Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Březen 2014

Lipenecký hřbitov, kostel sv. Václava a márnice

29. března 2014 v 17:13 | Barunka
Takže, jak už si dlouho plánuju, zašla jsem na hřbitov a nafotila jsem ho. Asi to zní divně, ale je to tak. A, ať vám to zní jak chce, líbilo se mi tam. Těch fotek je hrozně moc, takže po rozkliknutí prvního obrázku se dostanete do galerie, kde najdete zbytek. Když jsem se rozhodla nafotit to, tak jsem chtěla buďto prosluněné fotografie, nebo pochmurné a zahalené v mlze. No řekněme, že mlha není náš častý host :-)

Klikni na tenhle obrázek a jsi v galerii:-)
(ten není z našeho hřbitova, což je určitě vidět, ačkoli by se mi to líbilo)

Tak a tady trochu popisu:
Na svahu severně nad vsí byl roku 1689 na místě starší stavby připomínané poprvé roku 1358, zřejmě poškozené za třicetileté války, postaven jednolodní raně barokní filiální kostel. Prostou, ale vzhledem k umístění působivě dominantní stavbu zdobí zevně jen hlavní západní portál, v jehož nadpraží se nachází alianční erb Varrensbach-Schlick a nápisová deska, která připomíná zásluhy hraběte Gustava Adolfa z Varrensbachu a jeho ženy Marie Sidonie, rozené Schlick, o stavbu kostela. Manželům patřil nedaleký Nový hrad.
Kostel obklopuje hřbitov s kamennou ohradní zdí, v jejímž jihozápadním rohu chátrá márnice. Na jihovýchodě ji prolamuje brána s jednoduchým štítem.
Východně od kostela stojí veliký vrchnostenský dvůr s několika pozoruhodnými, bohužel těžce zdevastovanými hospodářskými stavbami.

Napsala bych to sama, ale ode mne by to bylo moc chaotické :-D

Kostel sv. Václava

Vstupní brána

Márnice

Anděl, hlídající vchod do kostela

Místo rozptylu

Anděl hlídající jeden z nejstarších hrobů na hřbitově

Hlavní vchod do kostela

Urny, jsou velmi staré, nápis bohužel nečitelný

Památka vojákům Rudé armády

Nejspíše nejstarší hrob na hřbitově (německý)

Pokračování výpisu knih

29. března 2014 v 15:49 | Barunka |  Knihy - ostatní
Tak, budeme pokračovat ve vypisování knížek, ale ještě pořád to nebude vše a zbytek bude asi až navečer a budu to dělat na jiném PC, nebo mi hrábne!

Některé příběhy s námi zůstanou navždy.

Takže, pokračujeme ve vypisování vypůjčených knih.


Tak k téhle knížce jsem se dostala vlastně jen tak náhodou. Hrozně ráda procházím knihovnu a koukám se na knížky. Vždycky jednu popadnu, přečtu si název, pak anotaci a pak se rozhoduju: Půjčit, nepůjčit? Číst či nečíst? Moje malé osobní prokletí je, že si obvykle vyberu knihu, která má i pokračování. Tahle je velmi dobrým příkladem.--------------------------------------
Jako další tu mám Procesí mrtvých o Darrena Shana. Stejně jako k předchozí to byla jen náhodička. Zaujal mě název i anotace a, ačkoli jsem právě vyzdvihla mé zaujetí anotací, tak - nesmějte se mi - jsem už zapomněla, o čem to má vlastně být, takže to bude malé překvápko, až se k této knize dostanu. Každopádně se tu znovu projevuje mé prokletí vybírat si série :-D.


Nemohla jsem si pomoc! :-D


---------------------------------------
Tak, pak tu mám čtvrtý díl série Říše temnot s názvem tajemný anděl. Říše temnot je dalším výplodem fantazie známé autorky, také jedné z mých nejoblíbenějších, díky níž spatřila světlo světa i série Upíří deníky, světoznámé nejen v knižní, ale i v seriálové podobě, která se právě chýlí ke konci páté série, a ke které taktéž patří nový, ale již známí spin-off The originals. Její další tvorbou jsou Stefanovi deníky, patřící - jak název napovídá - k upířím deníkům, nebo také Tajný kruh, který má taktéž seriálovou, ačkoli ne až tak známou, podobu.
Mám čtvrtý díl a zatím jsem nečetla ani první, ani druhý, ani třetí. Ovšem, jak má kamarádka při čtení této série poznamenala, tady na tom nezáleží. Knihy z této šestidílné série na sebe navazují jen maličko a to tím, že jsou to všechno příběhy z takzvané Říše temnot. Mohla bych sérii číst klidně od konce a nevadilo by to. Každá kniha je o někom jiném. Původně jsem si chtěla počkat až bude k vypůjčení první díl a číst to tak, jak to autorka psala, ale nakonec jsem si řekla, že je to vlastně jedno a půjčila jsem si jediný díl z celé série, který byl momentálně nevypůjčený a jen tak si tam ležel v regále.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbytek příště, nebo až navečer, nejspíš i spolu s devátou částí Poslední noční můry :-)
Protože kdybych pokračovala, asi tenhle počítač rozkopu, poleju benzínem, podpáli, hodim z okna a ještě na něj plivnu, pokud bych se ovšem dřív nezbláznila. O víkend SNAD budou nové fotky, v jednom z článků, chystám se je jít nafotit už delší dobu, teď se každopádně na chvíli loučím.
Taky bych nejradši kopla do celýho blogu, protože mi to teď nejde zveřejnit, prej: Text článku nesmí být prázdný.
Copak tomuhle se snad říká prázdný. SAKRA!
Tak já už nevim, fakt to je na uplný PÍP. Kdybych si na bloggeru uměla udělat pěknou šablonu, okamžitě, tak jako i víc blogerů, stěhuju na blogger

Knihy které se chystám v - doufejme - dohledné době přečíst...

28. března 2014 v 15:33 | Barunka |  Knihy - ostatní
Tak, tady je takový "krátký" seznam knih, které mám doma, ať už půjčené nebo koupené. No, doufám, že se k nim všem dostanu v dohledné době, protože - co si budeme nalhávat - se mi to tu nějak kupí :-D Dokonce jsem si vymyslela na bok knihovničky kam si dávám půjčené knihy takový malý seznam, kam si vše zapisuji a potom si to vyškrtávám.

No nic, začneme vypůjčenými knihami-

Začnu asi nejzasloužilejšími - ne že by ostatní byli méně cenní - autory a taky tak trochu nejmrtvějšími.

Takže jako první se na řadu dostanou knihy - konkrétně dvě knihy - od Williama Shakespeara a to:
Makbeth od Williama Shakespeara (1564 - 1616). Vzhledem k tomu, co čtu normálně, se ani nebudu divit, když se vy budete divit, že čtu Shakespeara, ale četla jsem Romea a Julii, kte kterým jsem se chtěla dostat už dlouho, a když se tak konečně stalo, tak mě uchvátili na tolik, že jsem se prostě - konečně - dokopala k tomu půjčit si i jiné knihy světoznámého spisovatele.


Jedna věta:
Makbeth (Jednání první, scéna třetí)-
Staň se co staň, časem i nad nejhorší čas je pán.Hamlet, jeho nejznámější výrok známe určitě všichni a to dokonce i já a
to jsem se k němu ještě ani nedostala, každopádně se na to už moc těším.

Jedna věta:
Hamlet
Být, či nebýt, to je oč tu běží!
---------------------------------------------
Rozum a cit, je další knniha, na kterou by mě asi nikdo, kdo mě aspoň trochu zná, nebo kdo projel - ač jen letmo - můj seznam přečtených knih, ani náhodou netipoval. Ovšem, viděla jsem filmy a hrozně se mi líbily a tak jsem byla zvědavá, zda mě to uchvátí i v knižní podobě a jsem si jistá, že Jane Austenová, je skvělá spisovatelka. Také mám koupenou jednu její knihu, ačkoli v AJ, ale o tom až níže :-).

---------------------------------------------------
Pak tu máme pár knih od Cassandry Clare. Konkrétně jsou to další třidíly její série Mortal Instruments, ze které jsem zatím četla jen první díl, ale samozřejmě se mi moc líbil. Jinak bych teď neměla půjčené další tři díly :-) A ke knihám jsem se dostala až po filmu, který mě v kině uchvátil, a když skončil, chtěla jsem vědět jak to je dál, protože mi to pomotalo hlavu a nějak mi to do ní nelezlo a zůstalo to nedořešené, a tak jsem zjistila, že se to točilo podle knih a běžela jsem si je půjčit :-)
Druhý díl s názvem Město z popela.

Knihu nechci pomlouvat, ale rozhodně by si zasloužila hezčí obal, tak jako například i první díl této série.

Třetí díl nese název Město ze skla a taktéž by si určitě zasloužil hezčí obal.A čtvrtý díl, který mám teď také doma půjčený se jmenuje Město padlých andělů. Nemůžu si pomoct, ale tenhle název je zatím nejlepší a ta obálka je taky mnohem lepší.

---------------------------------------
K mé potěše přeplněné knihovničky půjčenými knihami, jsme cirka v půlce :-D A to pozor, nemluvím o čtení, ale o vypisování do tohohle článkuJako další tu máme velkou tlustou knihu s názvem Eragon. No kdo by ji neznal, nebo alespoň ten film. Ten jsem viděla a byl super, knihu už jsem měla jednou půjčenou, ale nějak mě nechytla a tak ji tu teď mám znovu a uvidíme, jak se to vyvrbí. Jestli mě příběh psaný mladým Christopherem Paolinim uchvátí - napodruhé. Většina lidí si to chválí, uvidíme, jestli zapadnu k většině.
A protože už nemám, co víc bych k němu mohla říct, pouze přiložím jeden obrázek :-)
No neni ta malá Safira sladká??
-------------------------------------------
Jako další tu mám jednu velikánskou :-D knížku, která obsahuje všechny díly Narnie. Konečně jsem se k nim dostala.


Už se těším na řev nádherného Aslana :-)Výpis toho, co mám momentálně v knihovničce, ať už půjčené nebo koupené, rozdělim do minimálně dvou článku, takže hned bude následovat další :-)

Jedna z 10 000, aneb to byl pech...

22. března 2014 v 21:44 | Barunka |  DENÍČEK
Jedna z 10 000. Jo, tak to byl opravdu pech, takovouhle výhru má jen... no jen jeden z deseti tisíc.

Bolest krku a roztřeštěná hlava, možná to taky znáte. Jestli ne, závidím vám. Každopádně, když mě to popadne, tak je to mazec. Vydržela jsem to pár hodin a pak, že si dám prášek, protože už to nešlo.

Ibalgin. Paralen. Utekli, lépe řečeno došli. Tak že si dám teda migralgin no. Povím vám, to byl nápad století. Migralgin znovu, ne díky.
Vzala jsem si ho a do půl hoďinky zabral, to bylo super.No jo, super nesuper. Další půl hodinka hodinka. Krev z nosu. Neva, jsem zvyklá, dřív se mi to stávalo docela často. Tak si tak stojim nad umyvadlem a pozoruju jak kapky krve dělaj při "rozprsknutí" sluníčka a bylo mi to fuk. Když už umyvadlo vypadalo jako sprchy v těch starejch hororech, nebo co to je, jak vrach vleze do koupelny, kde se někdo sprchuje, strhne sprchový závěs a začne bodat a oběť ječí a pak je záběr jak do odpadu odtýká krev, no tak tak nějak to vypadalo :-).

Jenže asi po 15 minutách mě to přestalo bavit a tak se mamka koukla na příbalové informace, no co myslíte.
Může vyvolat krvácení z nosu u jedné osoby z desetitisíc.

No jo, asi jsem jedinečná :-D.


Lapač snů

17. března 2014 v 11:52 | Barunka |  DIY
Takže, mám tu pro vás návod na lapač snů. Video není ode mne, jak je poznat na první pohled, ale slovní návod je můj.

Co budeme potřebovat:
Kruh, jak velký chcete, záleží na vás
Peříčka, jaká chcete
Popřípadě i korálky
Bavlnky
Nůžky

1.- Vezmeme kruh a omotáme ho bavlnkou tak, aby kruh nekoukal.
2.- Uděláme si vnitřní vzor, jak uznáte za vhodné. Já mám pentagram, obvyklý vzor je takovýto:
3.- Přiděláme si na bavlnku nebo na provázek peříčka a korálky, a posléze je připevníme k hotovému kruhu se vzore. Poté už jen dotvoříme očko z bavlky a můžeme zavěsit nad postel :-)

Můj výtvor:


Video návod (v angličtině):


Friday outfit 7.3. 2014

13. března 2014 v 10:34 | Barunka |  Outfity a styly...
Friday outfit pro 7. 3. 2014.

S malým, skoro týdením zpožděním vám tu zveřej'nuji Friday outfit, který jsem sice vyrobila v pátek sedmého, ale musela jsem odjet, a tak jsem ho nestihla zveřejnit. Tak tady je:

Název tohoto outfitu zní - When nothing seems to go right, why not go left.


Friday outfit... When nothing seems to go right, why not go left?


Vampýrská akademie 1 - film

8. března 2014 v 18:15 | Barunka |  FILMY A SERIÁLY
Film. Ráda bych prohlásila, že se neliší od knihy a tím pádem je naprosto úžasný, ale to říct nemolhu, bohužel. Je mi strašně líto, že se nedrželi knihy, a že si tam přidávali to, co tam vůbec nemá být. Nesedla mi ani volba herců. A to obzvláště u Dimitrije Belikova. Když jsem asi před měsícem zjistila, kdo ho bude hrát řekla jsem si, který blbec to obsazoval. Prostě mi to nesedlo.
Změny v ději, některé byly vcelku k vydržení a byly i zajímavě a velmi dobře pojaty a natočeny, ale když se tam pak objevilo něco, co absolutně, ani vzdáleně, nebylo podle knihy, málem mě kleplo, jak to mohli takhle předělat. Místy byl celý film chaotický a nedal se pochopit a my jen kroutili hlavami. Nejvíce se v tom ztrácela kamarádka, která knihu nečetla což by se určitě stát nemělo.
Ovšem kdyby to nebylo knihy a kdyby, ještě že to tak není, nebyla žádná knižní série VA, film by se mi líbil víc, ale jelikož to mělo být podle knihy, která je sama o sobě uchvacující a vtahující čtenáře do děje, moc zářné hodnocení ode mně tento film čekat nemůže.
Nakonec jsme se tedy usnesli, že kdyby kniha nebyla, film by byl pěkný, ale kniha tu je a tu tenhle fil nemůže ani zdaleka překonat. A proto: I když na film nejspíše zapomenu (v budoucnu), kniha navždy zůstane v mém srdci jako jedna z nejlepších.

Ještě pak perlička na konec, která patří k filmu, ale vinu nenese nikdo z těch, kteří se na tvorbě filmu podíleli, ale ten, kdo tvořil webové stránky kina, ve kterém jsme byli. Potřebovala jsem se podívat, když už jsme měli zarezervované lístky, kolik že to vlastně bude stát, protože jsem to zapomněla.
Otevřela jsem tedy stránky kina a našla jsem si VA a to, co jsem uviděla mě naprosto dostalo. Ten z vás, kdo viděl film, nebo viděl, jak vypadají herci a hrečky by si stejně jako já poklepal na čelo. Jako hlavní obrázek u filmu bylo toto:

A další tam byl tento:
To mě vcelku dožrelo. Člověk by řekl, že když už tam dají obrázek, který k filmu nesedí, tak se aspoň budou obtěžovat s tím, aby na tom druhém, který tam dají, byli stejní lidé, ale oni ne. To bylo dost k smíchu.
Jen tak pro upřesnění, správní herci zde:Film proto dostává-
Bodování: 7,5/10

Summertime sadness...

1. března 2014 v 22:26 | Barunka
Takže, něco k jedné z mých nejoblíbenějších písní, která bude příští písní týdné :-)

Summertime sadness - Lana Del Rey


Oficiální videoklip-


Lyrics-


Videoklip s Patchem a Norou (hl. postavy knižní série Zavržený), díky kterému jsem tu píseň našla a oblíbila si ji-Text-
Text v origináleText v češtině

Kiss me hard before you go
Summertime sadness
I just wanted you to know
That baby, you're the best

I got my red dress on tonight
Dancin' in the dark in the pale moonlight
Done my hair up real big beauty queen style
High heels off, I'm feelin' alive

Oh my God, I feel it in the air
Telephone wires above are sizzlin' like a snare
Honey I'm on fire, I feel it everywhere
Nothin' scares me anymore
(1, 2, 3, 4)

Kiss me hard before you go
Summertime sadness
I just wanted you to know
That baby, you're the best

I got that summertime, summertime sadness
Su-su-summertime, summertime sadness
Got that summertime, summertime sadness
Oh, ooh, oh oh

I'm feelin' electric tonight
Cruisin' down the coast, goin' 'bout 99
Got my bad baby by my heavenly side
I know if I go, I'll die happy tonight

Oh my God, I feel it in the air
Telephone wires above, are sizzlin' like a snare
Honey I'm on fire, I feel it everywhere
Nothin' scares me anymore
(1, 2, 3, 4)

Kiss me hard before you go
Summertime sadness
I just wanted you to know
That baby, you're the best

I got that summertime, summertime sadness
Su-su-summertime, summertime sadness
Got that summertime, summertime sadness
Oh, ooh, oh oh

Think I'll miss you forever
Like the stars miss the sun in the morning sky
Later's better than never
Even if you're gone I'm gonna drive

I got that summertime, summertime sadness
Su-su-summertime, summertime sadness
Got that summertime, summertime sadness
Oh, ooh, oh oh

Kiss me hard before you go
Summertime sadness
I just wanted you to know
That baby, you're the best

I got that summertime, summertime sadness
Su-su-summertime, summertime sadness
Got that summertime, summertime sadness
Oh, ooh, oh oh
Pořádně mě polib než odejdeš
Letní smutek
Hledám tě, aby jsi věděl
Že baby, jsi nejlepší

Dnes večer mám červené šaty
Tančení v temnotě v bledém měsíčním světle
Vlasy nahoře, opravdová královna krásy
Vysoké podpatky, cítím se živá

Oh, můj bože, cítím to ve vzduchu
Telefonní dráty prskají jako tvůj pohled
Lásko, jsem v jednom ohni, cítím to všude
Nic už mě nevyděsí

Pořádně mě polib než odejdeš
Letní smutek
Hledám tě, aby jsi věděl
Že baby, jsi nejlepší

Mám letní, letní smutek
L-l- letní, letní smutek
Mám letní, letní smutek

Cítím se elektizovaná dnes večer
Cestovat dolů na pobřeží 99
Dostal jsi špatné baby na nebeskou stranu
Vím, jestli půjdu, zemřu šťastná dnes večer

Oh, můj bože, cítím to ve vzduchu
Telefonní dráty prskají jako tvůj pohled
Lásko, jsem v jednom ohni, cítím to všude
Nic už mě nevyděsí


Pořádně mě polib než odejdeš
Letní smutek
Hledám tě, aby jsi věděl
Že baby, jsi nejlepšíMám letní, letní smutek
L-l- letní, letní smutek
Mám letní, letní smutek


Myslím že mi budeš navždy scházet
Jako hvědám chybí slunce na ranní obloze
Radši později než nikdy
Dokonce, jestli odejdeš, já pojedu, pojedu

Mám letní, letní smutek
L-l- letní, letní smutek
Mám letní, letní smutek


Pořádně mě polib než odejdeš
Letní smutek
Hledám tě, aby jsi věděl
Že baby, jsi nejlepší

Mám letní, letní smutek
L-l- letní, letní smutek
Mám letní, letní smutek


A nakonec něco z mojí výroby :-)


Summertime sadness...


Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie