Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Květen 2014

Nové přírůstky 12. a 14. 5. 2014

15. května 2014 v 10:34 | Barunka |  Knihy - ostatní

Pokrevní pouta - Richelle Mead

Pokrevní pouta 1
Anotace - Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.





Na tuhle knihu i na její pokračování se moc těším, protože VA jsem brala jedním dechem, taktéž i Sukubu od téže autorky. Tato autorka je nespíše moje nejoblíbenější a její knihy mě vždy doslova pohltí. Zatím jsem od ní četa jen deset knih. ale už se moc těším, až k nim přidám další.




Nádherné bytosti - K. Garcia a M. Stohl

Sága prokletých zaklínačů 1
Anotace - Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů.





Na tuhle knihu se opravdu těším, protože mě velice uchvátil film, takže když jsem zjistila, že je to natočeno podle knihy, okamžitě jsem si ji musela najít. Jelikož se - alespoň dle mého názoru - v poslední době stalo jakýmsi nevysloveným pravidle, že film podle knihy není ani zdaleka tak dobrý jako kniha. Tudíž v tuto knihu, dokonce i v tuto sérii - vkládám obrovskou naději.

Sukuba: Stíny - Richelle Mead

Sukuba 5
Anotace - Georgina Kincaidová má záviděníhodné schopnosti: je nesmrtelná, svede každého muže, o kterého stojí, může měnit podobu a umí nosit tak vysoké podpatky, že by se na nich běžný smrtelník zabil. Tohle všechno je pro ni hračka. Ovšem sledovat přípravy na svatbu bývalého přítele, to je úplně něco jiného. Georgina se nedokáže rozhodnout, co je pro ni vlastně horší: jestli to, že si Seth bere jinou ženu, anebo to, že si musí sehnat nové šaty na svatbu.





No a tohle, tohle je taková klasika. Přečetla jsem předchozí čtyři díly a už mi zbývají jen poslední dva. Knihy mě uchvátili, protože mě pokaždé něco překvapí, ale rozhodně to není pro mladší čtenáře. Každopádně se na další díl těším a asi s ním začnu už dnes.

Prokleté sestry - L. J. Smith

Říše temnot 2
Anotace - Tři sestry už nebaví život upírek a rozhodnou se pro útěk. Chtějí žít stejně jako jejich teta a živit se pouze zvířecí krví. Za porušení přísných zákonů je však čeká trest, který chce vykonat jejich bratr Ash. Ve chvíli, kdy se jedna ze sester zamiluje do obyčejného chlapce a Ash do obyčejné dívky, není pro nikoho cesty zpět. Říše temnot má svá pevně stanovená pravidla, a kdo je nedodrží, bude za to pykat. Proč musela zemřít teta upířích sourozenců? Mají šanci odhalit pravdu a zachránit si tak život?



Další povedenou fantasy sérií, která vypráví pokaždé jiný příběh z Říše temnot, o jejích pravidlecha o tom, co se stane když je porušíte. Díly na sebe pouze volně navazují a to tématem Říše temnot a jejími pravidly, tudíž jsem začala dílem čtvrtým a nyní se dostávám ke dvojce.

My style...

10. května 2014 v 23:19 | Barunka |  Až na dno skládky...
Můj styl...
Každý máme nějaký ten svůj styl, který se nám míchá úplně do všeho.
A já bych vám teď chtěla představit ten svůj, ačkoli trochu chaotický :-D .


My style

Tady vám velmi názorně a jednoduše ukazuji svůj styl, co se týče oblečení.
Všechny věci mám buď doma a nebo se těm, které mám doma, podobají tak, jak nejlépe jsem to dokázala.
Brýle mám přesně takové, RayBan. Ano, přesně tak. Já nosím dioptrické brýle :-) .
Náhrdelník alá Elena mám také doma a to samé náramek s reprodrozdem.
Doma mám také tyhle kalhoty, jen mají po straná cvočky.
Tílko mám skoro stejné. Většinou mě uvidíte v tílku s výstřihem, prostě My style.
A ta bunda, můj nejnovější oblíbený kousek. Kožená bundička, jen u ní nemám tak vysoký límeček :-D .
Pak na řadu přichází hudba. V tom už mám opravdu bordel. V tomhle ohledu je totiž můj styl od každého trochu, takže co se mi líbí, se mi líbí a co ne, to ne. To, že se mi líbí Whispers in the dark od Skilette, neznamená, že se mi od nich líbí i jiné písničky atd. Ovšem moje nejoblíbenější písnička - v poslední době - je Summertime sadness od Lany del Rey. A tady je:
Pak se taky můj styl projevuje v literatuře, kde je můj styl jednoduše FANTASY! :-D
Série, která mě k fantasy, a čtení vůbec, připoutala, byla Twilight saga. Vím, jak to zní, ale do té doby bylo čtení jen jakž, takž, ale když jsem viděla filmy Twilight sagy, rozhodla jsem se, že si ty knihy prostě musím přečíst a tak jsem tak udělala. Pak následovala spousta dalších knih a už to se mnou šlo z kopce. Je ze mne KNIHOMOL :-D .
Mou asi nejoblíbenější sérií je Vampýrská akademie, pak také Hunger games a spousta dalších. Zamiluju se v podstatě do každé knihy, kterou čtu.
Pak se to také projevuje v mém "televizním já".
Filmy: Narozdíl od knih, u filmů rozhodně nemám ráda horory. Mám ráda fantasy, komedie a taky animáče.
Seriály: Zamilovala jsem si Upíří deníky, ale poslední série - pátá - mě tak vykolejila, ve špatném slova smyslu, že jsem to tak nějak přestala sledovat a s tím jsem přestala koukat i na The Originals.
Mezi seriály jsem zařadila Warehouse 13 - Skladiště 13, kde jsem se již dostala k páté sérii a miluji to. Je to naprosto úžasné spojení obyčejného života, bláznivého fantasy a historie. Určitě vám to doporučuji. Artieho, Myku, Peta, Claudii, Steva, paní Frederikovou i ostatní si jistě zamilujete tak, jako já.
Pak také, ať už si myslíte cokoli, miluju Simpsonovi :-) . Je to naprosto úžasný seriál, který rozhodně neomrzý, ba naopak. Je čím dál lepší.
Teď také uvažuji, že začnu sledovat Posel ztracených duší, který mě zaujal.
Pak se příležitostně kouknu např.: na Doktora House, 90210: Nová generace, Amerika hledá topmodelku, Americký choper, a další. Takhle bych tu mohla vyjmenovávat hodně dlouho.
No a teď taková osobní perlička, moje malé tajemstvíčko :-) .
Můj styl v myšlení je asi takový: Moje oblíbené, tiché, klidné místečko na přemýšlení a rozjímání se nachází na hřbitově. Vím, jak to zní, ale je to tak, že je tam klid, nejsou tam lidi - obvykle - je tam taky ticho a líbí se mi ta "atmosféra".

Něco jako sakra-kdy-už-se-k-těm-knížkám-dostanu list :-D

9. května 2014 v 23:42 | Barunka |  Knihy - ostatní
Takže vzhledem k tomu, že se chystám asi tak na trilion knih a sama už jsem se v nich ztratila, tak jsem se rozhodla, že si tady a také ve svém BOOKs sešítku, založím takový seznam nebo list, chcete - li, s názvem: Sakra-kdy-už-se-k-těm-knížkám-dostanu list.
A tady budu shromažďovat a odškrtávat knihy, které se chystám přečíst a když už si je přečtu, tak je takhle škrtu: škrt.
A přesunu sem i knihy z článku: Knihy, které bych chtěla přečíst...

Tak a teď už k těm knihám :-D :


Vím, že se naotravuju, ale abyste viděli zbytek,
musíte rozkliknout celý článek.
Bude to totiž seznam a asi dlouhý seznam, tak nechci,
aby celou první stranu mého blogu zabral jeden článek. Díky! :-)

Knižní výzva na rok 2014 - Můj nejnovější postup...

9. května 2014 v 21:48 | Barunka |  Knihy - ostatní
Tak, tady je - opět - aktualizace mého postupu v téhle výzvě. Fů, je květen a já se dostala přes třicítku, doufám, že si později budu moci naloit více, ale to záleží taky na tom, jak to bude s časem a mou novou školou. Střední školou. Už je to tak. Jsem na konci jedonoho "stádia" mého života, které by se dalo nazvat Základní škola, kterou jsem úspěšně - skoro - dodělala a v září již nastoupím na novou školu. Pedagogickou školu. Těším se a jsem vyděšená zároveň a proto na to raději nemyslím :-/. Jestli máte nějaké zkušenosti s přestupem ze ZŠ na SŠ, na kterou s vámi nešel nikdo, koho znáte a ani tam není někdo, koho znáte, určitě ocením vaše rady, protože jsem absolutně nervózní už teď a pomalu fňukám, že se mi bude po základce stýskat, tedy hlavně po lidech ze základky, které - nedá se to říct jinak - prostě miluju. Vzhledem k tomu, že jdu na peďák, je tu velká pravděpodobnost, že ve třídě nebudou žádní kluci, což mě děsí. Neberte to nijak divně, ale jsme teď ve třídě jen dvě holky a zbytek kluků, takže jsem zvyklá být ve třídě plné kluků, ale rozhodně si nejsem jistá tím, zda nějak přežiju třídu plnou holek. Brr, ale to je fuk, tenhle článek má být o mém postupu ve čtení a ne o tom, že jsem naprosto paranoidní vyděšenec, kterýho chtěj předhodit systému středních škol :-D.
Čirou náhodou jsem narazila na Knižní výzvu na rok 2014, kterou pořádá Ells výzva se mi zalíbila, a tak jsem se do ní zapojila. Spočívá to v tom, že si stanovíte určitý počet knih, které chcete přečíst za rok 2014 a výzvu plníte. Konkrétní informace naleznete na stránkách Ells.
Já jsem si stanovila cíl 70 knih, samozřejmě budu regulovat, podle času a mé úspěšnosti a rychlosti čtení.
Můj cíl:
Zatím mám:
1. Mortal instruments 1: Město z kostí
2. Deník úúúplně obyčejného upíra - Moje "super" rodinka
3. Romeo a Julie
4. Vampýrská akademie 1
5. Vampýrská akademie 2 - Mrazivý polibek
6. Vampýrská akademie 3 - Stínem políbená
7. Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib
8. Vampýrská akademie 5 - Spoutáni magií
9. Vampýrská akademie 6 - Poslední oběť
10. Sukuba 1 - Trápení
První deset knih přečteno

11. Sukuba 2 - Na vrcholu
12. Sukuba 3 - Sny
13. Zavržený 1. díl - Zavržený
14. Sukuba 4 - Žár
15. Zavržený 2. díl - Crescendo
16. Zavržený 3. díl - Ticho
17. Mediátor 1 - Krajina plná stínů
18. Zavržený 4. díl - Finále
19. Kronika Drakeových 1 - Srdce v sázce
20. Mediátor 2 - Devátá stezka
20 knih je přečteno, to mi to ale jde :-D

21. Upíří krev 1 - Vyvolení

22. Upíří krev 2 - Království
23. Mediátor 3 - Andělé smrti
24. Andělé 1 - Pád
25. Nástroje smrti 2 - Město z popela
26. Nástroje smrti 3 - Město ze skla
27. Upíři pro Emu
28. Anna krví oděná
29. Mediátor 4 - Temná je noc
30. Nástroje smrti 4 - Město padlých andělů

Tak, a mám za sebou i třicítku, u té jsem se sice maličko zadrhla díky přijímačkám, škole, nedostatku času, atd., ale přehoupla jsem se přes ni a pokračuju ke čtyřicítce :-).



31. Říše temnot 4 - Tajemný anděl
32. Volání netvora
33. Sukuba 5 - Stíny
34. Syn pekel 1 - Vlčí krev
35. Drakie 1 - Drakie
36. Cas a Anna 2 - Dívka z nočních můr
37.
38.
39.
40.

41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.

51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.

61.
62.
63.
64.
65.
66.
67.
68.
69.
70.

Oficiálně jsem se zbláznila...

9. května 2014 v 21:24 | Barunka |  Až na dno skládky...
Ahoj lidi,
mám pro vás naprosto přelomovou zprávu. Oficiálně jsem se zbláznila... Teda ne tak, že bych se loučila se slovy: Zbohem, uvidíme se v Bohnicích!, ale rozhodla jsem se, ačkoli je to naprostý nesmysl u člověka, který vipadá jako já, že se přihlásím do Miss blog. Jo, už to tak bude. Oficiálně jsem zmagořela.

Už jen počkám, zda mě podpoří NK, a zda mi pomůže stvořit nějakou normální fotku :-D. Každopádně ani nedoufám, že bych se dostala v dalším nebo až v tom posledním kole mezi těch deset, ale kdyby ano, byla by to pro mne pocta, nebo jak se to říká :-D. Jo jo, právě čtete blog naprostého šílence ;-).

Přihodím vám sem svou nejnovější fotku a ráda bych na celou tuhle Miss věc slyšela váš názor, takže pokud tohle vidíte a čtete, prosím vyjádřete se k mému výjevu pod tímto článkem a písněte svůj názor. Budu za něj vděčná a rozhodně si to podle vašich názorů ještě rozmyslím.
Předem díky ;-*.


ROZCESTNÍK

5. května 2014 v 19:33 | Barunka |  PÍŠU...

ROZCESTNÍK

Jednodílné povídky se zobrazí po rozkliknutí. Můžete si je přečíst kolikrát jen chcete.
K povídkám na pokračování jsou zde pouze popisky a trailery. Není možné si je zde přečíst. A to z toho důvodu, abych se je mohla později pokusit nabídnout k vydání. Díky za pochopení...

Jednodílné

Klikni a rozevře se ti obsah ;-).

"Básničky"

Klikni a rozevře se ti obsah ;-).


Říše Tayoney: Wiollett a Sebastien

Mini popisek -Dívka se spoustou tajemství, o kterých neví ani ona sama. Tajemná říše, krásný chlapec, nebezpečný protivník, přátelé v řadách nepřátel a naopak. Jak vše dopadne?
To zjistíte, pokud rozkliknete nadpis Říše Tayoney: Wiollett a Sebastien. Moje kniha na ebookeater.cz

Obálka -



Annabella a Azrael: Smrtelná magie

Mini popisek -Jedna láska. Hafo problémů. Spousta smrti. A nic hezkého. Jak se z toho Annabella dostane? Bude Azrael její spása a nebo zkáza?

Trailer -



Magie duší

Mini popisek - Dar, který nechtěla. Ovládá jí, ačkoli ona ovládá jeho. Muž, který jí zničil její život, se teď stal důvodem, proč ještě dýchá. Jak dostat zpět svou lásku? Jak zabít trýznitele? Jak se zbavit toho, co ji ničí? Toho, co vraždí lidí?

Trailer -


Úsvit

Mini popisek -Obyčejná dívka získala lásku neobyčejného kluka a ona sama jej též miluje. Jen si to nepamatuje. Teď ji unesl, aniž by věděla proč. Někdo ji chce zabít. Jediné, co ví je to, že ti, kteří jí chtějí ublížit to dělají za účelem pomsty. Nechtějí se mstít jí, ale jemu. Proč se chtějí mstít? Proč je součástí toho všeho? Jak to nakonec dopadne? Bude to romantika nebo tragédie?

Trailer -


Padlý anděl

Mini popisek - Následovat svůj osud se příčí nejednomu z nás a "Padlému andělu" tohoto díla se jeho osud opravdu nelíbí. Co s tím bude dělat? Jak ho překoná? A dokáe to vůbec?

Trailer - Bude - doufám - brzy :-)


Znamení draka

Mini popisek - Jennona, její rodina i její kmen žijí v době draků. Její kmen jsou lovci a jejich úkolem je draky zabíjet. Kdysi tu byli i jiní. Ti, kteří měly Znamení draka a stáli na jejich straně. To už je ovšem desítky let. Ale co když ještě nejsou úplně pryč.
Když Jennona udělá něco, co by neměla, je potrestána. Jenže tím se vše zkazí, alespoň z pohledu jejího otce. Jak to s ní dopadne?

Trailer - Bude - doufám - brzy :-)


Do třetice
Mini popisek -

Trailer - Bude - doufám - brzy :-)


Říše Patronů

Mini popisek -Chlapec, který zmizel. Dívka, která na něj nezapomněla jako všichni ostatní. Ví, že by ji neopustil. Chce ho najít. Co se ale stane, když se jako první dívka dostane do Říše Patronů, kde vladnou a jsou pouze muži? Obstojí ve světě, kde se vraždí ti, které odjinud vykázali? A najde toho, koho hledá?

Trailer - Bude - doufám - brzy :-)

Moje závislosti/ulítlosti 2...

4. května 2014 v 21:34 | Barunka |  Až na dno skládky...
Hlásím se s druhou částí článku Moje závislosti/ulítlosti...

Mojí další závislostí, nebo ulítlostí jestli chcete, je hudba. Miluju hudbu, ať to berete odkudkoliv.
Hraju na klavír/klávesy :-D, hrála jsem na kytaru a pořád si na ní zahraji, ačkoli už nechodím na hodiny, a poslouchám hudbu všeho druhu, z rádia, z CD, z mobilu, z youtube... Odkudkoli.
Jo a ještě, chodila jsem do sboru ;-).

A vezmeme to popořadě.


Začneme tím, že hraju na klavír/klávesy. Je to napsané takto, protože v hodinách se vše učím na klavír, ale doma mám jen klávesy ;-), což je škoda. Hrozně moc bych chtěla klavír. Strašně mě to baví a stejně jako se ze svých pocitů můžu vypsat a vložit je do povídky, můžu je stejně tak vložit i do hudby, kterou hraju. Miluju pomalé a smutné písně, ale stejně tak i rychlé a veselé, jako je třeba Cancan, který teď hraju. A hrozně jsem si zamilovala melodii Pro Elišku, kterou určitě každý zná, ale i přes to vám sem hodím video...



Dále jsem pak hrála na kytaru. Na hodiny, už sice nechodím ,ale znalost strun a akordů mi umožňuje najít si různé písnišky, které si pak doma zahraju. Teď často hraju Impossible od Jamese Arthura, kterou určitě všichni znáte, dále pak Summertime sadnes, na tu jsem tu měla i článek, od Lany del Rey nebo Thousand years od Christiny Perri.
A kytara se mi bude, jen tak mimochodem, hodit i na střední, jelikož v září nastoupím na střední pedagogickou školu do Mostu, obor Pedagogické lyceum, kde si v druháku budeme vybírat jedno ze tří zaměření (hudebka, tělák nebo výtvarka) a já si samo sebou vyberu hudebku a jako pomůcku máme mít flétnu nebo kytaru, a ačkoli mě sebevíc štve, že nemají na výběr klavír, můžu být ráda alespoň za tu kytaru.

No a nakonec tady máme poslech hudby obecně. Zamilovala jsem se do rádia Agara, které v mém pokoji hučí na plné pecky, kdykoli je to možné a nedělám si srandu, když říkám, že se jim o patro níž v obýváku klepe lustr. Když si to pustím na svou oblíbenou hlasitost, která mně osobně - jen tak mimochodem - příde strašlivě tichá, tak se jim dole klepe lustr a slyšíte, jak duní strop :-D.
A taky přitom jako magor tancuju po celém pokoji, což je něco jako moje další závislost, i když tohle je už doopravdy spíše jen ulítlost :-D.





A ještě tohle, nemohla jsem odolat: Nějak takhle se kouknu ke
dveřím, když poslouchám písničky a čtu si a někdo
otevře dveře.





















A TADY JEDNY Z MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH PÍSNIČEK.

Lana del Rey - Summertime sadness (Asi moje nejoblíbenější, umím ji nazpaměť a má čestné místo v mém Music booku)


Christina Perri - Thousand years (Jedná z mých úplně nejoblíbenějších písniček a tato, ovšem jako duet, má také místo v mém Music booku)

Hanging tree z knihy Hunger games 3: Síla vzdoru (Také má místo v mém Music booku, umím ji nazpaměť jak v originále, tak i v češtině. Můžete na ni narazit ve dvou melodiíích, líbí se mi obě, ale tuhle mám asi raději.)

Bender - Bender je bůh (A tohle jsem sem po uplynulém víkendu prostě nemohla nedat :-D.)

Avrily Lavigne - When you´re gone (Tuhle jsem si taky zamilovala, brzy se ocitne v mém Music booku a mohly jste si jí všimnout i v deváté části mé povídky na pokračování s názvem Magie duší.)

A to je asi vše, díky za zkouknutí článku a blogu ;-)!


Divergence (FILM)

4. května 2014 v 17:35 | Barunka |  FILMY A SERIÁLY
Tak, všechny moc a moc zdravím!
Jsem ráda, že jsem se k blogu zase dostala, proboha, jak já nesnáším časový pres.

Ale teď jsem tady a mám tu pro vás malé hodnocení nového filmu Divergence, který byl natočen podle stejnojmenné knihy.
Bohužel zatím nemohu porovnat knihu a film, protože - ačkoli ji mám doma - jsem ji ještě nečetla. Zkrátka jsem se k ní ještě nedostala, ale po tom, co mě uchvátil film, se na ni už moc a moc těším.

A teď k filmu...
Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.(Bontonfilm CZ)
Já osobně si myslím, že i kdyby byla kniha jen zpola dobrá tak, jako byl film - což se nestává, obvykle jsou filmy horší, podle mně - tak by byla naprosto uchvacující. Film byl napínavý, strhující. Chvílemi jsem se musela držet, abych nevybuchla smíchy a chvílemi jsem zace skoro brečela, ale rozdýchala jsem to. Tento film vám na 100% doporučuji, protože to ani jinak nejde. Líbil se mi adrenalin, který tam zažívali, strašně ráda bych si to samé také vyzkoušela. A na závěr: Když jsem se nad tím zamyslela, na 95% bych si vybrala Neohroženost :-).
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie