Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Atlantida: Slza

25. ledna 2015 v 16:09 | Barunka |  Všechny recenze

Atlantida: Slza

Atlantida 1: Slza

Lauren Kate

Fantasy romance
2013 (originál) 2014 (CZ)
Pro nácti-leté


Hodnocení (max. 5)

Anotace (můj překlad z oficiálních stránek, odkaz níže) -Kamkoli Eureka jde, je i on: Ander, záhadný blonďák, který jí řekl, že je v nebezpečí. Ander o ní ví věci, které zatím neví ani ona sama, ale nezná její nejtemnější tajemství: od té doby co její matka zemřela při podivné nehodě, Eureka si přeje být také mrtvá. Zůstalo jí jen pár věcí, o které se stará, jen její přítel Brooks a nějaké dědictví - medailon, dopis, záhadný kámen a starodávná kniha o dívce, jejíž zlomené srdce zapříčinilo pláč, kterým potopila celý kontinent do moře.
Ale Ander má svá vlastní tajemství. Strašné vyprávění je více než jen pouhý příběh. Je to pravda!
A Eurečin život má daleko horší podtón, než si kdy představovala...
Oficiální trailer ke knize Slza

Lauren Kate je mezinárodní autorka bestsellerů. Z jejího pera vzešla série Andělé - Pád, Muka, Vytržení, Vykoupení a Zamilovaní andělé. Dalším jejím dílem je také Zrada Natalie Hargrove. A v neposlední řadě samozřejmě také kniha Slza, která mne zatím - z jejích knih - uchvátila nejvíce. Pokračování Vodopád již vyšlo v originále a v ČR se na něj můžeme těšit letos - tudíž roku 2015.
Její knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků. A kde se autorka schovává? Žije se svým manželem v Los Angeles.
Odkazy -
Kniha mě svým dějem uchvátila, protože - až na obvyklou lásku - byl děj velmi ojedinělý. Všichni jsme zvyklí na hrdinky, které si mohou oči vyplakat, ale co ta, který plakat nemůže? To je novinka a popravdě: Dostala mne!
Ačkoli má kniha pomalejší rozjezd, stojí za to počkat si. Pro mne nebylo možné ji pustit. Upoutala mne k sobě tajemstvými, která byla odhalena až na konci, a která jsem samozřejmě chtěla znát. Knize nechybí ani smrt, což je jasné už z anotace, ale - věřte mi - je jí tam více, než vám prozradí anotace.
Knihu jsem si velmi oblíbila a ačkoli se nastala mou nejoblíbenější, musím jí přiznat, že má opravdu svůj půvab. Doufám, že mne fanoušci série Andělé neukamenují, ale Slza je mnohem lepší, než Pád. Nemohu si pomoci.
Dokonce se díky ní chystám na Platóna, který pojednává o Atlantidě.
Tahle knížka si rozhodně zaslouží pozornost a také ty čtyři hvězdy, kterými jsem ji obdarovala. Jediné, co mi vadí je to, že její druhý díl Vodopád ještě nevyšel v ČR.

"Vše se může změnit s posledním slovem."
- Madam Blavatská (z Knihy lásky)Eureka, neobvyklé jméno pro neobvyklou dívku. Tohle je hrdinka, která se mi opravdu líbí a ačkoli mi není podobná, dokázala jsem se do ní vcítit tak, jako do mé oblíbené Rose. Dívka, která nepláče, si rozhodně zaslouží poklonu.
Abych pravdu řekla, žádnou takovou neznám. Její osud by nás asi všechny dostal na kolena, ale ona je statečná a za to jí patří můj obdiv.
Brooks je moc milý, dokud ho ovšem nedostihne osud, který bych nikomu nepřála a do hry nevstoupí Atlas. Brooks/Atlas - pro mne se rozhodně stali záporáky této knihy, ale to jí samosebou dodává šťávu a nezbývá než čekat, co se stane v
dalším díle a jak se vše vyřeší.
Ander je typickým klukem, do kterého se hlavní hrdinky zamilovávají. Nemám jim to za tlé. Udělala bych totéž. Je milý a Eureku chrání více, než-li sebe. Jenže se vše v dalším díle může změnit, protože jsme dostali pár vodítek, která nám napovídají, že se něco opravdu změní. Doufám však, že se z oblíbence nestane zrádce. Uvidíme...
Sadaři jsou opravdu zlá sekta, jak je Eureka v knize nazvala a i přes to, že jsou zde i horší "postavy". Pasovala bych Sadaře na záporné postavy této knihy a dokonce bych řekla, že snad ani nemají city. Až na pár vyjímek.
Jak se to vezme. Prostředí je jaksi nehostiné, ale ne vzhledově, spíše tím, co se zde děje a jak se lidé chovají. Nemám k prostředí moc co říct, ale myslím si, že s druhým dílem a Atlantidou se to změní a budu toho mít na jazyku opravdu spoustu.

S autorčiným stylem psaní jsem měla čest již u knihy Pád, kde jsem z něj nebyla moc nadšená. Mezi Pádem a Slzou autorka ovšem napsala několik knih a někde v průběhu se opravdu hodně zlepšila a líbí se mi to mnohem více. Musím uznat, že Lauren Kate odvedla kus práce a rozhodně jí to bylo k dobru a hlavně díky tomu, je ta kniha tak dobrá, jak je. Kniha není psána v ICH-formě, ale zároveň se nazaměřuje na pocity úplně všech. Vypraveč popisuje okolí a to, jak se cítí hrdina, na kterého je zrovna zaměřen. Jeho zaměření se mení v průběhu knihy jen třikrát. Na začátku vypráví kousek Ander, celá kniha je pak zaměřena na Eureku a epilog má Brooks. Líbilo se mi to, ačkoli osobně preferuji ICH-formu, nemám námitky.
Autorka má také v oblibě popis, ale všeho s mírou. Jsem ráda, že ačkoli často do hloubky něco popisuje, není jednou z těch, které by věnovaly dvě strany popisu toho, jak hluboko se dá v jeho očích ztratit. To by mi čtení opravdu otrávilo, ale Lauren vše krásně vybalancovala.Česká obálka se mi líbila opravdu hodně. Aniž bych něco zveličovala, musím se přiznat, že jsem si ji asi pět minut prohlížela, než jsem se dala do čtení. Přebal je opravdu kouzelný a líbí se mi více, než ten původní a to už je co říct.Za recenzní výtisk mockrát děkuji megaknihy.cz!

Budu ráda, když mi řeknete svůj
názor na tuto knihu, když se mě na něco
zeptáte, za komentář a za všechno!

Zdroje-
Video - youtube.com
Obrázky - Pinterest.com , megaknihy.cz , google.com
Gify - gify.nou.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | 30. května 2015 v 11:42 | Reagovat

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak se v originále nazývají Sadaři? :-)

2 Barunka Barunka | E-mail | Web | 31. května 2015 v 9:00 | Reagovat

[1]: Ahoj, v Slze v originále - angličtině - jsou nazývání The Seedbearers. :-)
Děkuji za návštěvu blogu, snad se ti líbil! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie