Archiv a vyhedávač dole pod menu. Pokud mi chcete poslat vzkaz, také tam.

Tady mě najdete...

Listopad 2013

Procházka podzimem, aneb podzimní procházka...

13. listopadu 2013 v 17:07 | Barunka
V říjnu jsem byla s Bernynka, mým psíkem, který je ostatně na spoustě fotek vidět, na procházce a nezapomněla jsem si s sebou vzít i foťák. Zde vám dám pár fotek a tady je zbytek fotek, přesměruje vás to na galerii :-D...
So, lets go...
Doufám, že se vám moje fotky líbí. Ocením hodnocéní, jak kritiku tak i chválu...

Barunka

Dabing, nebo titulky?

11. listopadu 2013 v 22:21 | Barunka
Dabing, nebo titulky?
To je zapeklitá otázka. Já osobně nepreferuji ani jedno, jelikož oboje má své nesporné výhody.
Když se díváte na film s titulky, slyšíte při tom pravé hlasy herců, což se mě osobně hrozně líbí. A také si můžete zlepšovat s svou výslovnost, alovní zásobu a daný cizí jazyk celkově. Jako např. já angličtinu.

U dabignu se mi naopak líbí to, že nemusím číst titulky a díky tomu si více všímám dění ve filmu a různých drobností a v některých případech i třeba chybiček, které se vloudí.

Kdyby se mě někdo zeptal, asi bych mu odpověděla tak, jak jsem vám to tu popsala a určitě by mě zajímal váš názor. Takže klidně pište do komentářu a sdělujte své mínění a dohady k tomuto tématu, ráda vám na ně i odpovím.

Barunka

RIP Silva a Sheila... :-(

8. listopadu 2013 v 14:52 | Barunka
Ahoj,
už je to sice dýl, ale umřela Silvinka a Sheilinka. Tetiny fenky, měla jsem je hrozně moc ráda a tak bych vás chtěla poprosit o minutku ticha za tyhle dvě moje krásné kamarádky. Hrozně mi chybí. Byly naprosto skvělé a určitě se dostali do nebe.
Zemřeli bohužel ošklivou smrtí a já doufám, že hned a že je nic nebolelo. Nechci to tu moc rozebírat, ale pro informaci. Jednou utekli, dělali to často, ale ne proto, že by se měli špatně, to ne. Teta se o ně starala výborně, dopřála jim co jim na očích viděla, dokonce jim i vařila a dělala jim k narozeninám dorty (masové) a na vánoce jim ozdobila stromk různýma psíma dobrotama a měli obrovskou zahradu. Ale to ony zkrátka dělali. Utekli a pak se zase vrátili, ale už jednou před tím pro ně museli jet. Teď už byli pryč necelí týden a tak po nich začali pátrat a zahltili internet a útulky plakáty s prosbou o info, kdyby je někdo viděl. Nakonece se dozvěděli, že se nejspíše díky střelbě v lomu vylekali, utekli na koleje a přejel je vlak.. :-(
Ovšem díky lidem se to alespoň dozvěděli a mohly si je odvést domů, kde je pohřbili.
Tímto jsem vám chtěla sdělit tento příběh a požádat vás, aby jste se mnou drželi minutu ticha za obě dvě krásky.

Tady je Silvinka se mnou...

Tady je Silva (černá) a Sheila (bílá) s mím bráškou...Rande nebo pohroma?!?! Pár rad pro vás...

8. listopadu 2013 v 14:25 | Barunka
Jdete na rande a jste z toho na nervy? Nebuďte nebo se z toho zblázníte.
Rada čislo 1.- nepřetvařujte se a nelžete o tom, jaký jste člověk, nebojte se být sami sebou. Lžete nejen vašemu doprovodu, ale i sobě. Když se budete přetvařovat a budete si rozumět, může se vám stát, že se pak neovládnete a uděláte něco, co by "vaše já" které bylo na rande neudělalo a tím si zmaříte všechny šance.
Nebo naopak vaše partnera odradíte právě tím, že si na někoho budete hrát a přitom by jste si skvěle rozuměli kdybys byl/a sám/sama sebou :-)

Rada číslo 2.- místo konání vašeho rande je také jeho nedílnou a důležitou součástí. Jak jsem se již zmiňovala v článku Kam na rande, aneb Rande snů... , neměli by jste vybrat místo které bude vaši pozornost navzájem odvádět od toho druhého. Takovým místem ne například kino, kde by se nemělo mluvit, což je ale nedíná součást schůzky a zároveň to vaši pozornost odvádí k plátnu, kde probíha něco romantického, akčního nebo science fiction.
Perfektním místem na rande je například kavárna, restaurace nebo čajovna, kde se odreagujete, popovídáte si a dozvíte se něco o tom druhé. Nebo také můžete podniknout jen letní piknik pod hvězdami nebo naopak pod žhnoucím sluncem.

A nakonec rada číslo 3.- mluvit moc a nebo málo. Moje rada zní, tak akorát. Je to sice matoucí, ale je to tak. Měli by jste najít společnou řeč. Když vyprávíte vy, dejte pak také jemu/jí prostor pro mluvení a různé dotazy. Neměli by jste stáe jen dokola klábosit jak kdoso zažil cosi atd. Například na co na rande vyprávět o nějaké akci vašich přátel, které on/a neznají a dokonce jste u toho nebyl/a ani vy sám/sama. To mi přijde jako blbost. Měli by jste si najít téma, které vás oba zaujme, ke kterému budete mít co říct a bude to pro vás oba něco zajímavého na tolik, aby se vám u toho nezavírala víčka nebo aby vás proboha třeba neobtěžovalo odpovědět, nebo aby jste dokonce začal/a uvažovat o úprku.

Doufám, že vám moje rady byly alespoň k něčemu...
Barunka...

Kam na rande, aneb Rande snů...

6. listopadu 2013 v 16:17 | Barunka
Rande by podle mně mělo probíhat na místě, kde se oba dva budou bavit, ale budou se bavit spolu a ne například tím, že budou čučet na filmové plátno jako zhypnotizovaní.
Podle mně je ideální rande třeba na plese nebo při procházce pod hvězdami. Osobně upřednostňuji spíše ty hvězdy a k tomu dívčina oblíbená květina.
V mém případě je to růže a vím, že tohle řekne většina dívek, ale ta, kterou mám ráda je svým způsobem originální a naprosto nádherná. Zamilovala jsem si totiž černou růži :-) Je to ta nejnádhernější květina, kterou jsem kdy viděla. Bohuže nikdy není růže přírodně černá tudíž se musíte spokojit buďto s uměle obarvenou a nebo jen s tmavě rudou, ale to ubíhám od tématu.
Ale stejně, jen pro představu:
Růže Black Magic

Black magicUměle barvená černá růžeČerná růže sice vypadá mírně morbidně, ale mně se opravdu líbí, ale teď už zpět k tématu týdne. Kam na rande.

Jak už jsem řekla, rande by mělo být na místě, které je oboum příjemné, ale neodvádí jejich pozornost od sebe.

Chtěla bych vám dát jeden příklad, pocházející z americké hrané pohádkové komedie. Kde hrají zvířata a umí mluvit :-) Samozřejmě je to jen příklad, ale stejně. Film se jmenuje Marmaduk/Marmaduke a vypovídá o lásce jedné německé dogy.
Máme tu Mazie, krasnou ačkoliv nečistokrevnou fenku, která si Rande snů představuje takto: Na skládce, pod noční oblohou, kde budou sedět na dece s různými dobrotami a ze starého auta by hrála něžná muzika. Není to romantika v restauraci, ale představuje to to, jaká Mazie je a má to své osobité kouzlo.
určitě doporučuji skouknout, je to děsně roztomilé.
A na závěr. Rande by mělo být podle vás, ne podle něčí představy, kterou jste si našli na internetu, tak se nad tím zamyslete a představte si, jaké je rande snů podle vás.
Pokud chcete, popište ho a pošlete prostřednictvím zprávy autorovi, nebo použijte odkaz na můj facebook nebo twitter a já ho tu pak zveřejním, toť vše a bavte se...
Přečtené série-

Hush, Hush by Becca Fitzpatrick The Hunger Games by Suzanne Collins Vampire Academy by Richelle Mead Twilight by Stephenie Meyer
The Mediator by Meg Cabot Anna Dressed in Blood by Kendare Blake
Divergent by Veronica Roth Firelight by Sophie Jordon
Fifty Shades by E.L. James The Hunger Games by Suzanne Collins


Rozečtené série -

The Mortal Instruments by Cassandra Clare The Vampire Diaries by L.J. Smith
Lunar Chronicles by Marissa Meyer Fallen by Lauren KateBloodlines by Richelle Mead The Infernal Devices by Cassandra Clare
Matched by Ally Condie

Jsem team -

Fallen by Lauren Kate Hush, Hush by Becca Fitzpatrick
The Hunger Games by Suzanne Collins The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Bloodlines by Richelle Mead Vampire Academy by Richelle Mead
The Vampire Diaries by L.J. Smith Firelight by Sophie Jordon
Matched by Ally Condie