Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Březen 2015

Zpověď divošky

26. března 2015 v 21:21 | Barunka |  Všechny recenze
Vzhledem k tomu, že jsem v časovém pressu a nic nestíhám, píši tuto recenzi ve spěchu (už jsem ji měla napsanou, jen ji ve spěchu přepisuji) - ale doufám, že to nějak vše doženu - a tak tato recenze bude bez obrázků a tak, ale vzhledem ke knize mi to ani tak moc nevadí. Omlouvám se tedy předem.


Santangelo 1: Zpověď divošky

Jackie Collins

Román pro ženy a dívky
2013 (originál) 2014 (CZ)

Hodnocení(max. 5)
A PŮL
Anotace -
Poté, co čtyřletá Lucky objeví tělo zavražděné matky v rodinném bazénu, ji její otec Gino Santangelo, nechvalně proslulý mafián, drží doslova ve zlaté kleci. Nezkrotná Lucky však v patnácti uteče a začne si vychutnávat život, lásku a nezávislost. I ve víru drog a sexu se u ní kupodivu projevují vlastnosti, které z ní v dospělosti udělají odvážnou a nesmiřitelnou ženu.

Jackie Collins je nejen spisovatelka, ale také herečka. Napsala spoustu knih, z nichž je většina o životě bohatých, sexu, drogách atd... Napsala například také knihu Kuchařka Lucky Santangelové.

Ačkoli byl děj vcelku zajímavý - místy - občas jsem se zkrátka nemohla ubránit zívnutí. Našlo by se zde několik zvratů, které by mohly opravdu stát za to, ale i přes to, že mě autorka vždy něčím nabudila, rychle mé očekávání zase zchladila.Nedočkala jsem se tedy ničeho, co by ale opravdu stálo za to. Zkrátka příběh nepříběh, ale nápad dobrý, jen to zpracování nic moc. Kniha mě tedy dost zklamala. V závěru jsem si říkala: Co to sakra... Konec byl na jednu stranu skvělý a na druhou otřesný. Myslím, že jako ukončení děje rozhodně nic moc. Ale myšlenka, kterou autorka prostřednictvím Lucky - hlavní hrdinky - sděluje je velice čistá, jasná a má něco do sebe. Vzhledem k tomuý, že následují další díly, bych tuto knihu nazvala "prologem série", která by mohla být celkem zajímavá.
Možná se vrhnu i na další díl, ale úplně jistá si tím nejsem.

Postavy
Lucky Santangelová - úvahy, myšlenky a vše na psychické úrovni se mi zdálo dobré, ale činy, to už bylo horší. Chvílemi - no vlastně skoro pořád - jsem měla chuť jí praštit.
Olympia - nejlepší kamarádka Lucky. Jako kamarádka vcelku fajn, dokud se v okolí neobjevil kluk či chlap, o kterém si myslela, že je alespoň trochu dobrý, pak byla absolutně mimo. Jednoduše kamarádka na baterky.
Gino - otec Lucky. Jak kdy, plno rozporů. Přesně, jak říká Lucky: "Něnávidím ho... Miluju ho..."
Dario - bratr Lucky. Má nejmilejší postava. Je ze všech nejhodnější a nejmilejší.

Přestože si autorka do své knihy vybrala krásná a zajímavá místa, jako čtenářka jsem z nich moc neměla. Byla jsem tedy - opět - zklamaná.

Autorčin styl byl místy propracovaný a místy zanedbaný. Rozhodně by šla kniha napsat lépe. Opravdu nevím, jestli mohla paní Collinsová myšlenku zkrytou mezi řádky ještě více pokazit. Jednoduše se to nečetlo moc dobře.

Obálka, no co dodat, prostě obálka. Nic zajímavého jsem v ní nenašla a asi jsem ani nehledala. Prostě obyčejný přebal knihy.

Za e-knihu děkuji knihy.idnes.cz

Já osobně bych tuhle knihu
znovu nedala.
A CO VY?


Ukázka ze Znamení draka

15. března 2015 v 15:59 | Barunka |  Knihy - ostatní
Vzhledem k tomu, že tento víkend byl natřískaný, neměla jsem čas ani sílu vymyslet, natož pak napsat, nějaký článek. Je mi to opravdu líto.
Rozhodla jsem se tedy, že vám poskytnu ukázku z jednoho mého rozpracovaného díla, které nese název Znamení draka.
A tady to je:

Zrovna jsem procházela okolo jezera zrcadel, když jsem uslyšela řev. Uvědomila jsem si pár věcí:
Za prvé, že není lidský.
A za druhé, že není vůbec, ale vůbec daleko.
Otočila jsem se směrem k lesu a zahlédla jsem mezi stromy ohnivý záblesk. Ani jsem nemusela nad svou reakcí dlouho přemýšlet. Dala jsem se do běhu. Jediné, na co jsem myslela, bylo to, že nesmím běžet směrem k osadě. Pokračovala jsem tedy k Tichým skalám. Dostala jsem se už pěkně daleko a v duchu jsem děkovala otcovým nic neodpouštějícím tréninkům a své dobré fyzičce. Moc dlouho mi to ale nevydrželo. Vzduchem se neslo máchnutí křídly. Zpanikařila jsem. Co jsem si myslela, když jsem se na tu cestu vydala jen tak sama? Zrychlila jsem tempo, ale pořád jsem neběžela na plno. Schovávala jsem si svou rychlost jako eso v rukávu, které vytáhnu až těsně před prohrou. Najednou se oteplilo. Až moc. Je to drak. Plive oheň. Raději jsem se ale neotáčela. Teď už jsem mohla to eso vytáhnout. Rozeběhla jsem se, jak nejrychleji jsem mohla. Kdybych se alespoň dostala na místo, které by bylo vhodné pro boj. Nebo pro pokus o něj.

...

Dodala jsem si odvahy a pohlédla jsem draku zpříma do očí.
"Nic ti neudělám!" řekla jsem sebejistě a popravdě. Nejen, že bych neměla šanci, ale také mu doopravdy nechci nic udělat.
Odfrkl si a z nozder se mu vyvalila pára. On mi snad rozumí, zarazila jsem se nad jeho reakcí. Ne, to přece není možné. I když… Ne, zahnala jsem rázně svou ztřeštěnou myšlenku. Musím zjistit, zda má v plánu mi ublížit.
Zvedla jsem ruku a natáhla ji k drakovi, který stál ani ne půl metru ode mne. Vytřeštil na mne oči, které vysílali němou otázku: "Zbláznila ses?"
"Neboj se," špital jsem trochu více vyděšeně, než bych chtěla. Sledoval mě ostražitě, ale čekal. Je dvakrát, ne-li třikrát vyšší než já.
Jsem nervózní. Hrozně moc. Natahuji ruku ještě o kousek dál a jemně se špičky prstů dotýkám jeho kůže na levém nadloktí, nebo možná na stehně pravé přední nohy, nevím, jak mám tuto končetinu pojmenovat. Jeho nadloktí - rozhodla jsem se tomu tak říkat, protože je to kratší - je pokryto jemnými šupinkami, mezi kterými nelze rozeznat jednu od druhé pohledem ani dotekem. Jemně jsem sjela polštářky svých prstů o pár centimetrů níž a vydechla jsem.
"Jsi krásný!" zamyslela jsem se nahlas. A nezabils mne, dodala jsem jen pro sebe v duchu. Jakoby vyjeveně otevřel pusu, napřímil se a snad užasle mě pozoroval. Usmála jsem se.
Odstoupil a bylo na něm vidět, že se chystá uletět. Každý správný lovec by si nenechal ujít takovouto trofej a zabil by ho, já ne.
"Děkuji," řekla jsem, ještě než vzletěl. Otočil hlavu a naklonil ji na stranu. Tak nějak nechápavě. Bože, chová se tak lidsky.
"Žes mi neublížil." Doslova jsem viděla, jak se usmál a pak už byl tentam.
To snad není možné. Vydala jsem se zpět. Teď už se mi draky opravdu nechce zabíjet. Ale ostatní to stále dělají a tomu nezabráním.
Mohla bych, ale musela bych vymyslet jak.

Rozrůstání hudebního arzenálu...

11. března 2015 v 16:00 | Barunka |  Až na dno skládky...
Vzhledem k tomu, že jsem měla v pondělí devátého sladkých šestnáct, víkend před tím jsme to s rodinou oslavili.. Asi dva týdny jsem vyzvídala, co dostanu, protože jsem prostě hrozně moc zvědavá. Jediná informace, kterou jsem obdržela bylo to, že se to vejde do kapsy. Usoudila jsem tedy, že dostanu nový telefon nebo boxera, kterého jsem si přála.
Nakonec jsem byla maximálně překvapená, protože to, co jsem objevila zabalené v obývacím pokoji by se mi do kapsy rozhodně nevešlo.
Pokud někdo sledujete můj instagram - odkaz je v záhlaví blogu -, pak víte, že jsem dostala elektrickou kytaru. Můj hudební arzenál je tedy o další kousek větší, protože před dvěma týdny jsme koupili klavír, jelikož elektrické klávesy už mi nestačili - počtem kláves, dynamikou, pedály atd.

A tady fotky a abych nezapomněla, mám samozřejmě i akustickou kytaru - už od třetí třídy. Akustika, značka:Stagg
Elektrika, značka: Warriors guitars

Pianino, značka: Rösler (30-tá léta minulého století)

Články

8. března 2015 v 18:04 | Barunka |  Až na dno skládky...
V tomto článku chci nejenom nastínit něco okolo tohoto blogu, ale také bych vám ráda ukázala několik článků, které mi nedávno vyšli mimo tento blog.
Začnu tedy mou aktivitou mimo tento blog.
Začala jsem recenzovat e-knihy pro web knihy.idnes.cz a zároveň jsem také začala psát články pro jejich blog knihyidnes.blog.idnes.cz a nedávno mi vyšli první dva články:

A v neposlední řadě mi vyšel článek na webu krasna.cz

A ještě...
Chtěla bych se v tomto článku zmínit ještě o jedné věci, týkajíce jen tohoto blogu.
Od nástupu na střední školu na něj nemám tolik času a je mi to hrozně líto, ale ani náhodou to nehodlám vzdát. Pouze potřebuji vymyslet něco, jak svou práci udělat efektivnější a zařídit, aby ani chvilka času nebyla vniveč. Ve středu vyjde jeden kratší článek a dokonce tohoto týdne snad vymyslím, jak si věci plánovat, abych vše stíhala akorát - když už ne s náskokem.

Knihy, které jsem nedávno koupila

1. března 2015 v 19:42 | Barunka |  Knihy - ostatní
Nedávno jsem si koupila několik knih - hodilo by se spíše knížeček. Jendo papírnictví u nás vyprodávalo zásoby a reklama ve výloze hlásala knihy již od pěti korun, coý mne nemálo zaujalo. Rozhodla jsem se tedy nakouknout dovnitř. Regál určený knihám pouze ze čtvrtky naplněný mi napovídal, že akce již běží opravdu dlouho, nicméně prohledala jsem zbylé exempláře a čtyři jsem si vybrala, ale v životě jsem o těchto dílech neslyšela.
Knihy opravdu stály pět korun, ale - světe div se - všechny dohromady. Z toho jsem měla také radost a teď už ke knihám.

Hodiny v úplňku - Ludvík Středa

Jedná se o jednostránkové básně.
A jedna z nich pro ukázku:

Poselství hvězd

Nad městem obloha
jako vybydlený dům.

Hvězdy sestoupily do oken
vyslechnout si příběhy
něhy i nenávisti.

V srdci ozyvá se touha
někomu patřit,
ale ve hvězdách psáno:
Na zemi nepotkáš
blízkého člověka!

Naděje se schoulila
do dlaní tmy,
Protože hvězdy nelžou.

Čítanka české a světové literatury
pro 1. ročník stř. škol

Velmi šikovné, ač trochu pozdě. Nevadí.

Mona Lisa - Dieter Sinn

Novela o autorově teorii záhadného úsměvu Mony Lisy.

Šílenství lásky - Henri Barbusse

Povídky francouzského spisovatele Henri Barbusse.
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie