní e-knihu mockrát děkuji knihy.idnes.cz!


Četli jste knihu?

Co říkáte na recenzi?


30 Day Challenge 7

21. dubna 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Čteš? Oblíbené knihy?

Ne. Nečtu. Neumím to. Nikdy by mě nenapadlo vzít knihu do ruky nebo dokonce navštívit knihovnu... -_-

Jasně, že ano. Asi nejoblíbenější činnost. :-D

No, nemůžu si vybrat nejoblíbenější knihu, to nejde, ale můžu vypíchnout tři nejoblíbenější spisovatele takže:

Richelle Mead
Vampýrská akademie
Pokrevní pouta
Sukuba
Věk X
...John Green

Hvězdy nám nepřály
Papírová města
Hledání Aljašky
Příliš mnoho Kateřin
...


Abbi Glines
Too far
Perfection
Chance
Vincent boys
...

TAG - Když jsem byl/a malý/á

19. dubna 2015 v 9:34 | Barunka |  Projekty
Dnes jsem vstávala nezvykle brzy na to, že je neděle. Pustila jsem televizi a zjistila jsem, že dávají Toma a Jerryho. Okamžitě to ve mně vyvolalo vzpomínky na to, když jsem byla malá. Moc jsem si toho ovšem nepamatovala a tak jsem vyzpovídala rodiče.
A tady je TAG: Je to patnáct bodů týkajících se vašeho mládí, na které máte odpovědět. Je jedno, zda to uděláte najednou, každý den jeden bod či jinak. Důležitý je obsah. Je možné, že něco podobného již je, ale nezjišťovala jsem to. Budu ráda, když do článku přidáte i odkaz na můj blog. Budu také ráda, když využijete obrázek patřící k TAGu.
Body:
 1. TV pořady
 2. Knihy a pohádky
 3. Počítače a jiné potvory
 4. Blbiny, co jsem dělal/a
 5. Nejoblíbenější hry
 6. Čím jsem chtěla být
 7. O čem se mi nikdy ani nesnilo
 8. Co jsem nedokázal/a pochopit
 9. Ježíšek
 10. Co jsem hrozně moc chtěl/a mít
 11. Co jsem hrozně moc chtěl/a umět
 12. Kvůli čemu jsem se nejvíce vztekal/a
 13. Moje první slovo
 14. První oblíbený zpěvák či zpěvačka
 15. Cokoli, co chcete dodat...


Moje odpovědi:

TV pořady -
Vím naprosto jistě, že jsem zbožňovala Toma Jerryho a Krtečka a jsem si celkem dost jistá, že jsem viděla skoro všechny díly a dokonce mám chuť se jít podívat na nějaký díl Toma a Jerryho teď.

Knihy a pohádky -
Pamatuji si, že mi babička četla před spaním pohádky od Čapka a Němcové a tak jich mám načtenou valnou většinu. Co byla ovšem novinka, prý jsem neustále chtěla, aby mi rodiče četli červenou Karkulku. Trochu morbidní pohádka. Asi mi to trochu zůstalo... Zamyšlený výraz...

Počítače a jiné potvory -
První počítač, který jsme měli doma, jsme koupili, když mi bylo sedm. A moc jsem se k němu nedostala. Můj první telefon jsem dostala k narozeninám ve třetí třídě. Byl po mamce a byl to modrý Siemens a jeho nejzajímavější funkcí byl foťák. Nejsem tedy zrovna odchovaná na technologiích. Když nepočítáme přehrávač videokazet.

Blbiny, co jsem dělala -
Asi největší dvě kraviny jsou:
1.- Když jsme měli štěňátka - byly mi asi 3 roky nebo 2 - vozila jsem je v takovém velkém kočárku na panenky a naší fence to bylo fuk, protože jsem to přece byla já. V podstatě jsem byla jako její další štěně. Mohla jsem si s nimi dělat co jsem chtěla, ale když tu byl tátovo kamarád se synem a chtěl si jedno pohladit -- jenom pohladit - tak ho kousla. Naštěstí měl zimní bundu, tak se mu nic nestalo.
2.- Když mi byly asi čtyři nebo pět let. Měli jsme s rodičema letět do tunisu. Já se hrozně těšila a tak jsem si zabalila. Sama. No a mamka mi to zase vybalila. Jenže já si prostě chtěla zabalit. Měla jsem tehdy pokoj poslední v patře a vedly do něj jen jedny dveře. Tak jsem si zabalila a pak jsem z pokoje vytahala různé těžké hračky, jako třeba žehlící prkno a tak a zavřela jsem dveře a zvenku jsem je zatarasila a pak jsem si k tomu ještě sedla. Být mám mamka asi mě zastřelím. Byla jsem hrozné pako.

Nejoblíbenější hry -
Na školu. Pořád jsem si hrála na školu. Pak chvíli i na doktorku a pak taky na pošťačku, pokladní a stavěla jsem si bunkr u babičky v obýváku ze židlí a dek, pak jsem v něm prostě seděla. A taky jsem si - u druhé babičky - hrála, že mám hrozně moc zvířat a starám se o ně.

Čím jsem chtěla být -
Pamatuji si jen učitelku a to se mi teď plní, tak jsem spokojená...

O čem se mi nikdy ani nesnilo -
Že budu na střední, teda ne že bych na to neměla, ale když jsem byla malá, tak mi deváťáci přišli hrozně obrovští a děvět let jako nekonečná doba.
Že budu na střední pedagogické.
Že budu hrát a vlastnit klavír a kytary.

Co jsem nedokázala pochopit -
Jak se dostanou fotky z foťáku do počítače. Ten náš má na bedně něco, co vypadá jako že se to dá vysunout jako šuplík - nedá. Myslela jsem si, že se to vysune, dá se tam foťák a počítač si ti fotky nějak vezme.
Měřítka na mapách a stále mi to nejde.
Noty - tak na tom už jsem, doufám, dobře.

Ježíšek -
Nevím, jak jsem se dohmátla, že neexistuje. Asi jsem viděla rodiče, jak nosí dárky nebo tak, ale nijak mě to netrápilo a začala jsem vyrábět dárky. To byla teprve sranda.

Co jsem hrozně moc chtěla mít -
Vím, že jsem chtěla takový jeden kufřík se sovičkou, byla v něm DVDčka, CDčka, tričko a ještě něco. Nakonec jsem ho dostala k Vánoců.

Co jsem hrozně moc chtěla umět -
Ve třetí třídě jsem se rozhodla, že chci umět na kytaru, protože se mi líbilo, jak na ní hrála naše učitelka hudebky. Rodiče mi kytaru koupili, ale učitelka řekla, že na ní mám moc malé prsty. Kytara zůstala tedy ukryta v úložném prostoru, než jsem ji v šesté třídě znovuobjevila a jak jsem na tom dobře teď.
Taky jsem chtěla umět kouzlit - myslím doopravdy, ne jako triky s kartama a tak.

Kvůli čemu jsem se nejvíce vztekala -
Prý když jsem si měla uklidit pokoj. Kdo by se nevztekal. Měla jsem tam organizovaný bordel. :-D

Moje první slovo -
Táta

První oblíbený zpěvák či zpěvačka -
Tak to si pamatuji dokonale. Ewa Farna... A i když mě to pustilo, před dvěma lety jsem si splnila sen z dětství a viděla jsem Ewu naživo v Žatci na Dočesné.

Cokoli, co chcete dodat -
Já bych ráda dodala, že jsem měla skvělé dětství a i když vím, že mamka s taťkou na můj blog nechodí. Chtěla bych jim poděkovat a napsat - protože to neumím říct nahlas - že je mám MOC RÁDA! Včetně brášky samozřejmě...

30 Day Challenge 6

18. dubna 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Pro mne nejdůležitější hudba

Lana del Rey
Zbožňuju její styl hudby a to jak nádherně - a smutně - zní...
A moje nejoblíbenější songy?

Ozzy Osbourne
Ano, mám velmi rozdílné chutě, ale je to tak...
A jaké například písně od něj zbožňuji?A pak prostě rando písničky, které mě dostanou...
A to hlavně:

Z knihy Forever too far od Abbi Glines, kterou jsem si absolutně zamilovala a vy můžete také, dejte mi kdyžtak vědět názor na její knihy.
PS.: Umím ji zahrát i na kytaru!

Tuto písničku jsem zbožňovala už před tím, než se objevila v Twilightu, ale potom jsem ji měla ještě radši.Zbožňuju! Ale dodávám: Tuhle verzi, ne tu filmovou, ta - ačkoli ji hraju na klavír - se mi dvakrát nelíbí.
A PS.: Tuhle taky umím zahrát na kytaru!


A tahle bude poslední, protože tohle byly ty nejpodstatnější a jinak bych tu byla hodně dlouho.
Každopádně si myslím, že oblíbené písně o člověku řeknou hodně a pokud jste toto přečetli a poslechli si alespoň kousek z písní, ráda bych věděla, jak jste si mě představili díky těmto písním. Co Vám o mně řekli...

OPRAVDU BYCH TO HODNĚ CHTĚLA VĚDĚT, TAK MI PROSÍM ZANECHTE KOMENTÁŘ, RÁDA ODPOVÍM!

30 Day Challenge 5

16. dubna 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Pět míst, který bych chtěla navštívit

Tady je pět míst, která bych chtěla navštívit (pořadí podle toho, jak moc bych tam chtěla), proč bych je chtěla navštívit a co konkrétně bych chtěla vidět, protože tohle téma je asi nejlepší...


Seattle
Zbožňuju Seattle. Je to moje vysněné místo číslo jedna.
Proč? Bydlí zde moje nejoblíbenější autorka knih, Richelle Mead. Jsou zde také umístěny děje několika mých oblíbených knih nebo dokonce sérií. Trilogie Padesát odstínů, hexalogie Sukuba, kniha Krátký druhý život Bree Tanner.
A kam? No, tak tady je to zcela jednoduché. Needle Space a pak celé město. Tohle město bych opravdu prošmejdila skrz na skrz.


Londýn
Mám moc ráda angličtinu (jazyk, ne předmět) a Londýn je u mne na stejné úrovni jako Paříž.
Proč? Jak jsem řekla, miluju angličtinu a Londýn mě zkrátka uhranul.
A kam? Big Ben, Tower, Westminsterská katedrála, Tower bridge, London Eye, Parlament, Globe (Shakespearovo divadlo), Regent street, Trafalgar square, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s, muzeum Sherlocka Holmese, Oxford street, Buckinghamský palác, National Gallery, Piccadilly Circus a mohla bych dále vypisovat.Paříž
Líbí se mi francouzské umění, jazyk a styl života.
Proč? Vím, že snad každý tam chce. Líbí se mi paříž jako taková a hrozně ráda bych se tam jednou koukla.
A kam? Eiffelova věž, Tour Montparnasse, Invalidovna, La Defénse, Louvre, Vítězný oblouk, Palace de la Concorde, Katedrála Notre-Dame, Kostel Sainte-Chapelle, Musée d´Orsay, Věž Saint-Jacques, kostel Saint-Eustache, Pompidouovo centrum, Montmartre, Pantheon, Lucemburská zahrada, Grand Palais, a "most lásky".Amsterodam
Krása...

Proč? Protože když jsem si přečetla knihu Hvězdy nám nepřály - a také Zotročená - nemohla jsem si nezačít
přát podívat se do tohoto absolutné nádherného města.
A kam? Dům Anny Frankové, Van Goghovo muzeum, muzeum marihuany, Zoo Artis, muzeum Rembrandtův dům, Red Light districkt, Heineken Experience, Vondelpark, Náměstí Dam, Královský palác, Leiden Square, Rijksmuseum, Flower market, Singel a jako vždy, mohla bych jmenovat i dále...Athény

A kam? Akropole, starověké Agory, římské fórum, kerameikos, Chrám boha Dia Olympského, Dionýsovo divadlo, Héfaisteion, Pireus, Akademie umění, Hadriánův oblouk, stadion, Divadlo Heroda Atického a tak dále, a tak dále...Nelze nic dodat...
Proč? Protože zbožňuju řeckou kulturu, mytologii a architekturu.

Seznam knižních výzev

15. dubna 2015 v 8:00 | Barunka |  Knihy - ostatní
Hrozně ráda se zapojuji do meme a výzev, ale zatím jsem nikde nenarazila na článek, který by jich alespoň pár shrnoval, abych si tak mohla vybrat to, co se mi líbí a nemusela hodinu prohledávat internet. Napadlo mě tedy, že takový článek udělám a tady to je. V příštím článku budou meme.
PS.: Vždy stačí kliknout na ikonku či ubrázek výzvy a přehodí vás to na stránku s popisem a bližšími informace.
!Některé jsou anglicky! !Některé už skončily, ale můžete se stejně účastnit!

Výzvy


30 Day Challenge 4

14. dubna 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty

Význam jména na Tumblr

Tohle bude extra krátké, protože mé jméno na Tumblr je mé jméno. Surprise!
A protože víc vám k tomu říci nemohu, přihodím ještě odkaz na můj profil na Tumblr a pár obrázku, které jsem tam dala, ale dostaly se tam jen tak, že když dávám fotky na instagram, dá se zakliknout, že je chci i na svůj Tumblr. Smějící se
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie