Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Září 2014

Co si přečíst, když...

26. září 2014 v 21:34 | Barunka |  Knihy - ostatní
Takže...
Dnes jsem objevila Prezi. Prezentace online, které jsou absolutně dokonalé. Nemohla jsem tedy odolat a jednu jsem vyrobila. A abych ještě dnes něco přidala (zítra se vrhnu na recenze), tak je to prezentace PRO VÁS!
S názvem: Co si přečíst, když...
1.- Rozkliknětě ODKAZ.
2.- Zobrazí se vám prezentace na středu stránky. Nechte ji načíst. Poté můžete v jejím pravém dolním rohu kliknout na ikonu, která prezentaci zvětší na celou stránku.
3.- Vyskočí vám tabulka, kde dáte povolit a poté jen šipkou vpravo posouváte snímky libovolnou rychlostí.

Aktualizovala jsem odkaz, mělo by to fungovat!

ODKAZ


Drakie 2: Útěk

21. září 2014 v 17:19 | Barunka |  Všechny recenze

Drakie 2: Útěk

Sophie Jordan

fantasy román
2011 (originál) 2012 (CZ)
mládež

Hodnocení (max. 5)Anotace (můj překlad z oficiálních stránek, odkaz níže) -

Aby zachránila život kluka, kterého miluje, udělala Jacinda něco nemyslitelného: Vyzradila důkladně hlídané tajemství
Zpět doma je Jacinda přivítána s nepřátelstvím, musí pracovat, aby dokázala loajalitu a to nejen kvůli sobě, ale i kvůli své rodině. Jedněmi z mála lidí, kteří s ní ještě mluví, jsou Cassian, právoplatný dědic, který ji vždy chtěl a Tamra, její sestra, která měla navždy změnit osud. Jacinda ví, že by měla na Willa zapomenout a jít dál - pokud by se mu podařilo vzpomenout si, dodržet svůj slib a najít ji, mohlo by je to pouze oba ohrozit. I přes to se nevzdává naděje na to, že by jednoho dne mohli být opět spolu. jejího kmene. Teď se musí vrátit pod ochranu kmene a ví, že Willa už nejspíše nikdy neuvidí - a co je horší, Willova mysl byla zastřena a jeho vzpomínky na tuto osudnou noc a na to, proč musela uprchnout, jsou pryč.
Když přijde šance a ona bude moci jít za svým srdcem, bude riskovat vše pro lásku?Sophie Jordan pochází z Texasu a v Americee známá spíše jako spisovatelka historických románů.
Celých sedm let učila Anglický jazyk na střední škole a snažila se dětem pomoci najít lásku k literatuře. Nyní žije s manželem a dcerou v Houstonu. Když zrovna nedatluje nové příběhy a knihy, věnuje se vaření a vymýšlení nových receptů, také ráda nakupuje, samozřejmě také čte a má ráda sushi. Ráda také vypráví o námětech na nové knihy skoro všem okolo.
Dalo by se říci, že je závislá na kofeinu, ačkoli si je plně vědoma, že to není zdravé.

Jejími dalšími knihami jsou samozřejmě knihy ze série Drakie a to Drakie 1, pak právě Útěk, Návrat a nakonec dodatkový díl Bez dechu. Jako další jsou její tvorbou i Uninvited a Unleashed ze série Uninvited, dále pak několik knih v žánru New-Adult například Wild, Foreplay a další a nakonec několik knih historické romance, hlavně díky které je známa v Americe, těmi jsou třeba The Early in my bed nebo Once upon a wedding night.

Odkazy -

Sophie Jordan WEBKniha sama o sobě je napínavá a neočekávané zvraty celý příběh ještě okoření a tím je knížka lepší. V této knize přichází
ta chvíle, kterou si musí projít snad každá hlavní hrdinka. Odloučení od svého milého. Zanevření na její osobu ze strany
skoro všech jejích známích a přátel. Skoro všechni protagonisté si tíímto, nebo alespoň něčím podobným musí projít a bez něčeho podobného by to snad ani nebylo ono. Něco málo se mi samozřejmě nelíbilo, ale tak už to bývá. Pozitivem bylo, že se ty - dle mne - drobné nedokonalosti ztratily v moři dobrých věcí, těch které se mi na knize opravdu moc a moc líbili.

Sympatická Jacinda se sice malinko změní, ale kdo by se nezměnil v těchto podmínkách a okolnostech, které ji souží. I
přes toto je to ale stále ona. Ta drakijská dívka, se kterou
se určitě nejedna čtenářka stotožní.
Cassian, na kterého jsem zanevřela už na začátku prvního dílu. Ten, který se mi zdál jako nafoukaný fracek hodný akorát tak pár facek se změnil. Ukázal se nám z jinéého světla a zjistila jsem, že není ani z poloviny tak strašný, jak jsem si myslela. To je ovšem můj názor, vy můžete mít úplně jiný, že? Jinak by to ani nebylo zajímavé.
Will, kterého zde nepotkáváme tolik, jako v prvním díle, je stále stejně skvělý a zajisté idolem nejedné dívenky, která si tuto knihu či sérii - jak chcete - čte.
Máme tu ale i jakési "záporáky", které bych nejraději nakopla a pověsila za nohy vzhůru nohama do lesa a nechala je vlkům jako svačinku. A kdo že se mi to tu - jen tak pro příklad - nelíbil? No tak hlavně Severin, Cassianův otec, no neříkejte, že vám taky nepřijde jako podlý hajzlík. Občas jsem měla chuť praštit knihou o zeď a doufat, že tak praštím i jeho.Opět se ocitáme u kmene, v horách. Co se mi tu líbí? No, hlavně to, že je zde stále přítomna mlha, která navozuje opravdu nádhernou atmosféru. Kmen obklopuje nádherný les a samota, což je pro mne samo o sobě jako chrám. Zbožňuji klid a
samotu, kterou lze najít pouze v odlehlích částích čehokoli. Podle někoho nehostinná krajina, ve které se v tomto díle ocitáme je pro mne učiněným rájem, tudíž jsem byla moz ráda, že jsme se sem také podívali podrobněji. Za jiných okolností by to bylo asi lepší, ale co naděláme.Se stylem psaní paní Jordanové jsem se stotožnila již při čtení prvního dílu. Tudíž nevidím důvod, proč by mi měl u této knihy vadit. Nemohu tudíž jinak, než styl pochválit. Je čtivý a jaksi obecný. V podstatě je to jeden z těch základních, který každý známe. To je na něm také to pěkné. Pronikneme do jeho tajů okamžitě a nemusíme dumat nad tím, jak si autor vše upravil a píše tak, že jsme to ještě neviděli.


Obálka je naprosto dechberoucí. Detailní záběr na dívku - konkrétně na Tamru - napůl lidskou a
napůl drakijskou je
opravdu fascinující a je vidět, že si dal grafik obálky záležet. Tudíž můžeme knihu zařadit k těm šťastným, které mají
opravdu pěknou obálku. Zárověň je stejná jak v americké tak i v české verzi, což se mi líbí. Tudíž zde není co rozebírat.


Osobně se zařadím k příznivcům této série a také této spisovatelky.

Komentujte!
Líbila se vám kniha?
Líbila se vám recenze?
Cassian nebo Will?
Kmen nebo svět?
Komentujte!
Odpovídám! ;-)


Zdroje obrázku - sophiejordan.net , cooboo.cz , weheartit.com , deviantart.com , google.cz
Zdroj videa - sophiejordan.net
Zdroj gifů - gify.nou.cz

Na co se můžete těšit?

21. září 2014 v 0:33 | Barunka |  Až na dno skládky...
A zase jeden článek, který hodím až na dno skládky, protože kam jinam bych ho dala, že?

No, ale to je vedlejší. Chtěla bych shrnout, co by vás mělo tady čekat v nejbližší době.

Až se sejdu se Šáry, tak určitě hromada Tagů v podobě videí, jelikož - ona o tom ještě neví - mi bude Šáry dělat kameramanku.

A tady je máme...
TAGy

1.- Knižní tag
2.- "Barevný" tag
3.- Tag Knižní detektiv
4.- Tag Opaky knih
5.- Zombie Apocalypse tag
6.- Školní knižní tag
7.- Knižní obálka - Elementy tag

Jak tak na to zpětně koukám, tak jsem si toho nabrala opravdu hafo, ale to nevadí. Asi to udělám tak, že budu zveřejňovat jedno video týdně a bude to :-).


 No jo no, tomuhle obrázku zkrátka nešlo odolat. Dostal mě už když jsem ho viděla poprvé a teď jsem si na něj vzpomněla, tak jsem ho k tomu musela přidat.


RECENZE

1.- Drakie 2: Útěk
2.- Drakie 3: Návrat
3.- Mediátor 6: Čtvrtý rozměr lásky
4.- Padesát odstínů 3: Padesát odstínů svobody
5.- Měsíční kroniky 2: Scarlet
6.- Syn pekel 2: V moci démonů
7.- Divergence 2: Rezistence


Takže asi tak: Je toho stejně jako tagů, ale recenze jsou důležitější. Každopádně doufám, že to zvládnu a hlavně, že se k tomu brzy dostanu. Ráda bych zmákla alespoň jednu či dvě recenze ještě zítra... hups, vlastně dnes.
Teď už jdu ale spát...

Takže všem přeji krásné sny...


"Báseň" z Magie duší

20. září 2014 v 21:57 | Barunka |  Moje básně/básničky
Kdo už viděl nějaké moje "básně", tak ví, jak na tom s nimi jsem. Dle mně ne zrovna dobře. Každopádně mám jednu kraťounkou ve své povídce Magie duší, se kterou jsem spokojena a líbí se mi, takže jsem se rozhodla se o ni s vámi podělit.

Potěší mě hodnocení :-) Kladné i záporne. Samo... :-D

Čas se krátí,
zvony bijí.
Pohřeb končí...
Už je pryč.
Nevrátí se,
nenajdeš ho!
Nechoď za ním,
posluž mi.
Konec lásky,
konec příběhu.

Vzbuď se než vás zabiju!


Ooo, tuhle jsem si zamilovala...

Tak co na ni říkáte??

Pečený čaj :-D

20. září 2014 v 14:45 | Barunka |  DIY
Ráda bych se s vámi podělila o osvědčený recept na pečený čaj.
A jak že to s knihami souvisí, na to ptáte se?
Co jiného usrkávat k psané kráse?
Co jinehé než čaj zdravý,
z ovoce a sladké šťávy,

Za ty rýmy se omlouvám, ale hraje mi tu Jak jsem poznal vaši matku a v tomhle díle pořád rýmují a já to od nich asi chytila. :-)

Čaj jsem dělala zrovna teď, ale zapomněla jsem to nafotit. Mám ovšem nějaké fotky z jiných dávek v telefonu, takže to nebude problém.

Pečený čaj


Co potřebujeme?
2 kg ovoce (jakékoli, ale banán asi nebude nejvhodnější)
3/4 kg krystalového cukru
skořice, hřebíček (koření)
citron
?citronová tráva?

Pomůcky?
Hluboký pekáč
Vařečka
Nůž
Škrabka
Prkýnko
Zavařovací sklenice a víčka
Naběračka
?Širší trychtýř?

Jak na to?
Nejdříve pustíme troubu cca na 180°C, aby se nám nahřála.
Připravíme si ovoce (kombinace je na vás, mě osobně chutná ananas s nektarinkami). Ovoce můžeme oloupat, ale když mají např. hrušky hezkou šlupku, stačí jen omýt.
Ovoce nakrájíme na kostičky a dáme do pekáče. Pokud to je jen zhruba dvě kila, tak nevadí. Když dáte jiné množství, je samozřejmě potřeba přepočítat, kolik bude potřeba cukru.
!Pekáč NEplníme až po okraj!
Pokud máme ovoce v pekáči, nasypeme na něj skořici a asi tak 5-7 hřebíčků, záleží na vás.
Poté přidáme 3/4 kg krystalového cukru a promícháme.
Pak to šoupneme do trouby a pečeme 30 minut.
Přibližně každých deset minut promícháváme.
Pokud chcete, můžete si udělat "vývar" z citronové trávy a až pekáč vyndáte, tak ovoce ještě zalijete. Je to na vás.
Po třiceti minutách vyndáme a plníme zavařovací sklenice.
Dobře zavíčkujeme a poté sklenice otočíme dnem vzhůru jako když děláme džem a v této poloze je necháme vychladnout. Uchovávat můžeme v lednici, ve špajzu, nebo tam kde máme džemy.

Do hrnku dáme asi tři lžičky a zalijeme horkou vodou. A pak už si jen vychutnávame tu chuť a k tomu si MŮŽEME ČÍST KNIHU.

Liebster blog Award (TAG)

18. září 2014 v 15:12 | Barunka |  Až na dno skládky...

Takže, byla jsem zatagována do Liebster blog Award, za což ještě jednou velmi děkuji Julče z fantasy-maniak.blog.cz

Na začátek si dáme pravidla...

1.- Poděkuj tomu, kdo tě nominoval.
2.- Napiš o sobě 11 faktů.
3.- Odpověz na jedenáct otázek od toho, kdo tě nominoval.
4.- Nominuj 11 blogerů. No to nevím, nevím...


11 faktů o mně...

1.- Jsem dívka.
2.- Právě jsem začala chodit na střední školu - Pedagogické lyceum.
3.- Mám ráda hřbitovi.
4.- Mé oblíbené barvy jsou černá a rudá.
5.- Mám nádherného pejska.
6.- Z masa se mi dělá zle.
7.- Zbožňuji svou školu, ale to vstávání už tolik ne.
8.- Napsala jsem knížku, ale nevydala jsem ji.
9.- Hraju na klavír a na kytaru.
10.- Jsem závislá na knihách.
11.- Chtěla bych zkusit všechny adrenalinové sporty, co jsou.


Odpověď na 11 otázek...

1.- Na jakém filmu jsi byla naposledy v kině?
Hmm, myslím, že naposledy to byla Divergence někdy v květnu nebo v červnu.

2.- Jakou knížku sis naposledy oblíbila?
Asi Scarlet. Druhý díl Mesíčních kronik.

3.- Oblíbená písnička v poslední době?
Je jich více, ale stále vyhrává Summertime sadness od Lany del Rey.

4.- Sledujete nějaké YouTubery?
Jo, je jich hafo. AtiShow, Vidrail, Bethany Mota, Teri Blitzen, GoGo, Nejfejk a tak dále a tak dále...

5.- Kterou zemi byste chtěli navštívít?
Washington, konkrétně do Settlu. Anglii, Francii.

6.- Vysněné povolání?
Spisovatelka a učitelka.

7.- Oblíbené roční období?
Léto, miluju teplo a zmrzlinu.

8.- Oblíbený hudební interpret?
Ozzy Osbourne, Lana del Rey, Christina Perri a mnoho dalších.

9.- Nejoblíbenější předmět ve škole?
No, anglina a dramaťák.

10.- Který trend se ti v poslední době nelíbí?
Asi kraťasy s vysokým pasem nebo zařízlé legíny, to se mi opravdu nelíbí.

11.- Baví tě takovéto TAGy?
Ano, a moc!


Otázky pro mnou nominované...

1.- Sledujete nějaké seriály?
2.- Jaký film vás v poslední době nejvíce citově rozrušil? Ať už rozesmál, či rozplakal?
3.- Jaká kniha vás v poslední době nejvíce citově rozrušila? Ať už rozesmál, či rozplakal?
4.- Četli jste něco od Shakespeara? Co?
5.- Kdy jste naposledy byli nemocní? S čím? A proč?
6.- Jaký knižní žánr preferujete? Proč tento?
7.- Kde nejdále jste byli?
8.- Kdyby jste mi měli doporučit nějakou knihu, jaká by to byla?
9.- Jakou střední školu byste chtěli vystudovat, popřípadě již studujete?
10.- Nejoblíbenější sladkost?
11.- Nějaká "úchylka"? (Neberte to nějak blbě, například mě se líbí hřbitovi. Někomu zase něco jiného. Takhle je to myšleno.)


Koho nominuji...Pokud mě napadnou další, dodám...
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie