Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Duben 2014

Moje závislosti/ulítlosti...

28. dubna 2014 v 19:23 | Barunka |  Až na dno skládky...
Jako téma týdne se tu objevily "Závislosti", takže bych se s vámi chtěla podělit o ty své, kterým se dá říkat také úlítlosti, kraviny, atd.

Také bych se ráda zeptala na ty vaše... Určo komentujte Smějící se

PS.: Na komentáře odepisuji... MRK

A teď už k tomu.

IT´S MY LIFE!

MOJÍ HLAVNÍ ZÁVISLOSTÍ JE ČTENÍ, PSANÍ, KNIHY... Zkrátka vše okolo literatury.
Je to něco jako moje droga, protože lidé, kteří berou drogy obvykle takto utíkají od reality. Já od ní utíkám také, ale svým hezkým a neškodlivým - většinou :-D - způsobem.
Knihy jsou můj útěk od reality. Dokážou ve mne vyvolat hromady emocí, které jen tak někdo nebo něco nedokáže. Dokáží mě osvobodit od všeho okolo. Dokáží ze mne udělat mou babičku v tom smyslu, že když se dívá např.: na AZ Kvíz, povídá si s televizí a to například i u detektivek. Já si povídám s knihami. Nadávám, křičím, rozplývám se atd.

Tohle je určitě moje největší závislost.
Pak je tu psaní, které zbožňuji, protože je to taky takový únik do reality, kterou si ale vytvářím já sama. To já rozhodnu o tom, co se bude dít.
"Já mám v rukou životy všech, kteří se kdy zrodí v mé hlavě." Můžu udělat
cokoli, můžu to ukončit jakkoli a nejen to. Já to můu i všechno začít a to bez následků. Bez výčitek. Bez viny. Bez odsuzování nebo posmívání
kohokoli jiného. Věc kterou udělám, který se bude dít, v mém příběhu
A asi to nejhlavnější: Můžu být kdokoli... I sama sebou!nemá žádný dopad na okolí. Věc, která se tam stane, kdyby se stala doopravdy, určitě bych to jakýmkoli - prostě nějakým způsobem odnesla. Ale tady je to moje a má to dopad jen na ty, kteří to čtou a v mnohem menší míře, než na mně samotnou.

Friday summer outfit with Katy Perry

25. dubna 2014 v 8:00 | Barunka |  Outfity a styly...

Páteční letní outfit s Katy Perry...

Friday summer outfit with Katy Perry


Moje nej songy od Katy Perry...

Vyhlašuji dnešek dnem outfitů :-D

24. dubna 2014 v 15:02 | Barunka |  Outfity a styly...
Vyhlašuji dnešek dnem outfitů, takže dnes čekejte hromadu OUTFITŮ :-D

A tady máme první...


:-)

Dnešní nový přírůůstek

22. dubna 2014 v 18:30 | Barunka |  Knihy - ostatní
Do knihovničky mi přibyly další dvě nové knihy. Kdopak to uhodne??

Ano správně, je to tak...

Konečně jsem se dočkala prvního dílu Povstalecké trilogie s názvem Divergence :-D, na kterou už jsem se moc těšila a doufám, že se k ní dostanu co nejdříve.

Anotace knihy: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

Následující dva díly:

2.- Rezistence
3.- Aliance

Tramtadadá - Na knihu jsem narazila, až potom co jsem ji již měla rezervovanou, na stránkách knihkupectví Neoluxor, kde ji doporučovali. Byla obsažena v článku s názvem: 13 knih, které si přečtěte, pokud vás bavilo Hunger games (Klikni a jsi tam).
Knižní trailer (AJ) -Film: Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.
Česká premiéra: 1.5. 2014
Filmový trailer (CZ tit.) -


A jako druhou knihu vám chci představit Dívku z nočních můr, pokračování Anny krví oděné...
Na tuhle knížku jsem se strašlivě těšila, protože mě předchozí díl zaujal, uchvátil a vtáhl do děsivého děje, díky kterému jsem během čtení bála jít i na záchod o patro níž :-D, že jsem prostě musela přečíst i další.

Nový přírůstek 15.4.2014

16. dubna 2014 v 9:01 | Barunka |  Knihy - ostatní
Tak, v knihovně mám zase o jednu knihu k přečtení víc a spoustu dalších v mé čtečce knih, o které se vám chystám už dlouho říct a ještě jsem se k tomu nějak nedostala. To je děs :-D
Ale teď k té nové knize. Už jsem se na ni déle těšila a teď ji mám konečně doma. Nezbývá než věřit, že se k ní brzy dostanu :-)

A je to... tramtadadá... DRAKIE

v originále FIRELIGHT

Anotace - Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...Já osobně jsem na to moc a moc zvědavá.

Četli jste tuhle knihu?
Jaký na ni máte názor?


Knihomolství... hehe :-D

14. dubna 2014 v 13:32 | Barunka |  Knihy - ostatní
Tak :-D Téma týdne je Knihomolství. Miluju knihy, takže moje první reakce byla: "Jupíííí".

No ale teď už k tomu.

Jak si lidi myslí, že vypadá knihomol...
Jak vypadám já :-D Zas tak velkej rozdíl to není.A teď, když už jsme u Knih a knihomolství, tak mám pro vás nějaké tipy na knihy, které jsou zdarma volně ke stažení.

Knihy volně a zdarma ke stažení od nepublikovaných autorů:

Jsou to knihy, které si můžete dát do čtečky nebo v počítači jako Pdf
Ke stažení na ebookeater.cz, bohužel se musíte nejdřív registrovat, ale jinak je to super.

Trilogie Upíří krev - Karolína Kekrtová -


1.- Vyvolení (Četla jsem, super kniha)

Anotace od autora - Na zemi existují světy žijící svůj samostatný život, ale v podstatě do sebe propletené a navzájem se ovlivňují. Prvnímu světu říkejme lidský. Existují lidé dobří a lidé zlí, dokonce i lidé šílení a zvrácení, ale jsou to pořád lidé. Dalšímu svět říkejme podsvět. Ten má jiná pravidla. Patří do něj tvorové, kteří se lidem velmi podobají, ale jsou mnohem vyspělejší. Od pradávna jim říkáme upíři. Stvoření noci a démoni zla. Na pomezí těchto dvou světů existuje ještě jeden. Svět Vyvolených, kde žije rasa s původem člověka s genem, který ve věku sedmnácti let umožní přeměnu ve tvora se schopnostmi upíra. Vyvolení jsou jako jediní schopní upíra nenávratně usmrtit. Jmenuji se Alexa Straginy a jsem Vyvolená. Zbývá mi už jen jediné. Musím podstoupit křest a stát se pravou Vyvolenou. Nemůžu se dočkat, až zabijí prvního upíra. Prvního z mnoha. Je přeci mým posláním chránit svět před podsvětem. Tato cesta pro mne byla vybrána, ještě před mým narozením a já se jí zhostím jak nejlépe dovedu. Ale co když je všechno trochu jinak? Co když ten, jehož mám zabít, abych sama mohla přežít není nestvůra? Co když má duši a není zlý? Učili mne, že budu zabíjet zlé nestvůry a tím chránit nevinné a nyní stojím před situací, kdy nejspíš budu muset sama zabít nevinného, abych sama mohla žít. Dokážu to?


2.- Královští (Četla jsem, super kniha)

Anotace od autora - Na zemi existují světy žijící svůj samostatný život, ale v podstatě jsou do sebe propletené. První svět je lidský a žijí v něm nic netušící lidé. Dalšímu, my zasvěcení říkáme podsvět. Tento svět, či životní styl (jak chcete) zahrnuje tvory noci a démony zla. I když toto přirovnání již dávno neplatí (ne pro všechny). Máme tím na mysli upíry. Existuje mnoho bájí a pověstí, které tyto tvory popisují jako krvelačné bestie bez duše, kteří v životě nechtějí nic jiného než zabíjet, aby mohli pít lidskou krev. Báje se však od skutečnosti velice liší. Upíři existují, ale zdaleka ne všichni stojí na straně zla. Svět obývá společenství živých upírů, tedy těch, kteří se tak narodili a žijí. Tito tvorové se sice mimo normální stravy živí i lidskou krví, ale nezabíjejí pro ni. Další skupinou, která se tak trochu přibližuje k hrůzným legendárním popisům, které známe, jsou stvoření upíři. Původně lidé, většinou potomci rodilých upírů a lidí, kteří si sebou nesou upíří gen. Díky němu je mohou rodilí upíři proměnit na stvořené. Na pomezí těchto dvou světů existuje ještě jeden. Svět Vyvolených. Vyvolení jsou původem také lidé, ale nosí gen, který ve věku sedmnácti let umožní přeměnu ve tvora se schopnostmi upíra. Vyvolení jsou jako jediní, schopní upíra nenávratně usmrtit. Jmenuji se Alexa Straginy a byla jsem adeptem Vyvolených. Byla jsem připravena na práci pro Klan Straginy, jež měla hlavní náplň vyhledávání jakýchkoli upírů a jejich zničení. Svému poslání jsem věřila a nedokázala si představit, že budu v životě dělat cokoli jiného. Když jsem však potkala svého upíra-křtitele, tedy zrozeného upíra, díky jehož krvi se ta má měla přeměnit a dát mi tak upíří vlastnosti a nesmrtelnost, nedokázala jsem křest dokončit. Křest se zakončuje zabitím upíra-křtitele. Já jsem však potkala svou spřízněnou duši a lásku svého života. Odjela jsem za ním. Naše štěstí však netrvalo moc dlouho.Na začátku jsem onemocněla, když nakonec přišli na příčinu i lék na moji nemoc unesli mne neznámo kam. Ale kdo je skrytý nepřítel, který mne unesl a proč? Dokážeme k sobě najít cestu zpět? Dokážeme vyzrát nad pravým nepřítelem?


3.- Stínová dáma (Ještě jsem nečetla, už se na to chystám a těším)

Anotace od autora - Stínová dáma Jmenuji a Alexandra Straginy a kdysi jsem si myslela, že jsem Vyvolená. Jak naivní jsem tehdy byla, když jsem si myslela, že život je daný a neměnný. Domnívala jsem se, že osud, který mi byl předurčen, znám a budu se jím řídit. Jak směšná si nyní připadám, když se dívám zpět na své dětské představy o světě a mém budoucím životě. Již dávno nejsem ta samá Alexa Straginy, která řešila, zda přežije a obětuje spřízněnou duši nebo sama zemře ve jménu lásky. Tehdy se mi tyto problémy zdály nejdůležitější a nejhorší na světě. Pletla jsem se. Není to ani pár měsíců a já jsem zjistila, že existují mnohem závažnější problémy. Uvědomuji si, že mým nepřítelem není osud. Můj nepřítel má jméno a je skutečný až moc. Jeho plány, jeho skutky i činy jeho početné armády mne přesvědčily, že bude velice těžké, ne-li nemožné, jej porazit. Jsem tak mladá a už jsem zažila tolik utrpení, k němuž se postupně přidají i zrada a ztráta těch nejbližších. Čeká nás nemilosrdný boj a my nemáme ani tu nejmenší představu, jestli jsme schopní jej vyhrát. Jediné, co víme, že Isaac je vždy o krok napřed a neštítí se ničeho. Jak ho porazit? Nejsem si ani jistá, zda jsme schopni jeho síly vůbec vyrovnat. Isaac mi chce ukrást vše, co mi bylo drahé, a je dost pravděpodobné, že se mu to nakonec doopravdy podaří. Možná je na místě říci: "Alespoň už být nemůže hůř," ale… co když může?


Upíři pro Emu - Jana Jordanová

Upíři pro Emu (Četla jsem, krásné, ačkoli chvilku trvá zorientovat se)

Anotace od autora - Jedna rodina, jedna kletba. Dvě dívky, dva osudy. Dva bratři a jedna láska.

Byla nuda, aneb obrázkování poprvé...

11. dubna 2014 v 11:00 | Barunka |  Až na dno skládky...
Teď jsi součást naší rodiny

Zachovej klid a čti knihy

Je těžké mě chytit, a když mě nemohou chytit, nemohou mě zabít.

Vždycky tě budou chtít zabít, políbit nebo tebou být.

Když to nemůžeš cítit, tak proč jsi mě políbil?
Protože to cítím tady, v mém srdci:

Když ztratím tebe, ztratím všechno.

Bojíš se, andílku?

Miluju tě víc, než jsem si kdy myslel, že budu.


Miluju knihy, protože nemusím čekat přes reklamy, abych se dozvěděla, jak to zkončí.


Friday "angel" outfit, snad sa páčí :-D

11. dubna 2014 v 9:44 | Barunka |  Outfity a styly...
Máme tu zase pátek a s ním i Friday outft, tentokrát Friday "angel" outfit...
Friday

Krvavý měsíc!!!

9. dubna 2014 v 16:05 | Barunka |  Až na dno skládky...
Dneska jsem narazila na tenhle článek, který jsem vám sem - samosebou se zdrojem - prostě musela dát. Hrozně mě to totiž zaujalo :-D

V noci na středu se ocitly v jedné rovině Mars, Země a Slunce. Následovat bude tetráda čtyř krvavých měsíců, což podle dávné předpovědi znamená začátek konce světa.

K opozici Země, Marsu a Slunce dochází každých 778 dní a letos připadá na 8. dubna. Znamená to, že bude rudá planeta dobře viditelná. Na tomto vzácném úkazu ale bude zvláštní hlavně to, že
ho budou následovat čtyři krvavé měsíce, tedy čtyři úplná zatmění Měsíce za sebou a po každém šest úplňků.

Tato etapa začne za týden a bude trvat do 28. září 2015, potvrdila NASA. K tomuto astronomickému jevu došlo za posledních 500 let jen třikrát a vždy to skončilo nějakou významnou událostí.
První tetráda přišla v roce 1493, kdy byli ze Španělska vyhnáni všichni Židé, asi čtvrt milionu lidí, a otřáslo to celou Evropou. Podruhé přišla v roce 1949, kdy byl vytvořen stát Izrael, a potřetí v roce 1967, kdy došlo k šestidenní arabsko-izraelské válce.

Zajímavé je, že všechny nadcházející krvavé měsíce připadají na židovské svátky, dva na Pesach, dva na Sukot. Přijdou 15. dubna 2014, 8. října 2014, 4 dubna 2015 a 28. září 2015. "Slunce se ponoří do tmy a měsíc bude krvavý, než přijde velký a strašlivý den," varuje bible (Joel, 2:31). Těžko tedy říci, co se semele tentokrát.


Joel (2:31) [v AJ] - The sun shall be turned into darkness, and the moon into blood, before the great and terrible day of the Lord come.


Knižní výzva na rok 2014 - Jak postupuji??

9. dubna 2014 v 11:09 | Barunka |  Knihy - ostatní
Tak, tady je aktualizace mého postupu v téhle výzvě. Jelikož je čtvrtka dubna a já jsem na třicítce, tak si myslím, že si později budu moct klidně naložit i víc. Ovšem to bude taky záležet na tom, co bude po srpnu, protože budu nastupovat na střední :-D
Čirou náhodou jsem narazila na Knižní výzvu na rok 2014, kterou pořádá Ells výzva se mi zalíbila, a tak jsem se do ní zapojila. Spočívá to v tom, že si stanovíte určitý počet knih, které chcete přečíst za rok 2014 a výzvu plníte. Konkrétní informace naleznete na stránkách Ells.
Já jsem si stanovila cíl 70 knih, samozřejmě budu regulovat, podle času a mé úspěšnosti a rychlosti čtení.
Můj cíl:
Zatím mám:
1. Mortal instruments 1: Město z kostí
2. Deník úúúplně obyčejného upíra - Moje "super" rodinka
3. Romeo a Julie
4. Vampýrská akademie 1
5. Vampýrská akademie 2 - Mrazivý polibek
6. Vampýrská akademie 3 - Stínem políbená
7. Vampýrská akademie 4 - Krvavý slib
8. Vampýrská akademie 5 - Spoutáni magií
9. Vampýrská akademie 6 - Poslední oběť
10. Sukuba 1 - Trápení
První deset knih přečteno

11. Sukuba 2 - Na vrcholu
12. Sukuba 3 - Sny
13. Zavržený 1. díl - Zavržený
14. Sukuba 4 - Žár
15. Zavržený 2. díl - Crescendo
16. Zavržený 3. díl - Ticho
17. Mediátor 1 - Krajina plná stínů
18. Zavržený 4. díl - Finále
19. Kronika Drakeových 1 - Srdce v sázce
20. Mediátor 2 - Devátá stezka
20 knih je přečteno, to mi to ale jde :-D

21. Upíří krev 1 - Vyvolení

22. Upíří krev 2 - Království
23. Mediátor 3 - Andělé smrti
24. Andělé 1 - Pád
25. Nástroje smrti 2 - Město z popela
26. Nástroje smrti 3 - Město ze skla
27. Upíři pro Emu
28. Anna krví oděná
29. Mediátor 4 - Temná je noc
30. Nástroje smrti 4 - Město padlých andělů


Tak, a mám za sebou i třicítku, u té jsem se sice maličko zadrhla díky přijímačkám, škole, nedostatku času, atd., ale přehoupla jsem se přes ni a pokračuju ke čtyřicítce :-).31. Říše temnot 4 - Tajemný anděl
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.

41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.

51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.

61.
62.
63.
64.
65.
66.
67.
68.
69.
70.
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie