Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Leden 2015

Atlantida: Slza

25. ledna 2015 v 16:09 | Barunka |  Všechny recenze

Atlantida: Slza

Atlantida 1: Slza

Lauren Kate

Fantasy romance
2013 (originál) 2014 (CZ)
Pro nácti-leté


Hodnocení (max. 5)

Anotace (můj překlad z oficiálních stránek, odkaz níže) -Kamkoli Eureka jde, je i on: Ander, záhadný blonďák, který jí řekl, že je v nebezpečí. Ander o ní ví věci, které zatím neví ani ona sama, ale nezná její nejtemnější tajemství: od té doby co její matka zemřela při podivné nehodě, Eureka si přeje být také mrtvá. Zůstalo jí jen pár věcí, o které se stará, jen její přítel Brooks a nějaké dědictví - medailon, dopis, záhadný kámen a starodávná kniha o dívce, jejíž zlomené srdce zapříčinilo pláč, kterým potopila celý kontinent do moře.
Ale Ander má svá vlastní tajemství. Strašné vyprávění je více než jen pouhý příběh. Je to pravda!
A Eurečin život má daleko horší podtón, než si kdy představovala...
Oficiální trailer ke knize Slza

Lauren Kate je mezinárodní autorka bestsellerů. Z jejího pera vzešla série Andělé - Pád, Muka, Vytržení, Vykoupení a Zamilovaní andělé. Dalším jejím dílem je také Zrada Natalie Hargrove. A v neposlední řadě samozřejmě také kniha Slza, která mne zatím - z jejích knih - uchvátila nejvíce. Pokračování Vodopád již vyšlo v originále a v ČR se na něj můžeme těšit letos - tudíž roku 2015.
Její knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků. A kde se autorka schovává? Žije se svým manželem v Los Angeles.
Odkazy -
Kniha mě svým dějem uchvátila, protože - až na obvyklou lásku - byl děj velmi ojedinělý. Všichni jsme zvyklí na hrdinky, které si mohou oči vyplakat, ale co ta, který plakat nemůže? To je novinka a popravdě: Dostala mne!
Ačkoli má kniha pomalejší rozjezd, stojí za to počkat si. Pro mne nebylo možné ji pustit. Upoutala mne k sobě tajemstvými, která byla odhalena až na konci, a která jsem samozřejmě chtěla znát. Knize nechybí ani smrt, což je jasné už z anotace, ale - věřte mi - je jí tam více, než vám prozradí anotace.
Knihu jsem si velmi oblíbila a ačkoli se nastala mou nejoblíbenější, musím jí přiznat, že má opravdu svůj půvab. Doufám, že mne fanoušci série Andělé neukamenují, ale Slza je mnohem lepší, než Pád. Nemohu si pomoci.
Dokonce se díky ní chystám na Platóna, který pojednává o Atlantidě.
Tahle knížka si rozhodně zaslouží pozornost a také ty čtyři hvězdy, kterými jsem ji obdarovala. Jediné, co mi vadí je to, že její druhý díl Vodopád ještě nevyšel v ČR.

"Vše se může změnit s posledním slovem."
- Madam Blavatská (z Knihy lásky)Eureka, neobvyklé jméno pro neobvyklou dívku. Tohle je hrdinka, která se mi opravdu líbí a ačkoli mi není podobná, dokázala jsem se do ní vcítit tak, jako do mé oblíbené Rose. Dívka, která nepláče, si rozhodně zaslouží poklonu.
Abych pravdu řekla, žádnou takovou neznám. Její osud by nás asi všechny dostal na kolena, ale ona je statečná a za to jí patří můj obdiv.
Brooks je moc milý, dokud ho ovšem nedostihne osud, který bych nikomu nepřála a do hry nevstoupí Atlas. Brooks/Atlas - pro mne se rozhodně stali záporáky této knihy, ale to jí samosebou dodává šťávu a nezbývá než čekat, co se stane v
dalším díle a jak se vše vyřeší.
Ander je typickým klukem, do kterého se hlavní hrdinky zamilovávají. Nemám jim to za tlé. Udělala bych totéž. Je milý a Eureku chrání více, než-li sebe. Jenže se vše v dalším díle může změnit, protože jsme dostali pár vodítek, která nám napovídají, že se něco opravdu změní. Doufám však, že se z oblíbence nestane zrádce. Uvidíme...
Sadaři jsou opravdu zlá sekta, jak je Eureka v knize nazvala a i přes to, že jsou zde i horší "postavy". Pasovala bych Sadaře na záporné postavy této knihy a dokonce bych řekla, že snad ani nemají city. Až na pár vyjímek.
Jak se to vezme. Prostředí je jaksi nehostiné, ale ne vzhledově, spíše tím, co se zde děje a jak se lidé chovají. Nemám k prostředí moc co říct, ale myslím si, že s druhým dílem a Atlantidou se to změní a budu toho mít na jazyku opravdu spoustu.

S autorčiným stylem psaní jsem měla čest již u knihy Pád, kde jsem z něj nebyla moc nadšená. Mezi Pádem a Slzou autorka ovšem napsala několik knih a někde v průběhu se opravdu hodně zlepšila a líbí se mi to mnohem více. Musím uznat, že Lauren Kate odvedla kus práce a rozhodně jí to bylo k dobru a hlavně díky tomu, je ta kniha tak dobrá, jak je. Kniha není psána v ICH-formě, ale zároveň se nazaměřuje na pocity úplně všech. Vypraveč popisuje okolí a to, jak se cítí hrdina, na kterého je zrovna zaměřen. Jeho zaměření se mení v průběhu knihy jen třikrát. Na začátku vypráví kousek Ander, celá kniha je pak zaměřena na Eureku a epilog má Brooks. Líbilo se mi to, ačkoli osobně preferuji ICH-formu, nemám námitky.
Autorka má také v oblibě popis, ale všeho s mírou. Jsem ráda, že ačkoli často do hloubky něco popisuje, není jednou z těch, které by věnovaly dvě strany popisu toho, jak hluboko se dá v jeho očích ztratit. To by mi čtení opravdu otrávilo, ale Lauren vše krásně vybalancovala.Česká obálka se mi líbila opravdu hodně. Aniž bych něco zveličovala, musím se přiznat, že jsem si ji asi pět minut prohlížela, než jsem se dala do čtení. Přebal je opravdu kouzelný a líbí se mi více, než ten původní a to už je co říct.Za recenzní výtisk mockrát děkuji megaknihy.cz!

Budu ráda, když mi řeknete svůj
názor na tuto knihu, když se mě na něco
zeptáte, za komentář a za všechno!

Zdroje-
Video - youtube.com
Obrázky - Pinterest.com , megaknihy.cz , google.com
Gify - gify.nou.cz

Překroč svůj stín 1

3. ledna 2015 v 23:45 | Barunka |  Všechny recenze

Překroč svůj stín 1

Katie McGarry

psychologický love-story román
2012 (originál) 2014 (CZ)
Mládež (doporučuji tak od 14-ti let)Hodnocení (max. 5)


Anotace (můj překlad z oficiálních stránek odkaz níže) -

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové - populární dívky s oblíbeným přítelem - stal pomlouvaný
outsider s podivnými jizvami na rukou. Dokonce ani Echo si nemůže vzpomenout na tu strašnou noc. Vše co ví je, že by chtěla, aby se všechno vrátilo do normálu.
Ale když Noah Hutchins - sexy kuřák využívající dívky v černé kožené bundě - pronikne do jejího života se svou neústupností a překvapujícím pochopením, její život se stočí směrem, který si nikdy nedokázala ani představit.
Neměli by mít nic společného. A s tajemství, která každý z nich ukrývá, tvoří z toho, aby byli spolu něco nemožného.

Avšak jejich vzájemná bláznivá přitažlivost odmítá zmizet. A Echo se ptá sama sebe, jak moc mohou překročit hranici a co vše bude riskovat pro chlapce, který by ji mohl znovu naučit milovat...
Oficiální trailer ke knize Překroč svůj stín.

O Katie McGarry jsem toho moc nenašla, ale vše co vím tu najdete. Vyrůstala v dobách chlapeckých kapel a grunge. Toto období svého života považuje za nejhorší a nejlepší zároveň. Miluje happyendy, realityshow a hudbu a tajně fandí
basketbalovému týmu Univesity of Kentucky. V česku od ní vyšly zatím pouze dvě knihy a to: Překroč svůj stín a Jen si troufni, která je volným pokračováním té první. Spisovatelce ovšem vyšlo mnohem více knih například: Breaking the rules, která plně souvisí s Překroč svůj stín, dále pak Crossing the line, Crash into you, Take me on, které na sebe s ostatními volně navazují a Red at night, které si o návaznosti nejsem momc jistá, ale na 79 % si myslím, že také navazuje.


Odkazy -Kniha obsahovala spoustu napětí a tajemství, která se odkrývala pomalu nejen čtenáři, ale i postavám. Když jste užuž sahali po odpovědi, o které jste byli nějakých pár stran přesvědčeni, přišel zvrat. Ten vždy vše smotal a mohli jste začít tápat nanovo, což bylo na celém ději naprosto úasné. To, co se dozvídáme s postupem času nás nutí neodtrhnout od
knihy oči ani mysl a třeba i - u nejmenované osoby - být vzhůru do šesti do rána, vstát v poledne a opět se uchýlit ke čtení. Děj této knihy mne rozplakal hned několikrát a nezbývalo než doufat, že mi slzy nestečou do čtečky někam, kam rozhodně nepatří.
Průběh i závěr knihy se autorce nevýslovně vydařil a co víc... Tato kniha je schopna vtáhnout vás do děje od samého začátku, což nedokáže každá.Hlavní postava Echo je nejen mírně mimo realitu, ale zároveň realitou drcena. Je ovšem silná, vytrvalá a chytrá, což se mi na ní líbí. Většina hrdinek - zkrátka postav dámského pohlaví - má sklon k pitomosti a k vytočení čtenářů
do běla, přičemž si breptají pod vousy: "Bože, proč jsi tak pitomá..." Echo nás - nebo alespoň mne - vyvádí z tohoto světa a ukazuje nám, že i hrdinky mohou být silné.

Noah
je sexy - to nepopiratelně -, ale také je sprostý, což nemusí vyhovovat každému - ehm, třeba hlavní hrdince. Pro mně to bylo milé osvěžení a dodávalo to knize "šťávu". Stejně jako Echo měl svá tajemství a prožil smrt blízké osoby. A stejně jako říká anotace, neměli by mít nic společného. Ale jsou jeden pro druhého jako stvoření.
Za tak nějak - nebo alespoň chvílemi - zápornou postavu, spíše jen panovačnou, která chce mít vše podle sebe a neuvědomuje si své chyby, bych dosadila Owena Emersona - otce Echo. Ve finále ovšem i v něm můžeme spatřit něco jiného, než co ukazoval po celou dobu.

A nakonec bych chtěla Luka korunovat králem pitomců této knihy. Dle mne na to má nárok, předpoklady a možná i doporučující dopis.
A ještě bych přidala Lilu a paní Collinsovou jako dobré víly nebo strážné anděly, chcete-li...
Hmm, chvilka zamyšlení, prostředí bych určila jako neutrální - zhruba. Máme zde dům
plný vzpomínek... Školu...
Kancelář paní Collinsové - pro některé postavy něco jako místo vyvolávající podráždění...
Kniha v tomto ohledu obsahuje snad od každého trochu. Kousek pekla a ráje na zemi pro hlavní postavy.

To, jak autorka vše podávala a styl, jakým postavy rozmýšleli byl naprosto uchvacující. Vše bylo popsáno barvitě, ale ne zdlouhavě. Jen tak, abychom si udělali obrázek, kde mohla zapracovat i naše fantazie, ale zároveň abychom nezačali těkat očima po stránce, kde že je něco zajímavějšího, než popis např.: bordelu na stole paní Collinsové. Myšlenkové pochody postav nebyli ani v nejmenším k zahození a ještě více nás poutali k ději. To, jak se v knize mísí různorodá mluva té každé postavy je osvěžující a nikdy si neříkáme: Ten je jako tamten. nebo Bože, proč se stále opakují.

Obálku knihy bych popsala jako pěknou. Není odpuzující, ale není ani převratná. Dokonale sedí k obsahu knihy a maličko nám poodkrývá, co se asi bude dít. Hodnotila bych ji ale pozitivně se slovy: K té knize se hodí.

Komentujte!

Co by jste dělali na místě Echo nebo Noaha?
Jaká by byla vaše reakce na odkrytí takových to věcí ve vašem životě,
jako jsou ta v Překroč svůj stín?
Hodnoťte!
Ptejte se!

Na vše vám RÁDA ODPOVÍM!

Zdroje -
Obrázky - google.com , deviantart.com , katielmcgarry.com
Gify - gify.nou.cz , gogle.com
Video - youtube.com

Doporučení - ČTEČKA E-KNIH

1. ledna 2015 v 18:10 | Barunka |  Až na dno skládky...
Letos v březnu jsem si koupila čtečku e-knih. Vybírání bylo zdlouhavé, ale nakonec jsem se rozhodla pro skvělou čtečku se spoustou funkcí a navíc za přiměřenou cenu.
Nyní bych vám ji ráda doporučila a přiložila k tomu samozřejmě pár důvodů, proč je tato čtečka - PocketBook 624 Basic Touch - tak skvělá.

Na začátek informace o této čtečce:

PocketBook 624 Basic Touch


Cena -
Na Alze (zde jsem ji zakoupila já): 2 290 ,-
Když jsem ji koupila, byla dražší asi o třista korun. Odkaz na čtečku od Alzy ZDE.
Lze ji sehnat už od 2 155 ,- , ale osobně bych vám raději doporučila Alzu, jelikož s ní má většina z nás zkušenosti a víme, že je to opravdový obchod. Žádny podvod. Ale je to samozřejmě na vás. Odkaz na porovnání všech cen této čtečky ZDE.

-Technologie eInk (elektronický inkoust) neškodí zraku tak, jako bežný podsvícený barevný displej. Ovšem, jako u běžné knihy, bez světla se neobejdeme.
-Displej je velký tak akorát, aby nepřekážel, ale zároveň nebyl moc malý.
-Čtečka je schopna číst 10 formátů. Od těch "čtečkových" až po běžně užívané v počítači.
-Také obsahuje webový prohlížeč. Online hry si sice nezahrajete, ale pro překontrolování e-mailu nebo stažení knihy naprosto postačující.
-Displej je dotykový a doplněn pouze několika málo tlačítky, podobně, jako dotykové telefony.
-Má velkou vnitřní paměť, kterou můžeme ještě rozšířit přidáním karty SD.
-Připojení na Wi-Fi, jak již vyplynulo z webového prohlížeče.
-Součástí čtečky je též možnost propojení s účtem Dropbox (o něm blíže ZDE) a stránky Dropboxu ZDE.
- Baterie vydrží nabitá až jeden měsíc!
Ale abych tady jen nepěla chválu a houby do toho, mám tady i porovnání čteček s touto.
V prvním "souboji" se utkali tři čtečky. Všechny PocketBook. Porovnávala jsem mou čtečku se čtečkami, které by měly být lepší. Byly "vydány" až po té mé.
A zde je obrázek: Hvezdičky jsou hodnocení zákazníky a ač by měla být ta má z těchto tří nejzastaralejší, vede!
Pokud kliknete na obrázek, zobrazí se vám celé porovnání těchto čteček.

A jako další tu mám porovnání čtyř čteček - včetně té mé -, které jsou káždá jiné značky, ale vybrány (na stránkách Alza) ze seznamu nejkupovanějších čteček.
Pokud kliknete na obrázek, zobrazí se vám celé porovnání těchto čteček.

S tímto budu končit a doufám, že jsem alespoň někomu z vás, byť jen nepatrně, pomohla s výběrem čtečky.

Pokud by vás něco zajímalo, budu ráda, když se v komentářích zeptáte!


Velká čtecí výzva na rok 2015

1. ledna 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty
Tady je další skvělí projekt na rok 2015, kterého se opět moc ráda zúčastním. Projekt pořádá Nikki Finn.

Popis od Nikki Finn:
Stejně jako předtím, i nyní se budou dát výzvy mezi sebou kombinovat, ALE tento rok uděláme jednu malou výjimku a to, žejednu knihu budete moci do různých kategorií zařadit maximálně 3x!!! Jednotlivé kategorie a výzvy si můžete volně upravit, změnit počet nebo i zadání, pokud se vám až tak přesně nebude hodit. Ale to se dělo minimálně a jak jsem tak koukala, poradili jste si se vším naprosto skvěle. Výzvy nechávám skoro všechny stejné jako loni s menšími úpravami a některé jsou i nové, které mne napadly.


1.-Přečíst 10 různých knih z různých sérií:
1. Abbi Glines: Rosemary beach 1: Too far 1 - Fallen too far
2. L. J. Smith: Říše temnot 1 - Tajemství upírů
3. Claudia Grey: Evernight 1 - Akademie Evernight
4. Richelle Mead: Věk X 1 - Šachovnice bohů
5. Meg Cabot: Podsvětí 2 - Láska v podsvětí
6. Lauren Kate: Andělé 2 - Muka
7. Karen Chance: Cassie Palmer 1 - Dotkni se temnoty
8. Katie McGarry: Překroč svůj stín 2 - Jen si troufni
9. Michelle Hodkin: Mara Dyer 1 - Prozření Mary Dyerové
10. Colleen Hoover: Naděje 1 - Bez naděje

2.-Přečíst 4 knihy z mé knihovničky, koupené před rokem 2015:
1.
2.
3.
4.

3.-Přečíst 3 knihy v angličtině či jiném cizím jazyce:
1.
2.
3.

4.-Přečíst 5 e-knih:
1. Katie McGarry - Překroč svůj stín 1
2. Abbi Glines - Rosemary beach 2 - Too far 2: Never too far
3. Kendare Blake - Válka bohyň 1: Antibohyně
4. Charlie Greenberg - Strážci Stealenor
5. Colleen Hoover - Naděje 1: Bez naděje

5.-Přečíst knihy, na jejichž obale převládají tyto barvy:
1. bílá - J. Lynn - Frigid 1: Jako led
2. žlutá/oranžová - Richelle Mead - Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce
3. červená - Claudia Grey - Evernight 1: Akademie Evernight
4. růžová - Rosella Calabró - Adam a Eva 1: Padesát stínů Adama
5. modrá - Lauren Kate - Atlantida: Slza
6. zelená - Karel Jaromír Erben - Kytice
7. šedá - Richelle Mead - Pokrevní pouta 5: Strříbrné stíny
8. hnědá/zlatá -Charlie Greenberg - Strážci Stealenor
9. černá - Kendare Blake - Válka bohyň 1: Antibohyně
10. fialováMeg Cabot - Podsvětí 2: Láska v podsvětí

6.-Přečíst knihy 5 nových autorů, které jsem doposud nečetl/a:
1. Katie McGarry - Překroč svůj stín 1
2. Jackie Collins - Santangelo 1: Zpověď divošky
3. Claudia Grey - Evernight 1: Akademie Evernight
4. J. Lynn - Frigid 1: Jako led
5. Karen Chance - Cassie Palmer 1: Dotkni se temnoty

7.-Přečíst knihy, jejichž název obsahuje:
1. jedno slovo - Lauren Kate - Atlantida: Slza
2. dvě slova - L. J. Smith - Říše temnot 1: Tajemství upírů
3. tři slova -Meg Cabot - Podsvětí 2: Láska v podsvětí
4. čtyři slova -
5. pět slov -
6. pět a více slov -


8.-Přečíst knihu o stránkovém obsahu:
1. do 200 stran - Karel Jaromír Erben - Kytice
2. do 300 stran - J. Lynn - Frigid 1: Jako led
3. do 400 stran - Sophie Jordan - Nevítaní 1
4. do 500 stran - Richelle Mead - Věk X 2: Nesmrtelná koruna
5. nad 500 stran - Richelle Mead - Věk X 1: Šachovnice bohů


9.-Přečíst knihy začínající na jednotlivá písmena v abecedě:
A - Antibohyně (Válka bohyň 1) - Kendare Blake
B - Bez naděje (Naděje 1) - Colleen Hoover
C -
D - Dotkni se temnoty (Cassie Palmer 1) - Karen Chance
E, F - Forever too far (Rosemary beach 3: Too far 3) - Abbi Glines
G, H - Hvězdy nám nepřály - John Green
CH -
I, J - Jen si troufni (Překroč svůj stín 2) - Katie McGarry
K - Kytice - Karel Jaromír Erben
L - Lovci zla (Říše temnot 5) - L. J. Smith
M - Muka (Andělé 2) - Lauren Kate
N - Never too far (Rosemary beach 2: Too far 2) - Abbi Glines
O - Ohnivé srdce (Pokrevní pouta 4) - Richelle Mead
P - Papírová města - John Green
R -
S - Slza (Atlantida 1) - Lauren Kate
T - Twisted perfection (Rosemary beach 4: Perfection 1) - Abbi Glines
U -
V - Vincent boys (Vincent boys 1) - Abbi Glines
Y, Z - Zpověď divošky (Santangelo 1) - Jackie Collins

10.-Přečíst knihy z 5 různých nakladatelství:
1. YOLI - Hvězdy nám nepřály
2. Fragment - Říše temnot 1: Tajemství upírů
3. CooBoo - Nevítaní 1
4. Greenberg - Strážci Stealenor
5.

11.-
Kniha, která mi zlomila srdce :
Kniha, která byla "za babku":
Kniha, která se nedala číst bez kapesníku: John Green - Hvězdy nám nepřály
Kniha, která trvala přečíst věčnost: Lauren Kate - Andělé 2: Muka
Kniha na jeden zátah: Katie McGarry - Překroč svůj stín 1
Kniha sprostých slov: Abbi Glines - Rosemary beach 1 - Too far 1: Fallen too far
Kniha, která vás něčemu naučila nebo vás poučila: John Green - Papírová města
Kniha, jejíž slávu po přečtení nechápete:
Napiš počet přečtených stran prvních deseti knih v tomto roce: 2 844

12.-Podívat se na 6 zfilmovaných knih (poprvé či znovu):
1. Twilight saga 2: Nový měsíc (Stephenie Meyer)
2. 50 odstínů 1: Padesát odstínů šedi (E. L. James)
3. Hvězdy nám nepřály (John Green)
4. Pitch perfect (Mickey Rapkine)
5.
6.


13.-Napiš jména 10 překladatelů knih, které přečteš a uveď jazyk, ze kterého bylo překládáno:
1. Angličtina - Jan Netolička (Věk X 2)
2. Angličtina - Pavla Kubešová
3. Angličtina - Šárka Dvořáková
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

14.-Definuj jedním slovem každou z deseti libovolných knih, kterou přečteš a uveď název:
1. Skvělé! - Fallen too far (Rosemary beach 1, Too far 1) - Abbi Glines
2. Božstvo - Šachovnice bohů (Věk X 1) - Richelle Mead
3. Divný! - Zpověď divošky (Santangelo 1) - Jackie Collins
4. Překvapení - Nevítaní (Nevítaní 1) - Sophie Jordan
5. Myšlenky - Papírová města - John Green
6.
7.
8.
9.
10.

Knižní výzva na rok 2015

1. ledna 2015 v 8:00 | Barunka |  Projekty
Letos se opět hodlám zapojit do Knižní výzvy od ells.
Ačkoli si dám letos o deset knih méně, nežli minulý rok, budu se snažit o více. Škola bohužel zabírá většinu mého volného času. Věřte mi, netěší mě to.

Popis od Ells:
Cílem této výzvy je, vybrat si určité množství knih, které byste za rok 2015 chtěli přečíst. Pokud chcete, můžete si vybrat i konkrétní knihy - je to na vás. Pojmout ji samozřejmě můžete jen v tzv. volném tempu, kdy postupně přidáváte ikonky s cíly, které jste již dosáhli a nedávat si žádný konkrétní milník. Máte volné ruce.
MŮJ CÍL:1.- Katie McGarry - Překroč svůj stín 1
2.- Abbi Glines - Rosemary beach 1: Too far 1 - Fallen too far
3.- Abbi Glines - Rosemary beach 2: Too far 2 - Never too far
4.- Abbi Glines - Rosemary beach 3: Too far 3 - Forever too far
5.- Abbi Glines - Rosemary beach 4: Perfection 1 - Twisted perfection
6.- Abbi Glines - Rosemary beach 5: Perfection 2 - Simply perfection
7.- Abbi Glines - Rosemary beach 6: Chance 1 - Take a chance
8.- Lauren Kate - Atlantida 1: Slza
9.- L. J. Smith - Říše temnot 6: Spřízněné duše
10.- Kendare Blake - Válka bohyň 1: Antibohyně
11. Abbi Glines - Vincent boys 1: Vincent boys
12. Richelle Mead - Věk X 1: Šachovnice bohů
13. John Green - Papírová města
14. Rosella Calabró - Adam a Eva 1: Padesát stínů Adama
15. John Green - Hvězdy nám nepřály
16. L. J. Smith - Říše temnot 5: Lovci zla
17. L. J. Smith - Říše temnot 1: Tajemství upírů
18. Jackie Collins - Santangelo 1: Zpověď divošky
19. Abbi Glines - Vincent 2: Vincent brothers
20. Meg Cabot - Podsvětí 2: Láska v podsvětí

Dle mých propočtů (počítám až od 24-té knihy, jen to tam nebylo kam napsat) bych si teoreticky mohla později počet knih i navýšit. Záleží, jak to půjde, o prázdniny si určitě naženu náskok.
Výpočet: (Dny od začátku výzvy do teď) : (počet zatím přečtených knih) = Kniha/Den | (Dny do konce výzvy) : (Kniha/Den) = Kolik pravděpodobně ještě stihnu přečíst knih
131:24=5,45 | 234:5,45=43 Knih


21. Charlie Greenberg - Strážci Stealenor
22. Claudia Grey - Evernight 1: Akademie Evernight
23. Sophie Jorda - Nevítaní 1
24. Lauren Kate - Andělé 2: Muka
25. Karen Chance - Cassie Palmer 1: Dotkni se temnoty
26. Katie McGarry - Překroč svůj stín 2: Jen si troufni
27. Richelle Mead - Pokrevní pouta 4: Ohnivé srdce
28. Karen Chance - Cassie Palmer 2: Unesena stínem
29. Claudia Gray - Evernight 2: Hvezdopravec
30. J. Lynn - Frigid 1: Jako led
FINALY!
31. (RE) Abbi Glines - Rosemary beach 1: Too far 1 - Fallen too far
32. Michelle Hodkin - Mara Dyer 1: Prozření Mary Dyerové
33. Karel Jaromír Erben - Kytice
34. J. Lynn - Buď se mnou 1: Buď se mnou
35. (RE) Abbi Glines - Rosemary beach 2: Too far 2 - Never too far
36. (RE) Abbi Glines - Rosemary beach 3: Too far 3 - Forever too far
37. J. Lynn - Buď se mnou 2: Počkám na tebe
38. Colleen Hoover - Naděje 1: Bez naděje
39. L. J. Smith - Zakázaná hra 1: Lovec
40. Colleen Hoover - Naděje 2: Ztracená naděje
No já válim!
41. Barbora Hájková - Říše Tayoney 1: Wiollett a Sebastien
42. Richelle Mead - Věk X 2: Nesmrtelná koruna
43. Richelle Mead - Pokrevní pouta 5: Stříbrné stíny
44. Melissa de la Cruz - Modrá krev 1
45. Paulina Simons - Taťána a Alexandr 1: Měděný jezdec
46. J. Lynn - Buď se mnou 3: Důvěřuj mi
47. Lauren Kate - Atlantida 2: Slza
48. J. Lynn - Buď se mnou 4: Zůstaň se mnou
49. Michelle Hodkin - Mara Dyer 2: Proměna Mary Dyer
50. Rainbow Rowel - FangirlTak jsem konečně na padesátí. Jde mi to pomaleji, než bych chtěla. Byla bych nadšená, kdybych do konce roku stihla víc než šedesát knih, alespoň 70, ale škola je škola, co se dá dělat, snad o vánoční prázdniny naženu nějaký náskok. Minulý rok jsem sedmdesátou knihu dočetla asi ve 23:40 31. 12., tak snad se mi to povede i letos :-D51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.

Zhodnocení velká čtecí výzva na rok 2014

1. ledna 2015 v 4:00 | Barunka |  Projekty
Zhodnocení této výzvy není až tak radostné, ale přeci. K úplnému dokončení mi scházely pouze čtyři knihy, ale nevadí. Letos to napravím. A zde celá výzva!
1.-Přečíst 5 knih z mé knihovničky:

Alyxandra Harveyová - Kronika Drakeových: Srdce v sázce
K. Kekrtová - Upíří krev 1: Vyvolení
K.Kekrtová - Upíří krev 2: Královští
Ally Condie - Matched 1: Dokonalý pár
Ally Condie - Matched 2: Dokonalý sen


2.-Přečíst 5 knižních sérií:

Richelle Mead - Vampýrská akademie
Becca Fitzpatrick - Zavržený
Richelle Mead - Sukuba
E. L. James - 50 odstínů
Meg Cabot - Mediátor


3.-Přečíst 10 knih na jejichž obale převládají tyto barvy:
  1. bílá - Deník úúúplně obyčeného upíra: Moje "super" rodinka - Tim Collins
  2. žlutá/oranžová - Mediátor 5 - V pasti
  3. růžová - Medítor 2: Devátá stezka - Meg Cabot
  4. červená - Vampýrská akademie 1 - Richelle Mead
  5. modrá - Vampýrská akademie 2 - Mrazivý polibek - Richelle Mead
  6. zelená - Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib - Richelle Mead
  7. černá - Nástroje smrti 1: Město z kostí - Cassandra Clare
  8. šedá - Romeo a Julie - Shakespeare
  9. hnědá/zlatá - Nástroje smrti 3 - Město ze skla
  10. fialová - Vampýrská akademie 3 - Stínem políbená - Richelle Mead


4.-Přečíst knihy začínající na dané písmeno v abecedě:

A - Andělé smrti (Mediátor 3)
B - Božský bastard (Božský 1)
C - Crescendo (Zavržený 2)
D - Deník úúúplně obyčejného upíra - Moje "super rodinka
E - Easy?
F - Finále (Zavržený 4)
G -
H -
CH - Christmas carol
I - Indigové kouzlo (Pokrevní pouta 3)
J -
K - Krvavý slib (Vampýrská akademie 4)
L - Líbat anděly je nebezpečné (Šíleně divocí andílci 1)
M - Mrazivý polibek (Vampýrská akademie 2)
N - Nástroje smrti 1 - Město z kostí
O - Opak smrti
P - Poslední oběť (Vampýrská akademie 6)
R - Romeo a Julie
S - Stínem políbená (Vampýrská akademie 3)
T - Trápení (Sukuba 1)
U - Upíří krev 1 - Vyvolení
V - Vampýrská akademie 1
Y
Z - Zavržený (Zavržený 1)


5.-Přečíst knihy 5 autorů různých národností:

1. USA - Cassandra Clare, Tim Collins, Richelle Mead
2. VB - Shakespeare
3. ČR - Karolína Kekrtová
4. IT - Roberto Saviano
5. IND - Soman Chainani


6.-Přečíst knihy 5 nových autorů, které jsem doposud nečetla:

1. Cassandra Clare
2. Tim Collins
3. Richelle Mead
4. Shakespeare
5. Becca Fitzpatrick


7.-Přečíst 5 různých knih, jejichž název obsahuje:

1 slovo - Zavržený
2 slova - Vampýrská akademie
3 slova - Romeo a Julie
4 slova - Deník úúúplně obyčejného upíra
5 slov - Nástroje smrti: Město z kostí

8.-Přečíst jednu knihu o příslušném stránkovém rozsahu:

do 200 stran - Romeo a Julie (Shakespeare) 115 str.
do 300 stran - Vampýrská akademie 1 (R. Mead) 278 str.
do 400 stran - Sukuba 1 - Trápení (R. Mead) 312 str.
do 500 stran - Vampýrská akademie 6 (R. Mead) 434 str.
více než 500 stran - 50 odstínů 1 - 50 odstínů šedi (E. L. James) 606 str.

Zhodnocení knižní výzvy na rok 2014

1. ledna 2015 v 4:00 | Barunka |  Projekty
Rok se s rokem sešel. Jedna výzva končí a další začíná. Mám tu zhodnocení knižní výzvy na rok 2014. Je to nejaktuálnější článek, kde najdete i můj konečný "proslov".


Můj cíl:


1. Mortal instruments 1: Město z kostí
2. Deník úúúplně obyčejného upíra - Moje "super" rodinka
3. Romeo a Julie
4. Vampýrská akademie 1
5. Vampýrská akademie 2 - Mrazivý polibek
6. Vampýrská akademie 3 - Stínem políbená
7. Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib
8. Vampýrská akademie 5 - Spoutáni magií
9. Vampýrská akademie 6 - Poslední oběť
10. Sukuba 1 - Trápení
První deset knih přečteno


11. Sukuba 2 - Na vrcholu
12. Sukuba 3 - Sny
13. Zavržený 1. díl - Zavržený
14. Sukuba 4 - Žár
15. Zavržený 2. díl - Crescendo
16. Zavržený 3. díl - Ticho
17. Mediátor 1 - Krajina plná stínů
18. Zavržený 4. díl - Finále
19. Kronika Drakeových 1 - Srdce v sázce
20. Mediátor 2 - Devátá stezka
20 knih je přečteno, to mi to ale jde :-D

21. Upíří krev 1 - Vyvolení
22. Upíří krev 2 - Království
23. Mediátor 3 - Andělé smrti
24. Andělé 1 - Pád
25. Nástroje smrti 2 - Město z popela
26. Nástroje smrti 3 - Město ze skla
27. Upíři pro Emu
28. Anna krví oděná
29. Mediátor 4 - Temná je noc
30. Nástroje smrti 4 - Město padlých andělů

Tak, a mám za sebou i třicítku, u té jsem se sice maličko zadrhla díky přijímačkám, škole, nedostatku času, atd., ale přehoupla jsem se přes ni a pokračuju ke čtyřicítce :-).
31. Říše temnot 4 - Tajemný anděl
32. Volání netvora
33. Sukuba 5 - Stíny
34. Syn pekel 1 - Vlčí krev
35. Drakie 1 - Drakie
36. Cas a Anna 2 - Dívka z nočních můr
37. Divergence 1 - Divergence
38. Mediátor 5 - V pasti
39. Měsíční kroniky 1 - Cinder
40. Sukuba 6 - Odhalená

Takže už jsem za polovinou a ještě není - tak úplně - polovina roku, takže to vypadá, že si budu moci naložit i více. Pravděpodobně jen o deset, ale uvažovala jsem i o tom, že se pokusím dosáhnout až na 110 nebo dokonce 120. Ale prozatím si ještě nechám svou vytyčenou 70-ku.41. Pokrevní pouta 1
42. Říše temnot 2 - Prokleté sestry
43. Duše 1 - Střípky duší
44. Padesát odstínů 1 - Padesát odstínů šedi
45. Padesát odstínů 2 - Padesát odstínů temnoty
46. Podsvětí 1 - Mezi láskou a smrtí
47. Říše temnot 3 - Černá magie
48. Drakie 2 - Útěk
49. Drakie 3 - Návrat
50. Padesát odstínů 3 - Padesát odstínů svobody

Uá, jo jo a zase jo. Dosáhla jsem i na těch padesát, teď to určo nevzdám a jedeme dále. O tom, že si navýším cíl stále uvažuji. Uvidíme, kdy dosáhnu šedesátky a nějak to vykoumám.
51. Mesíční kroniky 2 - Scarlet
52. Mediátor 6 - Čtvrtý rozměr lásky
53. Syn pekel 2 - V moci démonů
54. Divergence 2 - Rezistence
55. Divergence 3 - Aliance
56. Pokrevní pouta 2 - Zlatá lilie
57. Božský 1 - Božský bastard
58. Říše temnot 7 - Černý úsvit
59. Drakie 3,5 - Bez dechu
60. Nástroje smrti 5 - Město ztracených duší

No, tak jsem došla až na šedesátku a jak to tak vydím, tak se svým původním cílem hýbat nebudu. Střední mi dává vcelku zabrat, takže jsem ráda, že jsem ráda. A že mám čas vůbec na nějaké knihy. Každopádně doufám, že se dohrabu k té sedmdesátce.61. Kostičas 1
62. Kde hvězdy stále září
63. Opak smrti
64. Christmas carol
65. Škola dobra a zla
66. Matched 1 - Dokonalý pár
67. Matched 2 - Dokonalý sen
68. Easy?
69. Pokrevní pouta 3 - Indigové kouzlo
70. Šíleně divocí andílci 1 - Líbat anděly je nebezpečné

Dosáhla jsem své sedmdesátky! Jupí!
Ačkoli jsem sedmdesátou knihu dočetla asi ve 23:51 dne 31. prosince 2014, důležité je, že jsem to dokázala a jsem za to na sebe hrdá! A myslím, že tolik knížek jsem za jeden týden ještě nepřečetla, jen pro zajímavost. Ode dne 24. 12. 2014 od cca 20:00 až do 31. 12. 2014 do cca 23:51 jsem přečetla Matched 1: Dokonalý pár, Matched 2: Dokonalý sen, Easy?, Pokrevní pouta 3: Indigové kouzlo a Šíleně divocí andílci 1: Líbat anděly je nebezpečné. Každopádně jsem se sebou spokojena a jsem ráda, že jsem se dobře odhadla!Book Coming soon - Leden 2015

1. ledna 2015 v 2:22 | Barunka |  Book Coming soon

Book Coming soon - Leden 2015

Co a jak?
Logo nakladatelství/vydavatelství (po rozkliknutí se dostanete do připravovaných knih)
Název a autor/ři knihy
Jedna nebo dvě věty z anotace
Na kolik procent si chci knihu přečíst já


Prvních sto 2: 21. den - Kass Morgan
Již stovky let na Zemi nikdo nevkročil - až do teď.
Já - 80 %Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola - Veronika Kašáková
Tato zpověď byla napsána z touhy změnit svět k lepšímu.
Já - 49 %Můj ne tak sladký život - Rachel Hariss
Odhalená tajemství, skryté domněnky, ustavičná mediální pozornost…
Já - 62 %Krvavá cesta 3: Planoucí hvězda - Moira Young
Cesta nikdy nebyla nebezpečnější a zrada číhá i v těch nejméně tušených místech v dech beroucím závěru trilogie Krvavá cesta.
Já - 74 %
Čistí 2: Splynutí - Julianna Baggott
Příběh z postapokalyptického světa, v němž je lidstvo rozděleno do dvou táborů: na Čisté a Zmrzačené.
Já - 84 %
Není zveřejněn ediční plán na první pololetí 2015

Nenašla jsem knihy na leden.Volání sirény 2: Pomsta - Michaela Burdová
Vydržela pravá láska staletí a překonala nenávist, nebo se změnila v touhu po pomstě?
Já - 79 %


Začíná vydávat až v březnu.

Milostné pletky Nathaniela P. - Adelle Waldman
Odvážné, chytlavé a strašně, strašně vtipné!
Já - 52 %Bujná fantayie Olivie Joulesové - Helen Fielding
Píše, cestuje, ale také pátrá po celosvětově hledaném teroristovi. Chvílemi Bridgitte Jones a chvílemi James Bond.
Já - 58 %


Nic mě bohužel nezaujalo.


Kdy je láska slepá - Luisa Bureschová
Aliu a Leandera všichni vnímají jako pár snů a poté, co se jim narodí dcera, se idylka zdá být dokonalá. O to překvapivější je pak Leanderovo náhlé přiznání: "Musím ti něco říct. Mám jinou."
Já - 64 %
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie