Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Srpen 2014

TMI - Too much informations TAG

31. srpna 2014 v 13:28 | Barunka |  Až na dno skládky...
Takže konečně nějaký ten TAG :-)
Kde jsem se tam vzala? TO se dozvíte ve videu + tady je odkaz...
Koho jsem nominovala? Zuzku

Nový trailer...

31. srpna 2014 v 13:20 | Barunka
Takže, konečně jsem dodělala trailer na Magii duší.
Je zatím nejpropracovanější a nejsou v něm obrázky, ale je natočený. Jsem prostě dobrá! Já se prostě musela pochválit.
Tak a tady to je...

Říše temnot 3: Černá magie

26. srpna 2014 v 22:57 | Barunka |  Všechny recenze

Říše temnot 3: Černá magie

L. J. Smith

fantasy romantika, novela
2012 (originál) 2013 (CZ)
mládež


Anotace (můj překlad z oficiálních stránek, odkaz níže) -
Thea a Blaise jsou sestřenice, a čarodějky, a liší se od sebe jako den a noc. Vždy patřili k odlišný čarodějným covenům - Kruh Soumraku pro ne-tak-zlé-čarodějky a Půlnoční kruh pro ty zlé a škodolibé. Ve skutečnosti, babička Hermanová, vedoucí čarodějnice (tzv. Velká Bába), je často přirovnávala k Hellewis a Maye, sestrám, které byli matkami všech čarodějek a také prvním upírem (Maya). Ale když Thea poruší zákony Říše Temnot a zamiluje se do Erika, obyčejného lidského kluka. Nečekaně se spoléhá na rozmary Blaise, nebo budou jak ona tak i Erik odsouzeni ke skáze.L. J. Smith je světoznámá - a mně dobře známá - autorka. Proslavila se hlavně díky sérii Upíří deníky, která má i svou televizní seriálovou podobu. Lisa Jane psala již dříve, ale v roce 98 přestala, z osobních důvodů, a vrátila se k tomu až za deset let. Jejími dalšími sériemi jsou například Říše temnot - z té je dnešní kniha, kterou recenzuji - dále pak Tajný kruh - který má již také svou serálovou podobu - nebo třeba Stefanovi deníky a Temné vize.
Autorka vždy skvěle skloubí prvy pro mladistvé i pro dospělé a možná proto je prvním Best Sellerem New York Times.
Možnost nakouknout od knihy jsem měla již dříve, ale až teď jsem si ji mohla přečíst. Jelikož už mám zkušenosti s L. J. Smith, nebyl velký problém začíst se do knihy.
Zajímavý děj byl propleten jemnými spojkami s ostatními knihami z této série. Jemnými proto, že knihy jsou pouze na volné pokračování. Jak je u Lisy Jane zvykem, děj pomalu houstl a narůstala i důležitost komplikací.
Nejnapínavější částí knihy je dozajista konec, který byl pohlcující a absolutně jsem nevěděla, co mám čekat. Kniha samozřejmě není tragédií, ale konec nás i tak překvapí.


Jestliže budu mluvit o postavách, máme zde jednu otázku, která se úplně nabízí.

Thea nebo Blaise?
No, když už se nabízí, tak se ji pokusím zodpovědět, ačkoli to nebude zrovna jednoduché. Ačkoli - jak se píše i v anotaci - jsou dívky odlišné jako den a noc, každá má něco do sebe. A tudíž není jednoduché se mezi nimi rozhodnout.
Thea a její mega dobré srdce a pravá láska...
Blaise a její intrikaření a využívání...
Tohle však nejsou jediné vllastnosti, které dívky mají. Každá ma jak světlou, tak i tmavou stránku. Z každé bych si vzala něco.


Prostředí bylo celkem obvyklé. Škola. Ve většině knih najdete školu, do které hlavní hrdinové chodí. Ta se pak stává
středem dění. Zde jsme se ocitli v Las Vegas, ale ani trochu jsem z toho nepociťovala to, co je pro něj typické. Tedy kasina a celkově Las Vegas. Zkrátka jinou ligu...
To ale nebylo špatné, vlastně se mi opravdu líbilo, že nám jej autorka ukázala odjinud.Jak jsem zmiňovala již výše. S L. J. Smithovou již mám své zkušenosti v podání knih Upíří deníky a dvou dalších knih z této
série. Jsem na její styl psaní, který nám dává všeobecný náhled na věci. Zkrátka není v ICH-formě. Je to vcelku příjemná změna, ačkoli mám přeci jen raději starou dobrou ICH-formu. Kdybych to totiž prožívala, také bych nevěděla, co dělají ve stejnou dobu i jiné osoby. Nebo například co si myslí a tak dále. Rychleji mě to pak vtáhne do děje.
Netvrdím ovšem, že mě tato kniha do děje nevtáhla. To ano, jen jiným způsobem.
České obálky z této série se mi opravdu hodně líbí a je to snad poprvé, co se mi líbí více, než ty originální. U každé knihy
je ústředním motivem obrázek, který nějak vystihuje knihu. Ten je vždy na černém obale. Zkrátka nádhera! Nemyslíte?
Názvy knih jsou také povedené. Krátké, výstižné a snadno zapamatovatelné. Prostě bomba!

Kniha se mi moc a moc líbila. A co vám?

Komentujte!
Líbila se vám kniha?
Volili by jste Theu nebo Blaise?
Něco jiného?
Komentujte!
Odpovídám! ;-)

Zdroje obrázků - bux.cz , ljanesmith.net , tumblr.com , lovespells.me

Prázdninový knihomol 2 - 8. týden

25. srpna 2014 v 8:03 | Barunka |  Prázdninový knihomol 2

8. Týden


AutorSérieNázevPočet přečtených
stran
Sophie Jordan Drakie 2 Útěk263
Sophie JordanDrakie 3Návrat259
Meg CabotMediátor 6Čtvrtý rozměr lásky174
E. L. JamesPadesát odstínů 3Padesát odstínů svobody 12


Celkem přečteno stran - 708


Podsvětí 1: Mezi láskou a smrtí

22. srpna 2014 v 22:04 | Barunka |  Všechny recenze

Mezi láskou a smrtí

Podsvětí 1: Mezi láskou a smrtí

Meg Cabot

Fantasy román
2011 (originál) 2012 (CZ)
mládež, dospívající, spíše pro dívky


Anotace (můj překlad z oficiálních stránek Meg Cabot) -
Po nehodě se snaží 17-ti letá Pierce začít znovu. Ale i poté, co se přestěhuje do nového města a začne chodit do nové školy, on se stále ukazuje - vždy, když ho nejméně čeká, ale je jisté, že ho opravdu potřebuje.
Jednu věc ví jistě: John Hayden je možná neodolatelný, ale rozhodně to není anděl.
Ale když si Pierce nezabrání klesat dále, nejspíše se najde, jak tráví věčnost na místě, kam si slíbila, že se nikdy nevrátí...
... v jeho světě: Podsvětí.


Meg Cabotová je dosti známá - a to nejen mě. Známe ji hlavně díky Deníků princezny, přičemž dva z nich byli i zfilmovány. Já ji znám hlavně díky sérii Mediátor, ve které se již chýlím ke konci (jsem asi ve čtvrtce posledního dílu). Dále jsem ji pak objevila v knize Prokletý maturiťák, která mě zaujala hlavně díky Stephenii Meyer.
Styl této autorky jsem si zamilovala. Meg se původně chtěla v New Yorku živit ilustrátorstvím, ale to jí moc nevyšlo. A tak zkoušela spoustu jiných povolání. Je držitelkou bakalářského titulu a jejím manželem je básník Benjamin D. Egnatz, kterého si - jen tak pro zajímavost - vzala na apríla.
Napsala již více než 40 knih a dalších asi 6 pod pseudonymem Patricia Cabot. Dostala také mnoho cen a na mnohé byla nominována, například na cenu Edgara Allana Poa.
Tato kniha mě překvapila. Očekávala jsem od ní něco trochu jiného, v omyl mě přivedl takřka nic neříkající úryvek na zadní straně obalu knihy. Ale nevadí. Dočkala jsem se totiž něčeho víc.
Po knize jsem sáhla hlavně kvůli tomu, že ji napsala Meg Cabot, ale také mě zaujal název, ač delší, ale zajímavý, takřka chytlavý.
Celý děj je napínavý již od začátku, protože nás autorka zkušeně napína. Vždy o něčem mluví, ale mi nikdy nevíme, o co jde. Vše nám s odstupem času postupně odkrývá a začíná to zapadat do sebe. A není toho zrovna málo a také to není zrovna jen tak nějaké. Meg je již zkušená v psaní knih a tak je tento příběh naprosto uchvacující. A plný řeckých bají a tajemství. Všechno graduje a graduje, až by se to dalo přirovnat k Mount Everestu. Už když jsme před špicí, otevíráme pusu v údivu. Já osobně jsem nemohla uvěřit tomu, co vidím. Bylo to opravdu nečekané.
Třešničkou na dortu, možná spíše ledovou krustou na hoře, byl úplný závěr. To, co se stalo jsem opravdu nečekala a myslm, že vy to také nebudete čekat. Já osobně si tuto knihu opravdu pochvalovala a určitě nebudu sama, že?
Jsem také strašně ráda, že ač Meg Cabot napsala již spoustu knih, neopakuje se a jaksi nekopíruje děj a neobaluje jej pouze do nového kabátu. Stačilo mi porovnat knihy Mediátor a povídku Likvidátorčina dcera (z knihy Prokletý maturiťák) s prvním dílem Podsvětí a věděla jsem to. Každý její příběh je originál. Vždy jiný. Pokaždé skvělý.V tomto odstavci obvykle začínám oblíbenou postavou, ale tentokrát je to opravdu těžké. Myslím, že bych řekla Pierce. Líbí se mi její charakter a to, že ačkoli se Johna bála, nedala to na sobě znát. Je opravdu statečná a to se mi líbí. A také má jakou takous zálibu ve hřbitovech. Já je mám ráda - ne nejsem nekrofil - je tam totiž klid a ticho. Vždycky se tam dá -
abych taky ukázala nějaký dvojsmysl - dojít klidu. A to se mi líbí.
John Heyden je tajuplný a taky trochu náladový. To první je podle mě dobré a přitažlivé, to druhé by mi - být na místě hlavní hrdinky - nejspíš zadělalo na potíže, protože bych mu nejspíš občas vrazila jednu dvě facky a zařvala: "Prober se!", což by se mum asi moc nelíbilo. Jinak mi John, stejně jako Perce, přijde přitažlivý a bude přinejmenším zajímavé sledovat vývin jeho osobnosti v průběhu dalších dílů.
Ostrov kostí, na kterém se odehrává děj, je opravdový. Jmenuje se Key West.
Ovšem původní jméno - španělské - zní
Cayo Hueso - jak řekla Meg v knize - a v překladu to znamená Ostrov kostí. Toto místo je malé a asi bych nemohla žít na ostrově, ale stejně to zní báječně. Autorka nám místo načrtla v ivých barvách a moc se mi to líbilo.
Dalším místem z knihy je Podsvětí, které bych moc nerozebírala. No, nebylo zrovna podle mých představ, ale jestli je pravda, že "peklo" není jen jedno, kdo ví? Třeba se dočkám toho, co jsem od Podsvětí - teď nemyslím knihu, ale místo - očekávala.Stylem psaní mi autorka jen dotvrzuje to, co jsem již řekla a to, že každá její kniha je originál. Stačilo - opět - jen porovnat Mediátora a Mezi láskou a smrtí.
Porovnejte sami (nebojte, úryvky jsou bez spoilerů) -

Mediátor - Těžko říct, jestli někdo tam nahoře mý modlitby vyslišel, anebo to bylo prostě tím, že vysloužilej archeolog na kolečkovým křesle už toho venku moc nenacourá.

Podsvětí - Jak jsi už i ty sám jednou prohlásil, existují lidé, kterým na mně mo záleží. Možná jich není tolik, kolik jsem si myslela, když uvážím...
A pod styl psaní bych také zařadila to, co mě zaujalo a také nadchlo. Na začátku každé kapitoly prvního dílu Podsvětí začíná citací z Pekla od básníka a itala světoznámého Dante Alighieriho. Moc se mi to líbilo. Bylo to svým způsobem osvěžující.
Obálka knihy, ač byla v nevýrazné hnědé barvě, byla sama o sobě výrazná. Pěkně podaná a
ukazovala nám, v jakém duchu
se kniha nese. Což se mi líbí. Tento styl tvorby obálek je mým nejoblíbenějším a myslím, že se v obálkách zlepšujeme. Již často se mi stalo, že jsem narazila na knihu, jejíž obal nebyl zrovna přitažlivý - a i toto by někdy bylo slabé pojmenování.
Kniha Mezi láskou a smrtí je ovšem jiná a její obálka je krásná jak v její české verzi, tak i v té anglické a to hlavně proto, že jsou stejné. Toje dobře. Například obálka Mediátora - pouze v češtině - by se měla stát odstrašujícím příkladem.
Absolutně jsem nepochopila, co mela jakási barva společného s danou knihou, ale to odbočuji.
Název série je prostý, krátký a úderný. Také snadno zapamatovatelný a to se také cení. Název knihy samotné je sice delší, ale taktéž prostý a výstižný a ještě jednou, zapamatovat si jej též není těžké. Einstein na to být nemusíte.


Tímto bych chtěla receznzi zakončit. Kdybych hodnotila v bodech na stupnici od jedné do desíti, dala bych knize 11 z 10, ale to je jen můj názor.

A co váš názor?
Podělte se o něj se mnou.
Ráda vám odepíšu a komentáře mě vždy potěší.

Zdroje obrázků - bux.cz, deviantart.com

Prázdninový knihomol 2 - 7. týden

20. srpna 2014 v 15:00 | Barunka |  Prázdninový knihomol 2

7. TýdenČtvrtý rozměr láskyČerná magieMezi láskou a smrtíAutorSérieNázevPočet přečtených
stran
Meg Cabot Podsvětí 1 Mezi láskou a smrtí 264
Meg CabotMediátor 6Čtvrtý rozměr lásky42
L. J. Smith Říše temnot 3 Černá magie243

Celkem přečteno stran - 549


Zroj obrázků - bux.cz

Padesát odstínů 2: Padesát odstínů temnoty

19. srpna 2014 v 22:15 | Barunka |  Všechny recenze
Padesát odstínů temnoty - Obálka

Padesát odstínů 2: Padesát odstínů temnoty

E. L. James

Erotický román
2011 (originál) 2013 (CZ)
min. 15+, spíše pro ženy


Anotace -
Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští 
ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží
novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství
a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…O autorce jsem vám něco napsala již v recenzi o prvním díle této trilogie, a tak jen přidám odkazy na ni a vrhnu se na recenzi.

Facebook - E. L. James Twitter - E. L. James YouTube - E. L. James Instagram - E. L. James Stránky - E. L. JamesS autorkou a jejím stylem jsem se seznámila již v minulém díle a musím říci, že ani v této knize mě nezklamala. Spíše trochu zahambila první díl této série. Uvedení do děje skleslou Anou bylo při nejmenším zajímavé, ale vše nabralo správný spád a obrátky.
Rozhodně se nemusíte bát, že se budete nudit. Ba naopak. Spíše nebudete chtít knihu odložit. Nenajdete zde utahanou pasáž, která nás uvádí do děje - jako v prvním díle. Zde se rychle dostaneme tam, kam máme. Není to ani pomále a ani trochu mdlé. Řekla bych táké, že je zde méně pasáží zaměřených na sex, než-li v 50 odstínech šedi, což ale knize neubírá na její erotičnosti. Všimneme si také, že je kniha mírně "detektivní", což sice nemám ráda, ale zde je to podané
Comicstak, že se to stratí a spíše mě to drželo v napětí. Každopádně jsem si neřekla: "Bože, to jsem mohla jet rovnou k babičcea dívat se s ní na vraždy v Midsomeru..." To rozhodně ne. Celý děj. Zápletku. Rozuzlení. I záverečný - takříkajíce - epilog, který nás drží napnuté a nažhané na poslední díl a dokonce nám z něj i něco málo odkrývá. Tohle vše bych zhodnotila velice kladně. Potvrdilo se mi to, co jsem slyšela. A to, že druhý díl je lepší než první. Jestli bude i poslední část této slavné trilogie lepší než její předchůdce, tak to se dozvím, až se k ní dostanu. Jestli to tak ovšem bude, mohla bych trilogii přirovnat k Hunger games, kde vše šlo také takto postupně.


Mým oblíbencem nadále zůstává pan Grey, který prošel jistou změnou. Ne vzhledovou, to by byla škoda. Spíše
psychickou. Nejsem jediná, kdo to pozoruje, všimla si toho i Anastazie. Je to ovšem příjemná změna.
Slečna Steeleová si také prodělala nějaké změny. Hlavně ty, keré se týkají smýšlení o Christianovi. Opět to není nic
nepříjemného.
Těšit se můžeme i ze zadosti učinění ohledně jisté blondýny ve středním věku, která neiritovala jen Anu, ale také mě. Tudíž mě konec knihy velmi mile překvapil.
Máme tu samozřejmě i záporáka. Zahořklý slizák, který se snaží vše zkazit. Kdo četl, jistě již ví, o koho se jedná. A ten kdo nečetl, ten by se do toho měl pustit. A to i s mým vřelým požehnáním. Spíše popostrkáváním...
Také na Taylora se koukneme malinko jinak.
Shrnula bych to tak, že v knize dochází k jistým psychickým změnám v postavách a autorka nám dává nahlédnout trochu hlouběji do většiny z klíčových postav.


Prostředí se nemění a tak máme stále možnost kochat se krásou Seattlu, který tak zbožňuji a ořeji si ho navštívit. Setkáváme se nejen s jeho hektickou a profesní stránkou ale i s tou poklidnou a jaksi rekreační. Není nic moc k rozebírání. Jsou zde světlá i tmavá místa a je jen na autorčiných hrdinech, jak se s nimi vypořádají a zda správně zvolí směr.Styl psaní se nezměnil. Stále se mi líbí. Jistě, při popisování některých míst je to občas
trochu zdlouhavé, a tak neklidně
těkáme pohledem po stránce, ale lze to vnímat i pozitivně. Některé pasáže potřebují podrobný popis, protože bez toho by například někde jinde něco nesedělo. Zatím mi něpřišlo, že by E. L. James někde popis napsala ledabyle, krátce nebo ho dokonce vynechala. V jistém ohledu je to super a v jistém hrůza. Záleží jen na nás, jak se všeho zhostíme a jak se budeme v takovýchto scenériích vyžívat. Popřípadě zda je prostě přeskočíme, což ovšem není můj případ.

Obálka je velmi podobná té předchozí a já osobně bych to označila za plus,
protože je to přeci trilogie. Ty knihy k sobě
patří, tak proč to nedát najevo hned na první pohle, no ne?
Ústředním motivem je maska, která se v knize objevuje, stejně jako u předchozího dílu kravata.
Název Padesát odstínů temnoty je sice jaksi ponurý a nevědět o co jde, myslela bych si, že to bude nějaké dark fantasy, ale není. Je to spíše dark erotic. Padesát odstínů temnoty mi k sobě pasuje o chloupek lépe než Padesát odstínů šedi. Tudí opět nemohu jinak, než pochválit autorku.


Jak je z celkového výjevu této recenze vidět, kniha se mi líbila. Proto to zde jen tak hala bala zopakuji a knihu vám vřele doporučím.

Četli jste knihu?
Jaké z ní máte dojmy?
Chcete se na něco zeptat?
Jen mi sdělit svůj názor?
MŮŽETE!
PIŠTE MI DO KOMENTÁŘŮ. BUDU MOC RÁDA.
NA VŠECHNY ODPOVÍDÁM, takže budu ráda, když si zaškrtnete možnost,
aby vás blog informoval o odpovědi.
DÍKY ZA NÁVŠTĚVU!

Zdroj obrázků: eljamesauthor.com, google.com, deviantart.com

Prázdninový knihomol 2 - 6. týden

13. srpna 2014 v 18:21 | Barunka |  Prázdninový knihomol 2
Opět maličko opožděně :-( Ale hlavně že vůbec :-D

6. TýdenAutorSérieNázevPočet přečtených
stran
Mary LindseyDuše 1Střípky duší304
E. L. JamesPadesát odstínů 2Padesát odstínů temnoty436

Celkem přečteno stran - 740


Pětistovka je jen číslo - 2. kniha

13. srpna 2014 v 18:11 | Barunka |  Pětistovka je jen číslo
Další knížka, kteoru jsem přečetla v rámci tohoto projektu, ke které jsem se chtěla již dlouho dostat má asi 660 stran.
A jaká že kniha to je?

Padesát odstínů temnoty!!BRZY OČEKÁVEJTE RECENZI!!

Duše 1 - Střípky duší

11. srpna 2014 v 19:28 | Barunka |  Všechny recenze

Duše 1: Střípky duší

Mary Lindsey

Fantasy román
Pro dospívající
2011 (originál) 2012 (CZ)

303 stran
Anotace -
Lenzi slyší hlasy a má vize - vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci - dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí - člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim - a že on byl po celá staletí jejím strážcem. Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak, nebo Alden, život, nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…


Mary Lindsey
Střípky duší je první kniha, kterou jsem od autorky četla a není se čemu divit. Mimo této napsala ještě dvě.
Ashes on the waves. A Fragile spirits, která je volným pokračováním výše uvedené knihy. Dále se pak podílela na vzniku knihy Dear Teen Me a na jedné knize pracuje. Ani jedna ze zmíněných bohužel ještě nevyšla v českém jazyce, ale já pevně věřím, že se tak v dohledné době stane.
Dále pak autorka píše pod pseudonymem jako Marissa Clarke. Pod tímto jménem napsala autorka Love me to death a Sleeping with the boss.
ODKAZY...
Obě -
Marissa Clarke - Mary Lindsey - BLOG QUERY TRACKER BLOG
Na tuto knihu jsem se těšila. Měla jsem ji doma už déle, ale kvůli knihám, které jsem musela vrátit , jsem se k ní dostala až teď.

Časová posloupnost se mi líbila, ale vadilo mi, že některé situace jsem dopředu věděla. Až tak jednoduché to bylo.
Děj sám o sobě byl naprosto skvělý a všechno se mi líbilo. Až na konec. Podle mne byl konec otevřený a tím pádem i nedokončený. No opravdu. Vím, že knih s opravdu dobrým koncem není moc a není nejsnadnější jej napsat tak, aby se líbil všem čtenářům, ale u této knihy to byl dle mne hardcore.
Kniha má samozřejmě pokračování, ale jen volné. Z anotace není vyčtitelné, že bychom se v ní dočetli ještě něco o hrdinech tohoto dílu. Kniha totiž pojednává o jiné postavě, která se - jen okrajově - objevila ve Střípcích duší.Asi úplně nejvíce jsem si oblíbila Aldena, který snad neměl žádný nedostatek. Jediné co mi vadilo bylo
to, že když pak šlo o něho, rychle se vzdal. Vlastně ihned.
Ačkoli Zak byl spíše za špatného, líbil se mi. A taky mi ho bylo celkem líto, ale to už je vedlejší a musíte si na to vytvořit vlastní názor.
Lenzi byla samozřejmě skvělá a padla mi do noty. Když jsem nad tím, co dělala přemýšlela během čtení, věděla jsem, že bych se v také a onaké situaci zachovala stejně.
Kdo mi ale neseděl byla Rose. Až si knihu přečtete, nejspíše tomu nebudete rozumět a řeknete mi, že si věci zde psané protiřečí, ale dle mne to není pravda.Galveston storm 1900Prostředí nebylo vždy přívětivé, ale obvykle se to vyrovnávalo osobami obklopujícími hlavní hrdinku. Ti jí pomáhali a tím také jaksi projasňovali některá místa v knize.Ukázka textu


Kniha je opět psána v mé oblíbené ICH-formě. Výběr slov se mi líbil. Zároveň jsem si nikde nevšimla nevzhlednosti textu nebo opakování slov, což je pro knihu samozřejmě plus.
Některé názvy nebo jména mi ovšem nepřišli správné. To ale není chyba samotné autorky, ale českého překladatele. Něco totiž bylo až moc "počeštělé" a to kazilo dojem z dobře psaného textu.


Angel grave


Obal se mi zamlouval a to tak, že hodně. Nebyl nejlepší, jaký jsem kdy viděla, ale byl krásný. Skvěle pojatý. Nebyl jen o vzhledu a také vyjadřoval název a děj knihy a také hrdinku samotnou, což jen přidává na působivosti knihy. A i obálka sama by mne nejspíše zvládla přesvědčit o koupi této knihy.
Ani název není vyjímkou. Je dobře zvolený, protože je krátký, výstižný a dobře zapamatovatelný.


Paper rose

Střípky duší byly sice horší než jsem čekala, ale platí to jen o konci a také o tom, že jsem si myslela, že to není kniha ze
série.
I přes to vám knihu ráda doporučuji a těším se na vaše odezvy...
Četli jste knihu?
Ne?
Teprve budete?
Líbila se?
Ne?
Proč?
Něco jiného?

KOMENTÁŘE JSOU TU PRO VÁS!

ČTU JE A NA KAŽDÝ ODPOVÍDÁM!

Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie